Jump to content
umbrella

accidente ''spectaculoase'' culese de pe net

Recommended Posts

f slab x6 le. abia a zgariat zabrelele alea iar masina e dauna totala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iese din chit si câteva ventuze, in curând fără accident pe autovit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai plm, nu e teoria conform careia nu conteaza cat se dezintegreaza, ca de fapt asa se disipeaza forta impactului, ci sa ramana "cusca intreaga".

Share this post


Link to post
Share on other sites

O fi. Dar daca de la garduletul ala sa facut asa ce dracu se intampla cand da intr-un cap de pod sau altceva. Oricum ma pis pe ea teorie cu sa ramana cusca intreaga. Dau oricand toate sistemele de airbag si kkturi pe sasiul unui 124. Daca o fi vreodata sa am ceva accident as vrea sa fiu intru n 124 in nimic altceva.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

acest mercedes a intrat in cap de pod, tot acolo la botiz

 

accident1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost inte-un mert d-ala din '80 cand a intrat cu vreo 60-70 la ora intr-o octavie in coltul stanga spate... Octavia era facuta kkt si spatele si laterala. Mertul ala a avut bara un pic indoita si un far ciobit (!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In mine a intrat unu' cu un Spark 2010 in fata stanga, a rezultat o clema de far rpta si capota putin zgariata, iar ala si-a facut tot botul pisat :))

 

Nu se compara masinile din nici un punct de vedere dar la ce forta a avut impactul ma asteptam sa gasesc jumate de bot pilaf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O fi. Dar daca de la garduletul ala sa facut asa ce dracu se intampla cand da intr-un cap de pod sau altceva. Oricum ma pis pe ea teorie cu sa ramana cusca intreaga. Dau oricand toate sistemele de airbag si kkturi pe sasiul unui 124. Daca o fi vreodata sa am ceva accident as vrea sa fiu intru n 124 in nimic altceva.

 

Nu cred ca iti doresti sincer... Comparativ cu un Merc modern, fie ca ne place sau nu astea vechi sunt incomparabil mai nesigure in caz de accident. F*ti un cap in volan/stalp de toata frumusetea - gat rupt sau mutilat pe viata.

 

W124

https://www.youtube.com/watch?v=8ye-EIymm2k

 

W212

https://www.youtube.com/watch?v=iGwBYcxLGls

Edited by thesaw
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prefer sa-mi sparg nasul de volan, decat sa ateeizez cu moaca in airbag care in spatele lui are o tepusa rezultata din indoirea prea lejera a tablei...plm...mai bine cu plasture pe nas doua sapatamani,decat exponat la muzeul lui Tepes. Just saying :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tu crezi ca doar de un plasture ai nevoie cand f*ti un cap in ceva la inertia care o ai (tu+masina) in miscare e bine :)

Edited by thesaw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Speranta moare ultima. Curva buna si batrana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai trebuie sa fii cel putin ignorant ca sa compari siguranta unei masini de 25 de ani cu cea din zilele noastre

 

ma refer la aceeasi marca de masina.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mas moare ca barbatii adevarati, no airbags FTW !

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost.

 

E ala din Belgia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, deci nemernicul asta, s-a urcat mort de beat, cu alcolemie de 1.7 si am dat peste o gravida pe trecerea de pietoni.

Copilul s-a nascut prematur si a murit iar mama lui este in coma.

Ghici ce masina avea: E46.

Fmmasii de jeg ordinar, a distrus o familie.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/bebelusul-femeii-lovite-pe-o-trecere-de-pietoni-din-brasov-inmormantat-mama-copilului-este-in-continuare-in-coma.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu I-as mai da drumul animalului din puscarie.

 

bai, nu pot sa inteleg. beau pana crap, pe bune.

 

pe jos ma duc, pe jos vin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.