Jump to content
umbrella

accidente ''spectaculoase'' culese de pe net

Recommended Posts

In Bucuresti se scapa de dosar penal cu 50 Euro, daca te prinde beat de nu legi doua cuvinte. 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe dracu, am avut eu in 2003, m-am chinuit vreo 3 ani sa scap, am dat spagi si despagubiri de mi s-au lungit urechile, ma rog mama, ca tata a spus sa ma duc la puscarie din punctul lui de vedere.... eram si beat, am facut si accident beat ... in care aia din masina cealalta s-au ranit si apoi si scandal la politie de m-au bagat la duba... ceva de o rusine maxima, sub orice critica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e urat oricum sa te prinda beat

 

acum nu mai merge cum a mers

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ps. daca beau ma cac pe ea de masina acolo o las, poa' sa fie  doar un pahar de vin

 

 

bere nu beau 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, a fost o perioada foarte neagra din viata mea.

 

oricum a fost mai complicat, ca eu desi eram beat mort, am trecut pe verde, "victimele" au trecut pe rosu, daca nu eram beat, nu era nici o problema pentru mine (legal vorbind). au intrat cu o dacie din aia CN in e34-ul meu de atunci, in lateral spate, soferul si pasagera, sotia, au dat cu capetele in parbriz, in bord, nu au patit mare lucru teoretic, dar au profitat de ocazie ca sa ma stoarca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie nu=mi vine sa mai beau nici fara masina.  in w-end am fost la o bauta cu mai multii prieteni (vreo 8 in total), si ne-am dus cu un bus inchiriat (a 2-a zi trebuia sa plecam din oras) intr-un club.  pai am baut, si ca orice om civilizat, am lasat busu' in parcarea aia care cica era privata si aveai acces doar pana la 6 dimineata.   a 2-a zi ia busu' de unde nu-i.  l-au ridicat, si fiind bus de nus' cate tone cu motor de 3000 sau 3500, a costat 1.766 de lei recuperatu'. 

deci no more booze for me. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca va zic cat l-a costat pe unul o bauta zdravana, uitati de 50 de euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta era doar un exemplu de baut pe langa masina.  nici nu vreau sa ma gandesc daca beau la volan ce se-ntampla. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nici nu mai zic cati bani a dat mama atunci pe curul meu. ca mi-e rusine si acum.

 

plm, am fost un penibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo, am o cunostinta in domeniu. Cu un an mai mic decat mine.

 

Ce a fost mai demult nu are importanta, l-am ajutat dezinteresat, cum as face cu orice om de calitate, da' mi-a zis foarte amabil sa nu il deranjez vreodata pentru asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici aici nu se mai baga nimeni, mai ales pt asa ceva.  si mai ales de cand cu controalele DNA, de au ridicat o gramada de la rutiera.  acu in ianuarie sau februarie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe dracu, am avut eu in 2003, m-am chinuit vreo 3 ani sa scap, am dat spagi si despagubiri de mi s-au lungit urechile, ma rog mama, ca tata a spus sa ma duc la puscarie din punctul lui de vedere.... eram si beat, am facut si accident beat ... in care aia din masina cealalta s-au ranit si apoi si scandal la politie de m-au bagat la duba... ceva de o rusine maxima, sub orice critica.

 

Asta s-a intamplat in decembrie. Nu a fost cu accident ci l-a oprit la un filtru. 

 

Nu stiu exact ce le-a zis, dar l-au mai si lasat sa plece. Initial m-a sunat sa-l iau eu de acolo. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rog, eu m-am potolit definitiv de la faza aia, probabil e cumva mai bine ca s-a intamplat asa, ca la mine era deja obisnuinta sa merg beat cu masina, am plecat si la mare beat, ma intorceam la fel, ma plimbam fara probleme baut cam peste tot, un idiot cum spuneam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.