Jump to content
Sign in to follow this  
Cefi

Revelion 2014

Recommended Posts

Acu` m-am trezit si eu pe ultima suta de metri sa caut ceva oferte.

Care, unde va petreceti Revelionul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

home, poate o tura rapid pana in piata din fata primariei.

Falca intotdeauna a facut de revelion show adevarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niciodata nu mi-a placut sa plec de revelion. Cel mai bine e cu familia, prietenii intr-un loc retras. Si la munte la o saptamana dupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu Craciunul il fac in familie, la casa de la tara probabil. Care e la 20 min de Arieseni.

Dar Revelionul nu il mai suport acasa. Plm, cand imi imaginez un Revelion acasa, mi-l aduc aminte pe ala din copilarie, in fata televizorului, la TVR, gandindu-ma la portocalele de sub brad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehei.

 

Ce-o sa mai dooorm. Nici nu banuiti cat imi pasa de restul.

 

Si de revelion pe strazi, sa dea dracii. C.c pe ele de chermeze. Parca ma duc la nunta.

 

Plm, revelion in costum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum câțiva ani, mulți, în seara de rev m-am urcat în maşină, mers la Sibiu sa prind artificiile (era anul în care Sibiul devenea capitala europeana a culturii parca), după care am mers pana la sighişoara, la niște prieteni, după care acasă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acasa, inca de Craciun. Bine, o sa lucrez mai multe zile in intervalul asta, dar de-acolo. Nici nu pot sa va spun cum de-abia astept Craciunul. Am deja jumatate de portbagaj de cadouri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit o sa primim si noi cadouri de la cineva. Multumim Zyz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramane intre noi, sa nu-i spuneti lui Similea, dar i-am luat lui Rares niste usturoi intr-o cutiuta de argint.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acuma stii de ce-mi tot sniffui dejtele.  is date tot timpu' cu crema cea mai fina. :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

m am saturat de arieseni

 

anu asta in za club cred

Share this post


Link to post
Share on other sites

m am saturat de arieseni

 

anu asta in za club cred

 

Cu blue ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-e dor de-un bairam facut ca pe vremuri cand ne strangeam 25 de draci (dintre care 20 pularai si 5 pasarici si binenteles ca era bataie pe ele, care mai de care sa "agate" o pasarica) si faceam cheta cu doua saptamani inainte, si de banii stransi luam bautura si de restul (daca mai ramanea) ceva "ordef". Mi-aduc aminte ca in ultimele doua-trei zile ce mai agitatie era, cel mai mult ne strofocam la cine sa facem revelionul ca nimeni nu vroia pt ca-i devastam casa (exagerez aici), iar saraca ma-sa celui la care ne duceam, avea treaba toata noaptea (cu mancarea, cu paharele, cu stransul, curatenia, etc). Ce vremuri.... :wub:

Acum...plm, majoritatea sunt plecati, altii s-au insurat au familie copii, altii s-au ajuns si pleaca care mai de care prin i-le Pago-Pago samd.

Eu abia astept sa vin acasa si poate voi gasi cativa prieteni rataciti sa ne adunam si sa facem de-un mic "chilambau". B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu` m-am trezit si eu pe ultima suta de metri sa caut ceva oferte.

Care, unde va petreceti Revelionul?

Up

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.