Jump to content
Sign in to follow this  
Laur

Politie sau militie ? Good cop sau bad cop ?

Recommended Posts

 

 

Nu inteleg ce senzatie face boul ala cu cascheta ??? De cand te scoate politia cu forta din masina ptr ca nu ai actele la tine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-a vrut sa-i arate ce are in portbagaj, presupun. Cam de aia se lega politistul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia mai da-i in pola mea. in felu' asta politia nu mai are niciun fel de autoritate. "de ce m-ai oprit, n-ai dreptu' sa ma opresti, nu am acte, nu vreau sa ma dau jos".  e deja exagerat la maxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai hai sa le permitem sa ne caute prin masina cand vrea p.ula lor. Omul l-a intrebat de ce l-a oprit fiindca e obligatia boului sa-i spuna, oricum. Capului de creta nu i-a convenit ca nu ae ala actele asa ca a inceput cu abuzurile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si i-a zis de ce l-a oprit, sau n-ai vazut?  bine i-a facut ma, foarte bine i-a facut.

 

in germania nici nu sta ala la discutii cu tine, te da jos, iti cauta in portbagaj in timp ce alt politist sta intre tine si ala cu mana pe pistol/spray.  si asta fara sa existe discutiile astea intermediare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa, ala ii vorbeste cu dumneavoastra iar el numai cu da-mi, fa-mi etc. De cand p.ula mea iti vorbeste orice tablagiu la pertu ? Dar hai sa le luam apararea, nasila.

 

Nu zic ca sunt toti asa, eu i-am intalnit cam pe toti foarte ok dar asta din clip e o zdreanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai hai sa le permitem sa ne caute prin masina cand vrea p.ula lor. Omul l-a intrebat de ce l-a oprit fiindca e obligatia boului sa-i spuna, oricum. Capului de creta nu i-a convenit ca nu ae ala actele asa ca a inceput cu abuzurile.

Din ce stiu eu au dreptul sa iti verifice masina, nu trebuie sa le permiti. Ne lumineaza Simi cand ajunge pe-aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si i-a zis de ce l-a oprit, sau n-ai vazut?  bine i-a facut ma, foarte bine i-a facut.

 

Bai omule, are obligatia sa se prezinte si sa-ti spuna motivele ptr care te-a oprit, nu sa-l intrebi tu. Legal, in clipul ala politistul a facut mari abuzuri.

Din ce stiu eu au dreptul sa iti verifice masina, nu trebuie sa le permiti. Ne lumineaza Simi cand ajunge pe-aici.

 

Pai in casa au voie sa-ti cotrobaie asa cand vor ei, fara mandat etc ? Masina nu e un bun personal cum e si casa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-au cerut sa le arat ce am prin masina si nu-s vreun dubios. Deci cred ca au tot dreptul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai omule, daca te uiti de la inceput videoclipul incepe cu "da-mi documentele tale, refuzul de a..."  de unde rezulta CLAR ca filmuletul e incomplet.  evident ca muistu' a taiat partea de la inceput unde probabil politistul i-a vb frumos, prezentandu-se si punundu-i in vedere ca trebuie sa-i prezinte documentele, precum si motivul pt care a fost oprit.  nu mai baga botu' la toti idiotii care fac pe victimele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indiferent ce s-a intamplat mai inainte, nu avea dreptul sa ii vorbeasca la pertu, sa traga de el din masina etc. Ala nu e comportament de om normal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia mai da-i in pola mea. in felu' asta politia nu mai are niciun fel de autoritate. "de ce m-ai oprit, n-ai dreptu' sa ma opresti, nu am acte, nu vreau sa ma dau jos".  e deja exagerat la maxim.

[media]

[/media]

 

[media]http://www.youtube.com/watch?v=7cSfotUvjdk[/media]

 

E mai important ca drepturile cetateanului sa fie respectate decat ca politistul sa se comporte ca un centaur pistolar.

n germania nici nu sta ala la discutii cu tine, te da jos, iti cauta in portbagaj in timp ce alt politist sta intre tine si ala cu mana pe pistol/spray.  si asta fara sa existe discutiile astea intermediare.

N-are absolut nici o legatura cu subiectul.

Cati politisti germani au murit impuscati la datorie si cati politisti romani au murit sau macar au fost raniti prin impuscare in Romania?

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce-i ma bogdane, aia-s padurari, nu-s politisti, lol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in casa au voie sa-ti cotrobaie asa cand vor ei, fara mandat etc ? Masina nu e un bun personal cum e si casa ?

In casa au nevoie de mandat. Pentru masina nu. Pe principiul asta n-ai putea sa prinzi contrabandisti in veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce stiu eu au dreptul sa iti verifice masina, nu trebuie sa le permiti. Ne lumineaza Simi cand ajunge pe-aici.

Nu au dreptul asta.

 

Tocmai pentru ca nu au dreptul asta te iau cu vrajeli sa le arati roata de rezerva, stingatorul si alte tampenii ca sa fii obligat astfel sa deschizi portbagajul.

E foarte important sa ne cunoastem foarte bine drepturile.

ce-i ma bogdane, aia-s padurari, nu-s politisti, lol.

Primul e politist. Al doilea e de la border control, deci politie de frontiera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nemtii mananca rahat la micul dejun trebuie sa mancam si noi ? Am fost oprit de multe ori la nemti si se comporta exagerat tare, de parca toti strainii sunt criminali in serie extrem de periculosi.

 

Anyway, daca aud un politist ca-mi vorbeste cu tu, plm etc, mi se cam taie filmul si as putea face chestii nefacute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are absolut nici o legatura cu subiectul.

Cati politisti germani au murit impuscati la datorie si cati politisti romani au murit sau macar au fost raniti prin impuscare in Romania?

 

LOL.  da LOOOOL tare cu gura pan' la urechi.  hai ma, fii serios.  are legatura pt ca politia ar trebui sa fie la fel peste tot.  in alta ordine de idei, daca e cum spui tu, romania e o tara mai safe decat germania.  mai da-mi voie o data sa LOOOOOOOOL

 

 

gtfo ma, ai cateodata niste contraargumente de-ti sta mintea-n loc.  :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Pai daca nemtii mananca rahat la micul dejun trebuie sa mancam si noi ? Am fost oprit de multe ori la nemti si se comporta exagerat tare, de parca toti strainii sunt criminali in serie extrem de periculosi.

 

Anyway, daca aud un politist ca-mi vorbeste cu tu, plm etc, mi se cam taie filmul si as putea face chestii nefacute.

 

Pe aia ii inteleg pentru ca la ei infractionalitatea e la alt nivel si n-ai de unde sa stii cine-i inarmat si cine nu.

Plus ca acolo au plecat foarte multi la furat, inclusiv de la noi.

 

La noi nu au motive sa se comporte astfel. Sunt niste capete de creta foarte relaxate si carora le arde de combinatii. Nu se duc cu frica pentru viata lor la munca, asa ca mai da-i in plm.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Anyway, daca aud un politist ca-mi vorbeste cu tu, plm etc, mi se cam taie filmul si as putea face chestii nefacute.

ce sa faci ma?  sa te bosumfli si sa te faci mai rotund la fata?  hai ma, fii serios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In casa au nevoie de mandat. Pentru masina nu. Pe principiul asta n-ai putea sa prinzi contrabandisti in veci.

 

Pe vremea cand erau interzise detectoarele de radar mi l-au vazut prin Pitesti, m-au oprit. Eu l-am bagat in torpedou, m-am dat jos si am incuiat usa. M-am comportat foarte politicos si am vorbit foarte frumos. le-am dat actele dar in masina nu le-am dat voie sa intre. Nu au avut cum sa ma oblige asa ca  am plecat in treaba mea dupa vreop 10 minute. Mi s-a parut ca vad un detector in masina asa ca lasa-ma sa ti-o iau la purecat ? Nu stiu daca e chiar ok treaba asta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL.  da LOOOOL tare cu gura pan' la urechi.  hai ma, fii serios.  zre legatura pt ca politia ar trebui sa fie la fel peste tot.  in alta ordine de idei, daca e cum spui tu, romania e o tara mai safe decat germania.  mai da-mi voie o data sa LOOOOOOOOL

 

 

gtfo ma, ai cateodata niste contraargumente de-ti sta mintea-n loc.  :wacko:

 

 

Ba esti nebun? Cum adica politia trebuie sa fie la fel peste tot? Dupa ce principiu? Si politia, ca si legile, trebuie sa fie in functie de situatia respectiva.

Un stat politienesc nu e in nici un caz un deziderat al unui om rational.

 

Pentru politisti 100000% e mai safe. Din moment ce populatia nu poate detine arme de foc, iar incidentele cu arme cu glont sunt extrem de reduse si in general ii implica chiar pe politisti sau pe militari, in general sinucigasi sau care-si omoara nevasta/concubina etc., politistul se duce cu durere in cur la munca, nu cu frica. 

 

E mai putin safe pentru oamenii normali care pot muri loviti de masina vreunui betiv sau injunghiati de vreun drogat.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce sa faci ma?  sa te bosumfli si sa te faci mai rotund la fata?  hai ma, fii serios.

 

Spre deosebire de tine, nu-mi prea place sa fiu abuzat. Tu sa-l pupi in dos si sa-i vorbesti frumos in continuare, chiar daca te ia la pertu, ca doar e organ al legii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aberezi ma ciupane, zau asa. da' nu-i prima data.  :)   fac pariu ca esti din ala care desi n-a avut niciodata treaba cu politia, foloseste apelativu' "gabori".  asta doar asa, ca e cool sa fii impotriva lor.  e ceva mentalitate de cartier, n-am inteles-o niciodata.

 

io vreau sa vad tot mai multi d'astia ce le da putina ... taranoilor astora din trafic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.