Jump to content
umbrella

accidente ''spectaculoase'' culese de pe net

Recommended Posts

Eu de la stanga la dreapta le-am numerotat. Daca luam de la dreapta la stanga, e banda 2. Cred ca asa e corect, de la dreapta la stanga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan vrea sa-l incurce pe jeleu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as fi gândit așa:

1. De ce stă ăla oprit pe loc? Iese o mașină din parcare? Trece vreun pieton prin fata lui?

2. Are roțile virate spre stânga. De ce?

3. As fi încetinit din secunda 1.

Plus ca semnaliza stanga, putea din "soferie" sa franeze si sa il lase sa treaca, Dorobantilor e lung si lat, pe langa ca e cu sens unic.

 

E sezon la prosti pe 2 roti, acum 2 zile, stau la teatru (intrarea pe Dorobantilor, din 5 benzi se fac 4) - evident ca un pulete pe 2 roti, cox, depaseste prin dreapta la semafor, abia a avut loc sa se strecoare. Dar deh, andrenalina.

In orice caz si ala cu Golfu' nu avea ce sa caute pe banda aia daca vroia sa faca stanga.

 

Daca stii ca trebuie sa faci stanga undeva pai treci din timp pe banda cea mai apropiata de parcare/trotuar si atunci nu incurci pe nimeni. Daca ai ratat, mai faci o tura si revii.

Corect.

Numai vezi tu, romanu' are buton special de parcare, oriunde, numit avarie.

Cu cat mergi pe banda mai apropiata de trotuar, risti sa dai de un dinasta. Pe langa ca parcarile de pe partea stanga a Dorobantilor sunt ca pixu' si trebuie deseori sa ajungi pe banda alaturata ca nu ai loc sa treci.

 

Dar da, ar fi trebuit sa se incadreze din timp, loc avea, dupa cum se vede pe filmare.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

jizi foloseste internet explorer 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce ... mea e cu Dorobantilor ala si despre ce ... mea e vorba?

 

edit: ah, Jeezy are lag

Edited by Pole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala cu motocicleta, accidentul a fost pe bd. Dorobantilor in CJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeezy oricum ai da o motociclistul n are nici o vina in situatia aia.

 

Ca te a depasit nu stiu care prin dreapta e alta situatie si generalizarile n au nici un sens.

 

Iar mersul intre benzi este legal, poate faci o confuzie ,pe care multi obleti cap patrat,evident ca nu fac referire la tine, nu s capabili sa o priceapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are, nu-l invinuiesc. Insa putea evita, atata tot. Stii tu, condus preventiv.

 

Stiu ca e legal, insa m-a depasit prin dreapta, pe scuar. Plus ca avea viteza maricica si motorul turat bine. Depasit coloana la semafor care abia se facuse verde si nu e singurul vazut, doar ultimul.

 

Pacat, 2-3 necivilizati aduc renume prost. N-o lua personal, astia ies in evidenta.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.sunt multi oligofreni pe doua roti asa cum sunt si mai multi cu patru

 

Din pacate se generalizeaza prea mult ,iar soferii romani au o mare problema cu adaptarea la prezenta motociclistilor si biciclistilor in trafic.

 

Eu de obicei procedez altfel.desi as putea sa trec ca o racheta pe langa ei,prefer sa merg putin in spate sau spate stanga, pentru a fi vazut

 

De multe ori soferii trag usor dreapta pt a mi face loc,si normal ca le multumesc.

 

Sunt si cazuri in care in afara localitatii la depasiri trec in viteza pe langa ei , dar am grija sa fie liber si pastrez o distanta foarte mare in lateralul masinii depasite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cum procedezi e de apreciat, ca te asiguri ca esti vazut/auzit. Daca ar face toti la fel...

 

Sunt si pe 4 gramada, zilnic feresc masina de 3-4 ori si culmea, circul mai mult seara. Ar trebui sa fie mai putini tampiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, alea au stalpul c lat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

se repara si apare pe autovit cu placute noi, fara accident, accept orice test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai o fi spart probabil si lumineaza doar becurile. Eu dupa forma geamurilor si a caroseriei ma iau. Acuma dracu stie. Intradevar duoa stop pare mai degraba o vectra b sau c class

Edited by Calin

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e nici pasat.

 

geamul spate imobil e mai mare la vw decat la asta din accident 


nici w210 nu e, m-am gandit si la ala 


mister elucidat

 

e ford 

 

83b06f4bf01d828a5381d3e7749a8dfc_XL.jpg


s-a strivit cumva, de asta stalpul ala parea mai mic 


era si de anglia

 

stolniceni%204.jpg

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine se aude. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Și la mine. De aia ziceam, poate dan are ceva sursă de ghinion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.