Jump to content
umbrella

accidente ''spectaculoase'' culese de pe net

Recommended Posts

iar se fac confuzii

 

casca respectiva apartine armatei germane inca din primul razboi mondial

 

n are nici o legatura cu nazismul.a.ca si trupele ss au purtat o e altceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

a intrat macaronaru cu viteza mult prea mare,de fapt cred ca nici n a schitat vreo urma de frana la intrarea in curba

 

mare noroc a avut fata aia

Share this post


Link to post
Share on other sites

bun,evident ca organizarea a fost de cacat

 

si oamenii idioti,pentru ca la o proba de raliu niciodata nu te pozitionezi pe iesirea din curba

 

oamenii trebuiau sa stea obligatoriu pe partea cealalta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selectie naturala. Daca te duce capul evident ca nu te asezi acolo. E aproape imposibil sa piarda controlul si sa loveasca interiorul curbei. Exteriorul are cele mai mari sanse. Daca te duci acolo, clar nu te ajuta intelectul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu incerc sa-mi explic de mai multa vreme, de ce numarul accidentelor in care sunt implicate BMW-uri, este considerabil mai mare decat nr accidentelor incare sunt implicate alte marci de masini.

 

spre exemplu, nu cred ca am vazut vreo stire in care sa scrie ca soferul Skodei a provocat un acident soldat cu decesul a x persoane sau al Citroenului, sau soferul Toyotei si asa mai departe.

 

In schimb BMW e numero uno.

 

ce plm ? conduc BMW-uri de cand mi-am luat permisul si nu mi se pare deloc o masina greu de controlat sau cacaturi de genul asta, deci nu cred ca e vorba de masina si revenim la ipoteza care nu ne place, ca BMW-urile sunt conduse cu precadere de imbecili.

 

si atunci as vrea sa stiu, ce-i face pe imbecilii aia, sa aleaga marca asta, care n-are nici o vina pentru reputatia proasta ce i se atribuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca si ziaristii cauta senzationalul

 

numele BMW zgarie timpanul, imediat sar fraierii de cititori: - ai vazut era bmw!

 

in general sunt pisicute si sunt conduse de pustani teribilisti

 

ziaristii le numesc bolizi :D

 

mie chiar mi se pare o masina usor de condus

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

E doar pisicute. Si F10, si E90/E92. Pe unii pur si simplu ii transforma in imbecili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postat la 19 martie 2012

 

Plus ca statistica e imbecila. Raportat la cate masini BMW si cate Mercedes ? Adica daca ai 10.000 Mercedes si 1.000.000 BMW, situatia e rea oricum. 

 

Ah, e mai jos un raport, dar din 2010. ... mea de stire. Plus ca alea in Bulgaria nu intra. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta mi se pare mai real fiindca e normal ca statistica sa fie in functie de numarul masinilor per marca

 

 

cu cat sunt mai multe masini ale unei marci in circulatie cu atat creste probabilitatea ca unul dintre ele sa fie implicat intr-un accident

 

http://www.realitatea.net/topul-marcilor-de-masini-implicate-in-cele-mai-multe-accidente_708238.html

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, circul totusi si eu zilnic cu masina, daca e un imbecil care taie calea, depaseste coloana la semafor pe sina de tramvai, sau pur si simplu conduce ca un cretin, in 90% din cazuri e vorba de un sofer de BMW sau un sofer de taxi.

 

Nu mai zic de BMW-urile tip SUV, pai acolo nici nu se mai pune problema de existenta unor reguli de circulatie, vorbim deja de prioritatea de X5, chestii din astea.


bine si eu conduc ca un bulangiu stricat uneori, dar asta e din cauza ca-s nesimtit by default, nu datorita marcii.

Share this post


Link to post
Share on other sites


A trait. Fractura la C2 si coma. Dar acum e bine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.