Jump to content
umbrella

accidente ''spectaculoase'' culese de pe net

Recommended Posts

Bine ca nu are nimic fata.

 

Kip vrea poze cu masina, sa evalueze daca iese la polish sau e caz critic de ventuza.  :sorcerer:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avea voie ca incepator pe autostrada neinsotita de catre un sofer cu permis full?

Are deja permis full de mult.

Când o învățam să conducă am mers cu ea pe double carriageway, gen drumuri naționale, care sunt exact ca o autostradă fără banda de urgență, deci cel puțin 2 benzi pe sens, limita de viteza ca pe autostradă și sensuri de mers separate.

Avea voie ca incepator pe autostrada neinsotita de catre un sofer cu permis full?

Da.

PS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si sa folosesc un cuvânt precum ventuza in apropierea lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, chiar, iti dai seama ce bine s prinse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost poliția la fața locului, au suflat în etilotest și prietena și ăla pe care l-a lovit.

O polițistă a chemat platforme pt ambele mașini (aia lovita în spate avea o roata strâmbă), după care au dus-o pe prietena la un centru comercial lângă autostradă, de unde am luat-o eu.

Deocamdată așteptăm ca firma la care aveam asigurare să recupereze mașina noastră și sa facă un deviz estimativ al daunelor și sa afle valoarea de piață a mașinii, după care ne contactează să ne spună câți bani ne da pe mașină.

Ni s-a spus la telefon la cel mai probabil mașina va fi clasificata drept daună totală.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa fiu in ton cu interlocutorii bine ca n-au fost victime. Se putea sa-i rupa gatul si celui din fata daca-l prindea mai relaxat.

O chestie interesanta este reactia la franarea de urgenta cand intra ABS-ul. Am o cunostinta care a patit-o recent intr-un mod similar. In momentul cand a intrat ABS-ul s-a speriat si efectiv a ridicat piciorul de pe frana. S-a proptit intr-un camion. Renault Megane 2016, fata praf (fara airbag-uri sarite) -2500 euro distractia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum dracu dauna totala? Lăsând gluma la o parte, cred ca intr-o mie jumate se face lejer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I a sarit si celalalt airbag. Cred ca era cu amantul

Nu. Era cu Pușa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce daune am vazut personal reparate si bagate in circulatie, asta pare ca are zgarieturi minore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are 10 ani vechime și aprox 200k km la bord.

Cred că nu valorează mai mult de £2000, maxim.

O sa ma uit pe autotrader și, în funcție de ce zic aia de la asigurare, poate luam alta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I a sarit si celalalt airbag. Cred ca era cu amantul

Nu, is in Gţ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#rareşstail

luam

Ce v-am zis de baeat. Sa contribue si iele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

Doar ea era trecuta pe asigurarea Hondei. Eu cu asigurarea de la mazda pot sa conduc orice mașină din categoria B. Atâta doar că nivelul de asigurare, în cazul în care conduceam eu Honda, era doar minimum obligatoriu, gen RCA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai ca am aparut si eu la final. Deci arata destul de nasol masina aia, prietena ta cred ca putea sa capete daune serioase, gen am vazut masini care aratau mai bine dupa accident si soferul era pizdit destul de orgish gen si probleme la gat/coloana cu sechele.

 

ce masina este aia? doar ca i honda imi dau seama. mortii ei, eu nu cred ca merita reparata, in plus, fiind mai veche, la asigurare cred ca iese totaled.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba bine ca sunteti bine... si tu puteai sa ai atacuri de panica

 

.

 

 

 

 

 

 

Pusa cum e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.