Jump to content
Paul

BOR - pareri contra sau impotriva

Recommended Posts

Cât regele a stat la masă, nardul meu a revărsat mireasmă.


Pare ceva pe placul lui KIP

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.cetatea-crestina.org/cgi-bin/familia/intrebari.pl?user=#2


Ar trebui sa-si faca cineva cont de femeie pe site-ul asta, sa mor. Moama, daca ambalajul arata asa, nici nu vreau sa ma gandesc ce putem gasi in interior. :lol:

Similea s-ar pricepe. Sa le bage niste dume d-alea, se indragostesc micutii popi.

"Cu asa femeie in dreapta mea ajung patriarh." :lol: :lol:


Cea mai mare datorie pe care o aveti voi cei casatoriti, asta este: sa aveti mare grija cum va cresteti copiii. Daca in familie, cat ai copilul acasa in cei sapte ani, nu te-ai grijit sa-l inveti rugaciuni, sa faca cruce, sa stie Tatal nostru, Crezul, sa-l duci la biserica, sa stie ce inseamna post, sa stie ce inseamna pacat, sa se fereasca de pacat, atunci cresc niste bestii, niste fiare. Vai si amar de lumea asta! 

Sa nu credeti dumneavoastra ca-i gluma. Copilul, daca nu stie ce-i pacatul, ce-i rusinea, ce-i ascultarea de parinti, devine o fiara.

Pr. Arsenie Papacioc

 

 

 

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA! Ce le zice Papacioc.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau sa ma inregistrez, cica: "Va rugam sa scrieti "Rugaciunea lui Iisus"."

 

noroc cu google.


muahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe mine sa contati, is acolo pana diseara. sunt putin incurcat ca tre' sa-mi fac cont pe sentimente punct ro si sa-i copiez vreuneia profilul.

 

stiti voi, "placuta, sociabila, restul te las pe tine sa-l descoperi", porcarii d-alea pe care numa' zdrentele le pot debita :sorcerer:


ma, ce bun ar fi fost MAS acum. ala-i punea sa se masturbeze in fata webcam-ului. ar fi fost ca-n poezii :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt o personalitate duala, imi place sa ma distrez la maxim, caut sam-i fac prieteni pe toate planurile. Iubesc viata si distractia si excursiile peste hotare. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

va rog,pm preacuviosului papacioc sa si faca cont aici

 

cine stie,poate are si bemwe dac i plac cele lumesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, hai ca pe un site religios inca nu ne luasem ban :))))))))) mai incolo imi fac si eu cont si sa inceapa haosul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am zis ca-mi fac, da' inca n-am apucat, aseara fiind ocupat cu filmul ala.

 

dar in cursul zilei sper sa ma transform intr-o tanara religioasa dornica de maritis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merita facut un sting si apoi postat pe facebook, sigur o dau popii in perversiuni dupa un schimb de mesaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu ceara prostii facebook-ul.

 

d-ala de muiere n-am :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merita facut un sting si apoi postat pe facebook, sigur o dau popii in perversiuni dupa un schimb de mesaje.

Fă-ți cont și scrie ca ai 12 ani.
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia acum am vazut ca te poti spovedi online. Costa doar un SMS de 1.99E si esti fresh.

Edited by Calin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum depasim pragul rusinii la scaunul spovedaniei?
"ÃŽmi e rusine sa marturisesc patima masturbarii"

(continuare nesperata a articolului Patima masturbarii - o abordare ortodoxa)

"Ma bucura ca ati tratat acest subiect delicat si din perspectiva moralei ortodoxe. Sunt de acord cu toate cele ce ati spus în articol, însa cum sa depasesc pragul rusinii la scaunul marturisirii? Îmi e greu sa marturisesc aceasta patima stânjenitoare a masturbarii! Nu vreau sa port eticheta asta, nu vreau sa ma stie parintele ca cel ce faceam acest lucru.
Cred ca, de aceea, îmi este si greu sa ma las de pacat".
(M.N., elev)

 

 

 

 

 

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

A venit cineva la mine si a început să vorbească despre yoga si i-am spus: "Dar cine vă opreste să faceti metanii, care este o miscare completă a organismului. S-au văzut crestini deasupra pământului ridicati, cu o fortă împotriva gravitatiei de-ti stă mintea în loc. Îti ajută harul lui Dumnezeu, pe care ei nu contează.
 
Ei îsi dezvoltă muschii... si în numele cărei religii fac ei acestea? Unde vrei să ajungi cu trezirea tuturor fibrelor trupului?

Eu, dacă fac metanii, fac în numele unei religii, vreau să ajung la mântuire. Pentru asta mă prosternez: "Doamne, iartă-mă!"

 
Pole, frate intru Hristos, lasa sala si apuca-te de metanii. In numele carei religii faci tu muschi? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.popii astia cred ca au lombarii supradezvoltati de la atatea matanii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, deci si mersul la sala e pacat :))))) bai nene, dar jigodiile astea, nu pot fi scoasa cumva in afara legalitatii ? Mie mi se par extrem de periculosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pot, astia-s sifonari, nu conteaza ce regim se instaleaza la conducerea tarii, ei sifoneaza(deci sunt buni), iar pe enoriasii tantalai ii inmoaie si le spune sa intoarca si obrazul celalalt

 

insa pot lua foc de la lumanari

 

odata cu trecerea timpului am inceput sa am greata la ei tot mai intens

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.