Jump to content
Simi ON

Despre pescuit

Recommended Posts

lol, ce saboti de gangsta are paiut.

 

are si eu asemanator

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol  !

 

ce mai faci batrane ?!

te-ai insurat ?! 

dar masina ?! :)


a da, fir intins :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca 5 zile de prohibitie.

 

ma duc sa-mi platesc permisul ala de pescuit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! Va urez un sezon de pescuit excelent! Bafta multa!  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! Va urez un sezon de pescuit excelent! Bafta multa!  :lol:

 

11350444_1449923221974375_91617778296019

peste 60 de kilograme, prins la artificiala. ce-i drept nu eu, prietenii mei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super!

 

Din poza pe care ai pus-o tind sa cred ca, din nou, ai deficiente mari la estimarea greutatii. Bine, esti acoperit de acel "peste"...

 

Eu m-am pus langa un somn de 48 de kg  si eram la fel de lungi (aprox. 1.90). Ce e in poza de mai sus mi se pare mult mai mare.

Edited by Cosmin

Share this post


Link to post
Share on other sites

similea nu a avut note mari la desen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu știam sa fac deștele

 

Iar pe Cosmin nu-l mulțumește nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

e naspa la gust somnul ala mare.plin de grasime si se hraneste numai cu mortaciuni in putrefactie pe fundul apei

 

sa l prinzi e misto,da sa i dai drumul dupa aia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, asta e doar un mit

 

Somnul mare nu se hrănește pe fundul apei. Acolo sta (stau cate doi si păzesc ...cuibul si puietul) si de hrănit ataca la apa mica, la ieșirea din groapa, unde se găsește pestele mai mic

 

Hoiturile plutesc

 

 

Cat despre gust - si aici e o șmecherie, tre sa știi să-l gătești. Afumat este o minunăție, zici ca mănânci caizer din ala cum era odată, sau somon afumat, fara mișto

Asta daca știe meșterul să-l facă

 

Dar da, e păcat să-l oprești, la greutatea aia e matur si potrivit sa lase si pe alții in urma.

In orice caz, daca as prinde așa ceva i-aș da drumul. Ca si băiatul din poza (nu-l prinsese el)

 

Uite un alt exemplu: crapul chinezesc, de crescătorie, pe care-l găsim in galantare: e oribil la gust, pute.

 

Iar ala crescut in Dunăre este ...genial la gust. Am băgat un borș la ceaun de paste de m-am lins pe trup.

 

In timpul asta crapul de-l cumpărasem de la magazin a ajuns la găini. Rau de tot la gust,namol

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unii descriu crapul chinezesc la modul blestem pentru ecosistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io as sta la similea o saptamana sa mananc din ce zice el. 

 

#ceplm 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar nu aici, ci unde ma duc eu la pescuit; pe de alta parte, mergeți in delta sa haliți peste congelat, cumpărat de la supermarket, da etichetat ca tradițional

 

Am mâncat scrumbie făcută la disc: nici nu bănuiți ce e aia ....

 

 

De fapt o s-o mai fac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă e si un model de pește cu ceafă si costițe, ma bag. Dar sa culeg la oase, cu foamea in glandă si cu miros de mujdei în nas, sau si mai rău, după ce am ales oasele să imi dea fatala in gingie unul...fuck it. Nu-i de mine felul ăsta de mâncare.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu Verssace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, asta e doar un mit

 

Somnul mare nu se hrănește pe fundul apei. Acolo sta (stau cate doi si păzesc ...cuibul si puietul) si de hrănit ataca la apa mica, la ieșirea din groapa, unde se găsește pestele mai mic

 

Hoiturile plutesc

 

 

Cat despre gust - si aici e o șmecherie, tre sa știi să-l gătești. Afumat este o minunăție, zici ca mănânci caizer din ala cum era odată, sau somon afumat, fara mișto

Asta daca știe meșterul să-l facă

 

Dar da, e păcat să-l oprești, la greutatea aia e matur si potrivit sa lase si pe alții in urma.

In orice caz, daca as prinde așa ceva i-aș da drumul. Ca si băiatul din poza (nu-l prinsese el)

 

Uite un alt exemplu: crapul chinezesc, de crescătorie, pe care-l găsim in galantare: e oribil la gust, pute.

 

Iar ala crescut in Dunăre este ...genial la gust. Am băgat un borș la ceaun de paste de m-am lins pe trup.

 

In timpul asta crapul de-l cumpărasem de la magazin a ajuns la găini. Rau de tot la gust,namol

Bogdane, tu ești?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.