Jump to content
Paul

BOR - pareri contra sau impotriva

Recommended Posts

Stai linstit, bulangii aia au agentie de turism, deci sigur se gandesc la toate aspectele astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

La noi majoritatea bisericilor construite recent sunt de un mare prost gust.

 

Asa e si marea majoritate a romanilor, de prost gust, deci merge la fix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cu atat mai mult e buna ideea. Ai unde sa te feresti de vant/ploaie/ninsoare, iar la o adica, daca s-ar putea bea si o cana de ceai, de ce nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e si marea majoritate a romanilor, de prost gust, deci merge la Ifix.

 

 

there, fixed :) dragutul de el mi s-a destainuit ca se simte nebagat in seama

Pai cu atat mai mult e buna ideea. Ai unde sa te feresti de vant/ploaie/ninsoare, iar la o adica, daca s-ar putea bea si o cana de ceai, de ce nu?

 

De acord! si calugarite tatoase si vesele sa fie!!! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cica de acum se pot lua si credite de la biserica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mas n-a luat credite nici de la facultate. 

 

 

Am dat. Mereu am fost darnic. vrei si tu? :)

Se joaca sistem tur-retur?

 

la 10 schimbam portile: iau eu lopata si posteaza el matarangi :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ne rugam toti azi la ora 13.00 pentru intoarcerea lui Dil.

 

grupul de rugaciune ibmw.ro.

 

nu avem o rugaciune tematica, sunteti liberi s-o spuneti p-aia pe care o stiti.

 

eu o sa merg pe inger, ingerasul meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Papa Francis este un super baiat, mie imi place maxim de el, sunt fan, este un exemplu din multe privinte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, eu cred ca si faza asta e un fel de marketing. adica e clar ca biserica incepe sa piarda multi adepti odata cu trecerea timpului, pt ca tot mai multi oameni se trezesc la realitate.  atunci, prin schimbarea asta de atitudine, castiga noi adepti, tineri.  deci pot sa zic ca-s destul de retinut in ceea ce priveste declaratia asta a papei. pare cool, da' nu prea. :)

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu am vrut sa zic ca blu dar n-am avut toate cuvintele la mine

 

 

 

oricum e incredibil ca au asa multi adepti

 

cum poti sa atragi cu niste povesti pentru copii

 

pe mine ma irita faza cu icoanele din scoli si din spitale

 

manarii facute intre bor , scoli si spitale

 

sunt "ortodox", asa m-am nascut dar nu sunt de acord cu manariile astea


astia micii care vin din spate obisnuiti cu tehnologia noua nu or sa mai creada ei in povestile bisericilor

 

 

o sa fim tara cu cele mai multe muzee cu turle si cruci din lume

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, daca tipa habotnicia din ei si va explica cum lumea e facuta de Dzeu, nu va convine, daca vine super tipul asta si va zice ca Dzeu nu e unu' cu bagheta magica si sa ne bazam pe stiinta, fara a exclude insa existenta lui Dzeu, nici asa nu va convine. 

 

sunteti praf, nu stiti ce vreti si aveti o atitudine total deplasata.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io inca n-am adoptat divinitatea. Poate dupa ce mai pacatuiesc. 

 

PS. Papa pare baiat vero. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, daca tipa habotnicia din ei si va explica cum lumea e facuta de Dzeu, nu va convine, daca vine super tipul asta si va zice ca Dzeu nu e unu' cu bagheta magica si sa ne bazam pe stiinta, fara a exclude insa existenta lui Dzeu, nici asa nu va convine. 

 

sunteti praf, nu stiti ce vreti si aveti o atitudine total deplasata.

 

lol. :)    spala-te-n plm pe fata. esti manjit de marketing ieftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

frate, ma enerveaza chestia asta la romani, oricat de legit ar fi cineva, oricat de pozitiv ar fi inputul,  trebuie sa fie ei impotriva si sa excluda din start posibilitatea verdicitatii afirmatiilor si musai in spatele acestora trebuie sa fie ceva hidden agenda, teorie conspirationista, practic toti ne minte si e bulangii perversi. Nu inteleg cum dracu' poti sa traiesti mereu sub semnul banuielii si al intringii si sa nu incerci uneori sa iei lucrurile ca atare.

 

rai suntem bai nene, rai pana in maduva oaselor.

 

da ce sa-ti spun, imi vinde papa francis ce mai exact ? bun simt ? esti varza.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol bai pole, ce botanist esti, loool.  si ma distreaza la maxim ca te-nervezi. :D   dar na, fii tu de bun simt si crede in ce-ti zic muistii aia de la.....VATICAN.  intre 2 poponete de baietei, o baga si p'asta cu facerea lumii, lol.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-ai inteles nimic din ce am vrut sa transmit, pentru ca esti orbit de propria aroganta, nu ai deschidere catre nimic si din punct de vedere spiritual, ai profunzimea unui copac. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E normal sa fim sceptici in orice privinta din moment ce traim de ani de zile numai printre hoti, furaciuni si minciuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-ai inteles nimic din ce am vrut sa transmit, pentru ca esti orbit de propria aroganta, nu ai deschidere catre nimic si din punct de vedere spiritual, ai profunzimea unui copac. :)

 

vinovat! :sorcerer:

 

 

am inteles ce ai vrut sa transmiti, doar ca nu ti-ai ales contextu' potrivit.  iar "spiritualitate" nu prea are ce cauta in aceeasi fraza cu papa, vatican, ortodoxism sau catolicism.  dar asta e doar p meu dv.   sunt la fel de imputiti ca ai nostri, doar ca au o imagine mai spalata, la care lucreaza si acum, dupa cum bin vezi.  se adapteaza vremurilor, spre deosebire de ortodocsi, care au de muncit cu batranii satelor din lumea a 3-a, si aici ma refer la balcani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.