Jump to content
Paul

BOR - pareri contra sau impotriva

Recommended Posts

bai, eu cred ca si faza asta e un fel de marketing. adica e clar ca biserica incepe sa piarda multi adepti odata cu trecerea timpului, pt ca tot mai multi oameni se trezesc la realitate.  atunci, prin schimbarea asta de atitudine, castiga noi adepti, tineri.  deci pot sa zic ca-s destul de retinut in ceea ce priveste declaratia asta a papei. pare cool, da' nu prea. :)

Asta e o ineptie. 

Cum sa zici asa ceva din moment ce in 2014 oamenii inca mor in numele religiei, indiferent cum se numeste ea?

Iar Biserica Catolica e cu totul altfel decat cea Ortodoxa. Ei au depasit de mult discursul ala invechit.

Mesajul lor e mult mai modern din toate punctele de vedere. Doar ca exista niste ipocrizie peste care nu se trecea pana acum.

Iar daca ar fi vorba doar de marketing, de ce crezi ca Papa a vorbit si impotriva corporatiilor si despre inegalitatile sociale din lume? Era mai castigat daca tacea din gura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am chef de posturi km. :)   stau prea bine, cu cafeaua si smoothie-ul de banane langa mine. :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evident. la tine totul e clar.  asa a fost tot timpu'. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hipstareala asta anti-sistem + open-mindness-ul ala la modul declarativ prin care toate tampeniile sunt acceptate si nederanjante denota doar o neimplicare totala. Un miserupism dus la extrem. Practic ti se rupe de tot. Si e dreptul tau. Insa vrei totusi sa ai o opinie bazata pe nimic. Iar cand se cer argumente, te dai deranjat. Sau dai unele subrede rau de tot. Desi ai putea mult mai mult.

 

Cum ai bagat-o p-aia cu marketing-ul. 

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hipstareala asta anti-sistem + open-mindness-ul ala la modul declarativ prin care toate tampeniile sunt acceptate si nederanjante denota doar o neimplicare totala. Un miserupism dus la extrem. Practic ti se rupe de tot. Si e dreptul tau. Insa vrei totusi sa ai o opinie bazata pe nimic. Iar cand se cer argumente, te dai deranjat. Sau dai unele subrede rau de tot. Desi ai putea mult mai mult.

 

postarile tale kilometrice nu-s argumente.     in fine, tu tot ce nu-ntelegi, numesti hipstereala.   m-am obisnuit. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

amuzante discutiile astea pe teme religioase

 

asa cum nu putem intelege complexitatea universului de exemplu,nu putem concepe nici notiunea asta de divinitate

 

ceva exista,o ordine a lucrurilor, e clar.

 

suntem ca niste furnici care polemizeaza in musuroi despre teoria relativitatii,ca sa fac o comparatie

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: Si asta la fel. Ce nu intelegi = argument de hipster. Prea profunzi, de neinteles pentru cei mai multi.

 

Hipstareala e atitudinea asta prin care de fapt nu dai 2 bani pe nimic. Dar nici sa te abtii nu poti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Și când te gândești că Galileo, acum câteva sute de ani, a fost acuzat de erezie și pus la arest la domiciliu până a murit, deoarece susținea ca pământul se învârte în jurul soarelui, respectiv ca soarele e centrul sistemului solar, nu pământul.

Și acum, un papa care zice e Dumnezeu nu e atotputernic și care acceptă public teoria big bang-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da bai rares ,ca big bangu a fost stiitific dovedit.tre sa fii idiot sa negi,si ei si au dat seama de chestia asta

 

da inainte de big bang ce a fost?sau big bangu de ce anume a fost generat?

 

teoria chibritului

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-a basit Blue, asa a aparut big bang-ul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

inainte de big bang a fost Dyld

 

 

nu mai are rost acum :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-a basit Blue, asa a aparut big bang-ul :D

Lol, spiritualule. :D

 

Deci in concluzie, tu traiesti din beșina mea. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Și când te gândești că Galileo, acum câteva sute de ani, a fost acuzat de erezie și pus la arest la domiciliu până a murit, deoarece susținea ca pământul se învârte în jurul soarelui, respectiv ca soarele e centrul sistemului solar, nu pământul.

Și acum, un papa care zice e Dumnezeu nu e atotputernic și care acceptă public teoria big bang-ului.

 

pai da bai rares ,ca big bangu a fost stiitific dovedit.tre sa fii idiot sa negi,si ei si au dat seama de chestia asta

 

 

cine a inventat religia a fost clar un om destept

 

terminatii pamantului trebuiau sa aiba frica de cineva

 

cand nu aveau incotro singura speranta era in dumnezeu

 

cu toate astea mie imi pare ca sunt cei care au initiat majoritatea razboaielor

si nu inteleg de ce ar trebui ei sa isi dea acordul despre stiinta

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt cu blue aici, cat de idiot sa fie papariciul ala sa declare asa ceva din vezi-doamne  culareala lui. Plm, cred ca avea si un pahar de sampanie in mana si 2 blow-jobberitze sun patrafir cand si-a bagat mosorul in crezul care l-a facut sa ajunga in postura aia. Ce ... lui, poate sa spuna orice ca e deja papa iar tot ce spune ramane scris, contrar zicalei. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Un grav accident rutier a avut loc, astăzi, în FocÅŸani. Un bărbat a fost ucis de maÈ™ina fiului unui preot. Bărbatul traversa strada pe trecerea de pietoni, în drum spre secÈ›ia de votare la care fusese arondat. ÃŽn urma impactului, victima a fost pur ÅŸi simplu decapitată.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"terenul acesta sfant"

 

hai, mai da-te-n inspre c...t.

 

i-as impusca pe toti.

 

eu de ce nu-s scutit de tva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am cuvinte sa va spun cat ii urasc pe astia. L-as ruga pe Pole sa ma ajute, ca nu ma descurc. Nu cred, totusi, ca o sa se intample ceva prea curand, fie tot parlamentul format doar din Iohannisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe mine nu ma intereseaza decat cifrele.

 

afara cu popii de la bugetul statului.

 

in rest, fie la ei acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.