Jump to content
Sign in to follow this  
SLY

Ceasuri,Parfumuri,Tzoale

Recommended Posts

In caz ca va intereseaza, va anunt ca schimb si provaidăru de curent electric, doar #cunoscoameni, ce naiba. Sâc câh. Si nu rds.

 

 

Continuati. Cine vrea un prc100 sa mi-l repare

Share this post


Link to post
Share on other sites

unde se gasesc?le as importa sa le vand pe olx pt cocalarii de mall

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, logo ul e de cacao. numele...putea sa i zica vlad si sa aleaga un logo mai misto. da' si un branding calumea costa destul. momentan ceas cu safir la 80 de euro nu prea gasesti niciunde. cre' ca atata costa doar safir ul la un tissot, si futu-i, e acelasi safir ca la vlad. :)

Sunt bune de scobit in dinti...literele piszdii

Share this post


Link to post
Share on other sites

blue, ce stii de site-ul asta? am gasit cateva submariner green dial cum vreau eu, SH ma rog, dar stare perfecta revizii facute, acte tot, dar nu stiu cum plm sa ma asigur ca nu iau vreo teapa. Sunt si noi, la preturi foarte bune.

 

asta e site-ul

 

cu actele ma descurc ca le verific la noi la Chronolink. but stil...

 

https://www.chrono24.com/rolex/submariner--mod1.htm?hideChangeDomainHint=1&man=rolex&modelId=1&showpage=

Share this post


Link to post
Share on other sites

cre' ca s bune ceasurile, si io ma mai uitam pe el, da' nus' exact ce ii.  e ca un fel de consignatie, sau doar site unde ti postezi anunturile?   oricum din ce stiu eu, e vechi si de incredere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

green dial ala il are varu miu, cu bezel ceramic e foarte foarte misto.  si verdele ala e super placut, putin pastelat asa, nu e tipator nici in soare. :) . go for it ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt doua modele pe verde, ala pre facelift gen, 2009 etc si ala facelift, 2012, pe ala il caut, bezel-ul este diferit, are cifrele ingropate in bezel, markerul de la ora 12 de pe bezel este diferit si e mai finisat overall, si dial-ul are alta nuanta de verde, putin diferita.

 

asta de exemplu, preowned, livreaza in ro, cu 99$ livrarea si plata in cont escrow, platesc ajunge, il verific la chronolink si apoi eliberez escrow-ul, mi se pare super legit

 

https://www.chrono24.com/rolex/submariner-hulk-116610lv-price-drop--id7600854.htm

 

negociabil oricum. 

Condition 1 (mint)

 

var'tu pe acre il are? lci sau pre lci?

 

mai ieftin, in germania, dar e rezervat

 

https://www.chrono24.com/rolex/submariner-116610-lv-hulk--id7779974.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

cre' ca ala cu cifrele incgropate daca mi amintesc bine.  nu m am mai uitat demult atent la el.  da' o sa ma uit zilele astea, numa' sper sa nu fie cu daytona la mana. :))

 

 

apropos de finisajele alea, mai are un paul picot cu un mecanism relativ banal, un ETA 2892 cu modul dubois depraz (nu oltenesc) ca-i cronograf, si se cam pisa pe rolex la capitolul asta.  de exemplu, la fereastra datei, lupa e fix pe cadran, deci sub safir.   si e un geam bombat, chit ca are maxim 2 mm latura, si e impecabil realizat.  plus alte detalii de finisare ded ramai masca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, daytona e moartea pasiuni :))

nush, mie imi place maxim, dar maxim design-ul de la submariner, mi se pare cel mai misto look pt un ceas, chiar si deep sea dweller-ul meu celalalt, e mai butucanos, dar tot look-ul asta il pastreaza.

si Omega-ul ala de il vrei tu. S-ar putea sa il dau pana la urma by the way :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, done.

 

stiu ca nu-ti place dweller-ul meu dar eu is mort dupa el :P  trebuie sa ma duc la un polish si o revizie, s-a cam jigarit gen, sincer otelul de la rolex nu e prea rezistent la scratches and scuffs.

 

bezelul este insa wow, nicio urma, cred ca e tot ceramic, ca la sub.

post-5-0-69073800-1519200969_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-l place ca design, nu mi-l place pt mine ca am incheietura subtire.  nu arata bine la mine pe mana ceva mai mare de 42. 

 

 

da', bezelul e tot ceramic. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, daytona e moartea pasiuni :))

 

nush, mie imi place maxim, dar maxim design-ul de la submariner, mi se pare cel mai misto look pt un ceas, chiar si deep sea dweller-ul meu celalalt, e mai butucanos, dar tot look-ul asta il pastreaza.

 

si Omega-ul ala de il vrei tu. S-ar putea sa il dau pana la urma by the way :P

Ce Omega, stimabile? Poate vreau si eu, da` nu ma bag peste mister blue

Share this post


Link to post
Share on other sites

las' ca ne zice amandurora de el, si promit ca nu ne certam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce Omega, stimabile? Poate vreau si eu, da` nu ma bag peste mister blue

 

 

Il stie blue, l-am luat acum vreo 4 sau 5 ani. Nu il prea port pentru ca al meu are cureaua aia de silicon si il simt aiurea pe mânã, ma gandeam sa-l vand. Bine, blue are reducere ca a mai luat de la mine un Breitling, e client cum ar veni :D

 

ca asta e:

 

https://www.chrono24.com/omega/seamaster-planet-ocean-600m-co-axial-455-master-chronometer--id7495709.htm

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

e de 10 ori mai fain omega asta decat rolexu verde brotac:)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sub ul e frumos oricum, e un design clasic care desi a beneficiat de multe fl uri, multi nu prea fac deosebire intre ele. :) . cre' ca si peste 100 de ani o sa arate cam la fel.   si mie mi se pare unu' din cele mai echilibrate modele, la design ma refer.   iar verdele ala e o chestie subiectiva, mie mi place. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.