Jump to content
Sign in to follow this  
Laur

Politie sau militie ? Good cop sau bad cop ?

Recommended Posts

lol, da, de parca am citit carnatu' ala. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt cu blue si pole la faze d-astea. D-aia se intampla tot felul de nenorociri, au prins baetii tupeu, una-doua scot telefonul si rezolva ei ca niste oameni mari. Pai mwie bai corditule, na slbz daca esti tare-n clanta.

 

Sunt sigur ca daca individul din clip ar fi prezentat actele si daca ar fi fost in regula, si-ar fi vazut de drum linistit. E adevarat ca mai sunt si politisti pusi pe spaga, dar daca eu ma stiu in regula nu am de ce sa nu prezint actele sau ce imi mai cere.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt cu blue si pole la faze d-astea. D-aia se intampla tot felul de nenorociri, au prins baetii tupeu, una-doua scot telefonul si rezolva ei ca niste oameni mari. Pai mwie bai corditule, na slbz daca esti tare-n clanta.

Baietii la care te referi tu au prins tupeu pentru ca sunt platitori, iar gaborii cu grade mari sunt incasatori. Deci problema e de coruptie, nu de lipsa de pistolari / smardoi prin politie.

 

Un politist de genul asta va fi tare in gura cu omul de rand, nu cu interlopul sau omul bogat cu relatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un politist de genul asta va fi tare in gura cu omul de rand, nu cu interlopul sau omul bogat cu relatii.

Priveste putin in ansamblu chestia asta Ciupa. Degeaba esti tu corect ca politist daca la primul deranj esti zburat la facut hartii pentru urmatorii 10 ani. Vezi ce se-ntampla in Alba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centura, acte, luminite, cauciucuri. Oprim, salutam respectuos, stam la control, ne vedem de treaba. Case closed.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect ifx. Oricum, daca va plangeti de politistii din Bucuresti, e clar ca n-ati prea circulat prin Moldova.

Edited by ZyZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priveste putin in ansamblu chestia asta Ciupa. Degeaba esti tu corect ca politist daca la primul deranj esti zburat la facut hartii pentru urmatorii 10 ani. Vezi ce se-ntampla in Alba.

Cine intra in sistem are ceva putred in mentalitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta ar insemna ca toti sa fie corupti, si nu e asa, oricat ne-ar fi noua mai usor sa credem asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu asta inseamna. Inseamna ca poti inchide ochii si accepta niste lucruri foarte deranjante doar ca sa-ti fie bine, Adica sa fii complice, chiar si moral.

 

Culmea e ca prin liceu mi-a trecut prin cap o cariera de genul asta. Normal ca nu la rutiera ci la ceva mai interesant.

Insa mi-am dat seama ca as fi vazut si observat lucruri de care mi s-ar fi facut scarba si nu sunt genul de om care sa taca.

 

Ca politist nu ai cum sa faci diferenta. Esti o unealta.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-au oprit azi in TM pe langa spitalul de copii, Turcanu si nu mai stiu cum (zic bine Blue?) fix pt. cauciucuri. Puteam fi mort de beat, cu masina furata etc i-au interesat doar gumele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot sa-ti fac fata in seara asta, sunt prea obo. Ma bag la Hangover 3. Ma astept sa fie intr-atat de prost, incat sa adorm repede. KIP, care-i situatia profesore ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

oh, lol.  mai nou daca te opreste politia si-ti cere actele, si i le dai frumos fara sa comentezi, esti complicele sistemului.   nu stiam unde-i anarhistu' suprem, lol. 

 

 

bai, luati o gura de apa.  rece.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Nu pot sa-ti fac fata in seara asta, sunt prea obo. Ma bag la Hangover 3. Ma astept sa fie intr-atat de prost, incat sa adorm repede. KIP, care-i situatia profesore ?

 

Mie mi-a placut! Vizionare placuta!

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-au oprit azi in TM pe langa spitalul de copii, Turcanu si nu mai stiu cum (zic bine Blue?) fix pt. cauciucuri. Puteam fi mort de beat, cu masina furata etc i-au interesat doar gumele.

 

zici bine.  daca mai treci pe aici si nu dai un semn, iti dau ban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oh, lol.  mai nou daca te opreste politia si-ti cere actele, si i le dai frumos fara sa comentezi, esti complicele sistemului.   nu stiam unde-i anarhistu' suprem, lol. 

 

 

bai, luati o gura de apa.  rece.

Ai inteles-o perfect. nu gluma.  :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai era vb de contextu' de fata.  daca tu deja incepi sa visezi alte scenarii, e vina ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate si extrapola, nu e nimic batut in cuie.

 

N-ai cum sa te faci gabor la rutiera pentru ca vrei sa fii corect si sa aplici legea. E vorba de cascaval, de foarte multi bani.

Ma rog, n-are neaparat legatura cu ideea de fata.

 

Strict in context, tie ti se pare foarte ok cum s-a purtat ala. Mie nu. Asta-i viata. Alta discutie prea lunga. Si nici nu esti genul capabil de o dezbatare civilizata, asa ca e inutil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si tu cum ai fi vrut sa reactioneze? Sau ce ai fi facut in locul lui?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

N-ai cum sa te faci gabor la rutiera pentru ca vrei sa fii corect si sa aplici legea.

 

I rest my case. -_-

 

 

hai, mai zi ceva sa ai ultimu' cuvant.  io am iesit in oras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si tu cum ai fi vrut sa reactioneze? Sau ce ai fi facut in locul lui?

 

1. Nu avea de ce sa vorbeasca in stilul ala. Cand imbraci uniforma aia ar trebui sa ai alta tinuta. Gesticula ca un meltean, ii vorbea aluia cu "tu" desi ala vorbea cu "dvs."

2. I-a zis ca nu are acte la el. Trebuia sa-i ceara datele ca sa le verifice prin statie. Nu avea de ce sa-l traga afara din masina.

3. Daca vroiau sa fie baieti, il invitau frumos la sectie. Civilizat, curat, fara tiganie. Dar asa e cand imbraci o uniforma si din taran te crezi Superman. Esti bratul lung al legii.

4. Prea multi politisti complexati. Te faci politist, da? Nu te ia nimeni cu japca si-ti da pulan si uniforma. Deci e o chestie asumata. Clar politia nu e o institutie respectata. Si nu pentru ca nu trag ei cu pistolul ci pentru ca sunt ieftini de cumparat. Asa ca asuma-ti chestiile astea si da un exemplu bun daca esti in stare. Daca nu, esti militian.

 

I rest my case. -_-

 

 

hai, mai zi ceva sa ai ultimu' cuvant.  io am iesit in oras.

S-a purtat fix ca un gabor, ca un militian. Parca erai anti perioada comunista.

Atunci aveau tupeu militienii sa te trateze asa, sa te rupa cu bataia, sa te umileasca.

Scrii tu ceva sigur cand te intorci, ca si tie iti place sa ai ultimul cuvant. Hai distractie placuta!

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Hai distractie placuta!

 

la asta n-am cum sa nu-ti raspund.  multumesc la fel. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si ce te face sa crezi ca ala ii raspundea frumos daca ii vorbea cu dumneavoastra? Sau ca se dadea jos frumusel din masina si se ducea la sectie de bunavoie. Nici pomeneala. 

 

Prefer prea multi politisti complexati decat prea multi smecherasi de cartier western. Ma simt mai in siguranta.

 

Repet, atata timp cat ma stiu curat ma doare la basca de ei.

Probabil o sa zici ca o sa dau peste jepcari care cer spaga pe fata. Pai daca esti smecher, atunci ai ocazia sa le arati ca te tin balamalele.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.