Jump to content
umbrella

accidente ''spectaculoase'' culese de pe net

Recommended Posts

Buzilău, lăchiță, materialistă, ospitalier, primitor

Astea trebuie retinute. Multumim mcm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pustiulik that s the spirit

 

deși cred ca în curând apocalipsa înjurăturilor se va revărsa asupra ta

 

dacă nu te îneci,te păstram.mai bine decât bășinile lui tamer

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite vezi, asa imi place de mcm :) am vrut sa-l aduc in partea intunecata. De acum esti padawan-ul meu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe de alta parte, Ciupanezu zicea despre el ca ar fi un bulangiumalefic

Share this post


Link to post
Share on other sites

băi acum pe bune,chiar nu știați ca în limbaj popular sau argou bulangiu se referă la gay?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum poa' sa fie cineva pasiv malefic? Sa ne explice mas, precis stie mai multe legate de subiectu' asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

io o tin tot pe-a mea

 

de ce e Ciupanezu un buzilău malefic, o capră malefica, o coardă ori o femeie sau  fetiță si penală si domniÈ™oară malefica, o jartea penalo-malefica, un lache malefic, o lăchiță malefica la randul ei, o materialistă malefica, un ospitalier malefic (wtf?!), o penală dar si malefica, un primitor malefic (iarasi wetefe), o puicuță malefica, ori un recepÈ›ioner malefic (omg).

 

 

a, scuze, vad ca nu doar io is bulversat de acest iuzar. :(


Corect, mai putin faptul ca nu scriu sub username-ul Dorin Burtan. Acel username s-a intors la proprietarul sau de drept.

 

Sunt un bulangiu malefic.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bulangiu nu are doar conotatii gay. 

 

E si un sinonim pentru pervers, neserios si alte cuvinte din acelasi camp lexical.

 

De exemplu, expresia aia "Hai, nu fi bulangiu!" nu se refera la a o scapa in cacat si sa intre de parca e d-acolo.

 

Nu ma asteptam sa vorbesc despre argou ca un mini Pruteanu la ora asta.

 

P.S: MAS este cu siguranta in extaz. Poponareala, tot felul de sinonime gay, pasiv & versatil, Pruteanu - care-l duce cu gandul la necrofilie. Se distreaza, nu gluma.

 

P.S2: Plus fantezia din topul oricarui pederast: initierea unui baietel naiv in tainele urcarii cacatului la deal. 

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta receptionerul e tare

 

 

receptionerul e unul care receptioneaza

 

A RECEPÈšIONà~éz tranz. 1) (obiecte, lucrări finisate etc.) A lua în primire, controlând calitatea. ~ o marfă. 2) (unde sonore, radiaÈ›ii etc.) A prinde cu ajutorul unui receptor; a recepta. [sil. -È›i-o-] /<fr. réceptionner 

 

mas, cum e ma calitatea? :sorcerer: 

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci laic mcm! Nu numai c-a dus pe picioare injuraturile, ci a si retaliat mai mult decat suficient :D

 

Revenind acum la poponeala de riguare: 

 

asta receptionerul e tare

 

 

receptionerul e unul care receptioneaza

 

A RECEPÈšIONà~éz tranz. 1) (obiecte, lucrări finisate etc.) A lua în primire, controlând calitatea. ~ o marfă. 2) (unde sonore, radiaÈ›ii etc.) A prinde cu ajutorul unui receptor; a recepta. [sil. -È›i-o-] /<fr. réceptionner 

 

mas, cum e ma calitatea? :sorcerer: 

 

Mai ai de lucru Umbrello. Incearca sa iesi din sfera calitatii indoielnice de lucru facut pe vapor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci tu te joci cu obiecte d-astea. Vezi dreac' sa nu patesti vreo duda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.auto-bild.ro/stiri/accident-cu-un-ferrari-ff-la-peste-200-kmh-pe-autobahn-85154.html

 

Șoferul unui Ferrari FF a decis că este momentul să dezmorțească cei 12 cilindri ai motorului pe o porțiune de autostradă fără limită de viteză. Într-un viraj de dreapta, șoferul a pierdut controlul mașinii, a lovit bariera de protecție și s-a oprit într-un copac.
În urma impactului puternic, mașina a explodat, iar cei doi ocupanți au decedat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ocX_4TJSvPU#t=15

Edited by raekwon

Share this post


Link to post
Share on other sites

o fi luat foc, ma indoiesc ca a explodat, las-o dreq. Bine, oricum la vitezele alea, nici nu mai conteaza ca face explozie, implozie etc, au grija legilie fizicii sa te omoare la impact.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi aduc aminte de Porschele in care a ars Paul Walker, si ala, dupa o tranteala, foc si la revedere.

Nu mi se pare prea ok usurinta cu care se aprind supercarurile. Ma asteptam la mai mult.

 

Nu-s niste coteturi cu improvizatii cum era la Daciile de pe vremuri, cu rezervoare gaurite si sticla de 2L de benzina langa motor.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

banuiesc totusi ca un supercar de genul asta, functioneaza in niste parametri dusi la extrem, de presiune, temperatura si asa mai departe, pai numai evacuarea aia cred ca atinge niste temperaturi astronomice si se intampla ca in cazul nu stiu carui ferrari cand lipiciul de la bara spate a luat foc si de acolo toata masina, la fel si un aventador prin londra, tot din cauza temperaturii evacuarii. bine, aventador ala parca dadea spritu-uri de flacari de pe esapament, la relanti si i-a luat foc grila aia de plastic, apoi s-a extins.

 

plus ca in disperarea asta de a scoate modele mai puternice, mai competitive, ma gandesc ca nu sunt testate suficient si sunt duse peste limita. plm, zic si eu.

 

totusi repet, nu cred ca a "explodat", a luat foc.


sigur, acum am sa ma gandesc de 2 ori inainte sa imi cumpar un ferarri ff. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

totusi repet, nu cred ca a "explodat", a luat foc.

 

 

La fel cred si eu. Pai daca explodeaza, se lasa cu dezintegrare data de suflul exploziei. Mie imi pare doar ars.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.