Jump to content
Sign in to follow this  
SLY

Ceasuri,Parfumuri,Tzoale

Recommended Posts

Deci da, sa-mi f.t una peste ochi, de unu singur, daca anu asta nu-mi iau si eu 3 perechi de conversi, is singurul om pe care-l stiu care n-a avut niciodata

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu n am avut niciodata conversi, si cred ca o sa rezist si de acu inainte.  nu-mi plac neam. 

 

ma bine-mi iau camper sau  palladium de la officeshoes, is mai draguti si nu s inca asa de comuni ca si conversii.  

 

ee95096f9b9f141d3bedf4852cbf178e--pallad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt cam badarani butucanosi dpmdv :)

M-am uitat si dupa ei (palladium).

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie nu mi place varful la ascutit la tenisi de niciun fel.  de aia-mi plac camperii si palladiumii ca-s mai butucanosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi plac tare astia de mai sus

 

 

Dar eu n-am faţă de ei. Eu is mai mult genul care-si ia dragasani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romanesti, (ma rog, mecanism japonez si probabil nici carcasa nu se face la noi)

 

https://vladwatches.com/

 

Nu mi place logo ul imens, in rest is dragutele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logo e de cacat.n arata rau,da practic cu un model si inca unu derivat nu faci mare branza

 

De la 100e in sus deja iti iei japoneze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romanesti, (ma rog, mecanism japonez si probabil nici carcasa nu se face la noi)

 

https://vladwatches.com/

 

Nu mi place logo ul imens, in rest is dragutele.

 

pana nu strica romanii design-ul cu ceva, nu se simt bine. in cazul asta, mizeria aia de logo, super stupid, inutil de mare, fara nicio legatura cu design-ul cadranului.

 

fail. Vald in plm... Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine design ul asta ma duce cu gandul la alta marca de ceasuri. Pacat ca nu mi dau seama acum care, dar seamana foarte mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 100 de euro nu gasesti japonez cu safir, ca si vlad. Sau mai greu.

 

Dane, n-ai cum sa ma faci praf, ca ma pricep la ceasuri si am unele faine. :(

Pe tine te a facut praf apple, poate vrei sa-ncerci un apple watch :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca exagerezi cu aceste afirmatii categorice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmm 

 

nu m-as lauda cu asta in locul lui Vlad "Miyota Quartz"

 

"Calitatea ceasurilor noastre este demonstrata prin componentele acestora: mecanisme japoneze quartz originale"

 

sunt niste replici penale dupa timex, mvmt si altele

 

te-am facut praf in sensul ca ti l-am criticat pe vlad. mai nou toata lumea se supara cand le ataci un prieten care are un business sau un brand favorit. 

 

nu vreau sa incerc niciun apple watch, mai da-i in fara masii

 

 

1.  miyota e un mecanism FOARTE bun si fiabil, dar cu un pret scazut. il gasesti in citizen uri. e mecanism de CALITATE.   in mare parte ceasurile uzuale folosesc aceleasi mecanisme produse de ETA, miyota, seiko, doar carcasa e schimbata.  materialele din care sunt facute carcasele, in mare sunt aceleasi, otel 316L.  geamul difera, gasesti plastic, sticla, cristal mineral, cristal safir.  cristalul safir il gasesti la ceasurile entry level alea mai simandicoase, mid range si hi end.    pt mine un ceas entry level mai simandicos e tissot ul, certina.    restul geamurilor il gasesti la ceasuri ieftine si super ieftine, sau doar la reeditari ale ceasurilor vechi (cum are omega speedmaster de exemplu, geam de plexic care se zgarie usor, dar intentia acolo e sa re editeze modelul vechi) . 

 

"Calitatea ceasurilor noastre este demonstrata prin componentele acestora: mecanisme japoneze quartz originale" . 

 
Calitatea la 389 de lei dane, este demonstrata de mecanismul ala. :)   Ca sa nu mai zic ca nu gasesti absolut nimic cu safir cristal la 389 de lei nou, in magazin cu garantie. absolut nimic, cre' ca nici la reduceri. :)
 
Iar faza cu designul, ca e copie penala Timex.... Timex nici macar n-are safir, lol.  Nici macar cristal mineral nu cred ca are... apropos, japonezele chiar si de 2-300 d euro au cristal mineral in mare parte...   Iar designul ceasurilor, toate-s copii acu, lol.  Toate diverele-s copii rolex, toate modelele aviator is copii iwc sau care plm o fost primu'...  
 
daca vrei un . design simplu curat si cat mai minimalist, sigur o sa semene cu ceva, deci nici macar faza asta nu sta in picioare, ca sa nu mai zic de faza cu safirul (la un ceas asta e o chestie super importanta), n-ai cum sa l compari cu timex care are un geam ordinar, deci doar din pct asta de vedere vladut e peste timex.  In asta se compara calitatea ceasurilor dane. 
 
si vladut nu e prieten de-al meu, habar n am cine e.... eram pe fb pe telefon si mi a aparut pagina ca e sponsored... si m-am gandit sa ti-l pun ca stiu ca tu cautai unul simplu..  ma doare-n ... de vlad asta si de ceasurile lui. 
 
 
 
ah, si ciudat cum tu care urasti hipsteri, faci fix ca ei, iti iei info din diy de pe net, si tot felu de articole aiurea si crezi ca de acolo le stii pe toate, ca aia cu diamantele.  :P
 
 
sincer, urasc cacatu' asta de net, am avut de-a face cu corporatisti d-astia care stiu totul de pe youtube. stiu de acolo si cum se construieste mai bine ca un constructor, lol. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blue si cand scrie, te lasa cu gura casca :)

Apoi ai nevoie de Doppelhertz...

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

si nu-mi plac in general hipsterii flamanzi, atat, cei cool sunt cool. 

 

 

am observat ca nu-ti plac saraciile dane, ai spus-o de atatea ori. :P

 

ma bucur totusi ca de mine ti place. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu inteleg, cand s-a acreditat ideea ca blue ar fi hipster? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu chiar nu stiu despre ce vorbiti, oricum nu inteleg nimic. Mor de ciuda ca nu am nici gard, nici băţ, asadar

 

Rares, tu ai ceas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

gpl, ceasuri, consum, portbagaje

 

chestii de zi cu zi

 

ma retrag. 

 

good nite.

 

gpl pun pe ce vrea pl mea, nus' ce cacat e asta ca pe aia nu se pune sau nu se pune ca....ce?  are motor benzina si exista instalatie gpl omologata, end of discussion. probabil o saracie si asta, da' na... 

 

ceasuri?  am facut si primul tutorial de depistare a fake urilor prs516 (cre' ca din lume) pe watchuseek, probabil ai auzit de forumul ala. :D

 

portbagaj?  da, ala e photoshop penal, na, :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.