Jump to content
Paul

BOR - pareri contra sau impotriva

Recommended Posts

suntem mult prea toleranti.exagerat si imbecil de toleranti.

 

de aia ni se caca toti in cap.

 

si noi zicem mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar salariile achitate de stat pentru personalul bisericesc sunt in jur de 110 milioane de euro pe an. Pentru comparatie, salariile din educatie se ridica la vreo 700 de milioane euro pe an.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zici c-am fi o familie d-aia in care toti pun bani intr-o caseta si-i administreaza ala care se duce la curve cu ei. restul n-au voie la nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

as zice "ia, gata. a-ntarcat balaia. autofinantati-va"

Avand in vedere inalta lor calitate morala, cred ca ar incepe sa amaneteze aurul bisericii, sa vanda icoane pe olx. Ar vinde moaste pe eBay. :lol:

Cred ca ar vinde si bisericile daca ar putea. Niste jeguri maneliste.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incet-incet se diminueaza influenta bisericii (cel putin ca institutie financiara), odata cu teleportarea celor 20W in vreun univers paralel. E evident ca sunt disperati dupa patosul cu care incearca sa impuna religia in scoli, incercard sa-si castige adepti spalati pe creier printre copii. De asta e periculoasa religia in scoli, in primul rand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu cred ca va mai merge. Generatiile tinere au internet si TV la discretie. E mult mai usor sa ajungi la informatie, iar societatea e mult mai deschisa decat in trecut.

 

In liceu venise un dobitoc de preot ca profesor de religie care ne tot explica niste cretinisme sinistre. Ca suntem pacatosi, ca vom arde in flacarile iadului, ca pacatuim in fiecare secunda cu gandul, tot felul de prostii d-astea. Il luam la misto la fiecare ora, facea cu nervii. Nu avea nici un talent pentru a preda, era praf.

Si am mai avut o tarfa d-asta proasta prin clasa a 10-a care mi-a dat media 6 la religie pe un semestru pentru ca n-am vrut sa invat nu stiu ce tampenie de rugaciune de dimensiuni enorme.

In rest a fost ok, insa atunci a incercat-o foarte urat. Iar daca dau timpul si mai mult inapoi, cand ai 7-8 ani si iti spun aia tot felul de tampenii religioase, le crezi din oficiu.

Am avut in primara un profesor d-asta care sigur era tot un preot barbos dubios. Avea un stil d-asta solemn de a se purta de ziceai ca il are pe Sf. Duh la breloc.

 

Niste mizerii.

 

L.E: Daca stau acum sa ma gandesc, ce cacat de sistem de invatamant avem. Am fost la un liceu bun si totusi aveam o profesoara de franceza cu probleme psihice si foarte aroganta, un profesor de sport care nu se mai spalase din anii '70 si care avea sticle de vodca ascunse prin cabinetul unde tinea echipament. In clasa a 11-a a venit o moldoveanca analfabeta ca profesoara de romana. O mai chema si Hopu.

 

Pana si la facultate vreo doi profesori idioti.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate si online, domnilor. N-a zis nimeni ca biserica trebuie sa ramana o institutie de incuiati.

 

Oamenii au simtit potentialul internetului si cred ca o sa fie de perspectiva initiativa.

 

In fine, daca doreste cineva, poftiti.

 

http://www.crestinortodox.ro/pomelnice/alege-pomelnic/ro/

 

In mare, pentru iertarea pacatelor. Care va stiti, as zice sa butonati. Urgent :sorcerer:

 

Si inca ceva ce as fi fost tentat sa scriu pe topicul de politica, dar e bine si aici. Nu vad vreun motiv pentru care injuraturile ar avea alta insemnatate pe topicul ala.

 

Victoras si ispravile lui pe banii nostri.

 

http://adevarul.ro/news/societate/19000-cantareti-bisericesti-repusi-statele-plata-consiliilor-judetene-ordonanta-urgenta-1_53e34a7a0d133766a814fbfb/index.html

 

Sa ne bucuram si sa platim fericiti tot ce avem de dat. Niste cantareti bisericesti o sa-si ia salariile dupa ce trecem pe la trezorerie.

 

Bravo lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai ce muisti jegosi, vor sa faca biserica langa babele

Slujbele d-acolo vor fi mai apropiate de 'Mnezo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai asta au si spus,  "nu vedeti cerul cum se odihneste pe umerii pamantului?"

 

 

vin cu texte d-astea pentru prosti sarmani

 

 

hoti imputiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geo-ego-centristii dreacu! Astia n-au mai evoluat de la Ptolemeu incoace

Share this post


Link to post
Share on other sites

popor cretin ce suntem.mentalitate de ev mediu,sa le dai donatie teren pe platoul bucegilor sa si faca ei acolo spelunca jegoasa

 

... BOR,onanisti sloboziti pedofili

Share this post


Link to post
Share on other sites

O labă sfântă labuci egi se cuvine. Au probabil în plan şi una bucată laba bele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba frate da eu nu inteleg ceva. DNA are interzis sa cerceteze pe astia din BOR? Adica plm, la cate cazuri de coruptie exista in politica, va dati seama ce e in BOR, ca manevre si ce smenozeala exista? De ce plm nu poate nimeni intra peste preoti sa ii ia la bani marunti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au prea mare capital politic.

 

Daca BOR nu e de partea politicului, o mare parte din voturile taranilor ignoranti care asculta inca de preot unde se duc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba nu stiu, dar eu vreau sa intre cineva peste ei. Cand o sa se intample asta, abia atunci putem spune ca justitia e independenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.popor cretin

 

n ati vazut cum se intrec ai nostri politicieni in cruci si matanii fatarnice pe la adunarile populare unde sunt si popi?

 

mai rau ca in tarile bananiere din america centrala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am auzit si eu stirea referitoare la constructia unei biserici (ecologice cica) pe plaoul bucegilor. Mie nu mi se pare ceva rau. Ar fi un obiectiv turistic interesant acolo.

 

Pe de alta parte, cand ma gandesc la Catedrala mantuirii neamului innebunesc de nervi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine mai priveste bisericile ca obiectiv turistic?

 

Avem biserici cat pentru 10 tari. 

 

Biserici obiectiv turistic sunt catedralele gen Notre Dame din diverse orase din Franta, catedrale din Anglia, Sagrada Familia din Barcelona, Hagia Sophia din Istanbul, chestii de genul asta.

 

La noi majoritatea bisericilor construite recent sunt de un mare prost gust.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am auzit si eu stirea referitoare la constructia unei biserici (ecologice cica) pe plaoul bucegilor. Mie nu mi se pare ceva rau. Ar fi un obiectiv turistic interesant acolo.

 

 

 

da, pai sa le faca macar in regim demi pensiune, cu carciuma anexata si tot tacamul, macar sa faca treaba pana la capat. win-win

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.