Jump to content
umbrella

accidente ''spectaculoase'' culese de pe net

Recommended Posts

nu inteleg cum de nu s-a oprit, a franat aproape in acelasi timp cu ala din fata si mergea foarte incet. Si plm, astea noi nu au collision warning si auto braking?

 

plm, mai e si M6, trebuia sa inghete la franare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ii inteleg pe astia care pt orice mica tamponare isi lasa masinile in mijlocul strazii. Mut-o-n PLM, ca doar nu sunt victime.


PS.

Ala cu M6-le visa. A franat la 1 secunda jumate dupa ala din fata.

PS 2. 

V-a zis Simi ca mi-am schimbat placutele de frana?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai suport chime-ul asta de la bmw, nush de ce, dar de la o vreme imi vine sa-l smulg din bord cand mai anunta cate un cacat.

 

aia de la 112 cred ca e pe ceva pastile, pana si siri are mai multa personalitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala de la centuri l-am rezolvat cu Carly. Hour memo trebe sa mearga dezactivat din iDrive (ma scotea din minti cand am luat masina, pana l-am gasit).

Share this post


Link to post
Share on other sites

la opelul lu’ iubi, este ceva de genul țiuitoare isterică, iti sangereaza urechile, iti netezește creierul, daca ai si ceva probleme cu nervii, risti sa strâmbi si gura daca nu-ti pui in doua secunde centura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A avut prietena accident pe autostradă azi dimineață.

Mergea pe banda cea mai din stânga (banda 1, cea mai înceată) și a ajuns din urma o coloana de mașini care se deplasau mai încet.

A încetinit puțin, s-a asigurat și a intrat pe banda a 2a, în spatele unui dube mici, gen Fiat doblo.

In față era trafic lent, ăla cu duba a frânat foarte brusc și din scurt și prietena nu a mai putut opri la timp. Ploua.

Zice ca frânase de pe la 100kmh până pe la 40 sau 50 când l-a lovit pe ăla.

Totul e ok, are o mica rană la gură din cauza airbag-ului, în rest nicio zgârietura.

Fața mașinii e praf. Bara față, faruri, capota, aripi. Ne da daună totală la ea. Aveam casco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zici ca a incetinit putin, franand de pe la 100. Pe ploaie. Bine ca n-a fost mai rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Norocul a fost ca ea mergea mai tare dar zicea ca i-a ajuns din spate pe aia de pe banda ei și a trebuit sa frâneze ca nu a avut loc sa se bage pe bandă de lângă, să îi depășească. Pana atunci mergea puțin peste limita zice ea, cu vreo 120. Limita fiind 112kmh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci oleaca de urecheala, cand isi revine din soc, desigur.

 

Da nu pari genul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pic ma simt și eu vinovat, ca eu am învățat-o sa conducă. Nu a făcut scoala de șoferi decât vreo 4 ore. :)

Oricum, e fata deșteaptă. Știe de ce a avut accident. Și nu are legătură cu viteza sau cu ploaia.

PS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, eu ţip. Am si exercitiu, mi se schimba vocea, de zici ca-s tabla ruginita. Prima oara, dac-o prinzi ca repeta pedala in mocheta.

 

Zic si eu. O sa razi, da am luat locomotiva cu gandul s-o stiu in siguranta. Muerile au tendinta asta sa mearga tare, is de-o inconstienta ciudata

PS si la mine: da cu ce are legatura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a zis că mașina pe care o ajunsese din spate era ceva land Rover. Când a schimbat banda era în spate la o dubita.

Când m-a sunat si mi-a zis ca a avut accident am întrebat-o dacă e ok și ce s-a întâmplat. Mi-a zis ca nu a văzut destul de mult în față și că, când a văzut stopurile dubei din fata ei, inițial nu și-a dat seama cât de tare a frânat ăla.

Edited by Rareș

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe frana sa apreciezi rapid cat de tare franeaza ala din fata tine de experienta multa in trafic

 

Poate doar sa piste frana,sunt multi idioti care merg cu frana abia calcata sute de metri,sau poate sa franeze violent,moment in care daca esti prea aproape si nepregatit ai pus o.

 

Traficul de autostrada e piece of cake,daca vrei s o inveti pe prietena ta sa conduca invit o pe portiunea Sebes-Turda,cel mai aglomerat drum din Ro.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.