Jump to content
viper05

Sezonul F1 2014

Recommended Posts

Acum cand deja avem cateva masini lansate, ce parere aveti? Eu le consider foarte urate mai ales noul ferrari, absolut oribil. Un fun fact din 2014, kobayashi conduce pe GRATIS lol .In rest anul asta ii vad pe cei de la mercedes in varf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa 4 zile de test in spania se pare ca noul motor renault e un mare kkt. Ferrari si mercedes se prezinta bine , mercedes chiar foarte bine atat motorul cat si echipa. Ii vad campioni anul asta. Dupa foarte multi ani avem un sezon F1 in care avem diferente intre producatorii de motoare, va fi interesant

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta e un topic in care viper si paseaza si da cu, capu

 

poate anu asta ma urnesc sa ma uit si io,pasiunea pt formula unu, pentru mine, s a stins de mult

 

mai bine ma uit la wtc,wrc sau orice altceva.sunt mult mai spectaculoase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dada sly neaparat sa te uiti sezonul asta eu unul prevad o surpriza gen brawn 2009.redbull indraznesc sa spun ca vor termina campionatul undeva pe locul 3..... Daca. Pe de alta parte cred ca williams se prezinta bine anul asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu m-am mai uitat de cand eram mic la F1. O sa-mi reiau obiceiul anul asta.

 

Prima cursa e pe 16 martie daca nu ma insel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

testul nr 2, renault a ramas acelasi motor de kkt ca si in testul cu nr 1. vettel a reusit sa faca doar 7 ture pana i-a luat for masina( din nou) cum am mai spus red bull ar trebui sa mearga la pupat de moaste daca termina printr-un mare noroc campionatul in top 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

weekendul asta incepe sezonul f1 2014

 

mercedes este mare favorit, christian horner boss-ul redbull spune intr-un interviu ca hamilton ar putea castiga cursa chiar si cu 2 ture, om vedea

 

surpriza mare favoritul cu nr3 dupa hamilton si rosberg este felipe massa in williams

 

se anunta un sezon incredibil, abia astept, cum am mai spus mr vettel si redbull nu cred ca prin nici macar locul 3 anul asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant...

O sa incep sa ma uit la el.

Ultima data a fost pe timpul lui Shumi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

din cate am inteles in romania nu se mai transmite doar pe dolce, deci daca nu ai dolce cam nasol, am inteles ca se poate vedea si pe rtl la nemti live

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, se poate vedea pe RTL si pe inca un canal maghiar. Eu fiind la rds o sa urmaresc pe RTL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa mai revigoram si topicul asta

 

se pare ca alonso se cara de la ferrari la sf anului 2014 desi are contract cu ei pana in 2016. se muta la mclaren( asa se zvoneste)

 

desi am fost fan ferrari toata viata acum incep sa-i urasc. mi se pare cea mai complicata, intortocheata, birocrata echipa existenta, nu-i vad sa iasa din cacat in urmatorii 5 ani cel putin. acuma ca il pierd si pe alonso cred ca la anul vor termina undeva pe locul 6 sau 7 si asta daca au noroc

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropos de asta, ce se mai stie de Shumi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nimic, familia nu  da nici un detaliu si cer discretie, plm a trecut aproape un an si nu ne-au spus nimic. 

 

 

l-au mutat acasa de ceva timp si vegeteaza mai departe acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la un moment dat era constient si incepuse sa umble. Asa ziceau la tv

Share this post


Link to post
Share on other sites

da kkt, parca de cand l-au mutat acasa e instare sa stranga degetul persoanei care in vorbeste, in restu nu misca nimic doar ochii si cred ca respira singur

Share this post


Link to post
Share on other sites

vettel il va inlocui la anul pe alonso la ferrari, se anunta un sezon interesant

Edited by viper05

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca e mort sau nu,oricum om nu mai iese din el

 

decat leguma mai bine mort

Share this post


Link to post
Share on other sites

crapa Shumacher de invidie, pai asa se moare in F1, nu in accident de ski ca fraierii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

weekendul asta e ultima cursa a sezonului in care se decide campionul, e o cursa care merita vazuta in opinia mea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.