Jump to content
Simi ON

Despre pescuit

Recommended Posts

Tata are aceasta pasiune, pasiune pe care tinea sa mi-o insufle si mie, luandu-ma cu el la pescuit pe malul Oltului, fix in perioada de inceput liceu, prin clasa a 9 a, cand aveam preocupari de agatat pizde mici si prostute.

Anyway, am bagat si eu ceva nopti trezite, sa iau cu minciogul crapul, nu de dimensiuni ca in pozele lui WLF, insa p`acolo.

E misto la pescuit, liniste, bere, gratar, iar masa servita campeneste pe malul apei are un gust... :wub:

Cred ca bag vara asta un pescuit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi aduc aminte si eu de o noapte la pescuit pe mures,undeva la sfarsit de august

 

ce sa zic,am dormit afara si lemnele era ude

Share this post


Link to post
Share on other sites

O dată am fost la pescuit noaptea. La lipitoare. Ne luaserăm pâine calda de la o brutărie din zonă și ne a furat o șobolanii. Ne am dus acasă

Share this post


Link to post
Share on other sites

aici merg cand am ocazia.

 

 

http://www.turismbuzau.ro/ghid-atractii-obiective-turistice-baraj-lac-siriu-buzau.html

 

 

e aproape, poti sa ajungi relativ usor pana la coada lacului. dupa, drumul se cam termina si ai nevoie de barca, ceea ce n-am.

 

peste e destul, problema e intinderea mare a lacului. si faptul ca n-ai semnal in groapa aia.

 

au populat si cu biban in lac, in cativa ani o sa fie frumos pentru fanii spinning-ului (pescuit cu naluci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu lacul, locul e superb

 

Mai putin superb e versantul pe care se afla locul de parcare, la marginea rapei.

Cat ii malu ala pana jos, ii plin de gunoaie infecte aruncate de muistii de soferi opriti sa admire peisaju'

Gen

Share this post


Link to post
Share on other sites

versantul mai pica ocazional si blocheaza drumul, in caz ca nu stie cineva la ce se refera Similea.

 

cat despre maimutoii care-si scriu cu spray numerele de inmatriculare de la masina pe parapetul ala, arunca o sticla in treacat si ce actvitati interesante ar mai face ei p-acolo, n-am de zis decat ca si acolo as pune o bomba. pe versant, ca sa moara striviti, nu imprastiati.

 

cand cobori la lac e relativ ok. de gunoaie nu scapi in tara asta. ambalaje sau oameni, oricum ai privi-o tot aia e.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe bulangii astia cand sunt prinsi in fapt i as pune la munca in folosul comunitatii ca la americani

 

de exemplu,pentru un pet aruncat aiurea sa faca munca patriotica o saptamana la groapa de gunoi a a orasului sau sa ajute gunoierii la strangerea sacilor din oras.la altii de ce se poate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 de gunoaie nu scapi in tara asta. ambalaje sau oameni, oricum ai privi-o tot aia e.

plus unu

 

 

siriu, frumoasa toata zona

mama, eu am boala pe aia de arunca ''gunoiul'' din masina pe geam, ii fac de tot cacatul

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

odata stiu ca eram pe autostrada si au aruncat unii o punga mai sa mi dea in parbriz la vreo 150.ne miram ca suntem numiti tigani

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai avut noroc cu punga. cutie de cola am incasat :)

 

n-aveam mult, vreo 80. da' s-a auzit ca tot dracii. cum nu s-a spart parbrizul ma mir si acum.

 

acum vreo 10 ani s-a intamplat, nu cred ca aveam nici un an de condus masina. m-am speriat, am franat crezand ca s-a rupt naibii ceva pe la masina. s-a auzit urat de tot. erau niste idioti intr-o duba. ala din dreapta mi-a zis ce a fost de fapt, pe partea lui s-a aruncat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misto! Place de Similea!

 

Similea, pentru cateva zile pe Sfantu' poti sa te bazezi pe mine. 

 

Misto ar fi sa ne stragem macar vreo 5-6. Anul asta pe la jumatatea lui octombrie ma duc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.sa te bazezi pe similea,sigur va veni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

16,17,18,19 octombrie sunt pe Sfântu Gheorghe. S-a stabilit!

 

Eu cu încă 4 prieteni.

 

loc mai e... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

poftiti arta aici.

 

rezumat: se ia un pestisor, il agati in gura si in coada si-l trimiti sa se bata cu altul de seama lui, in speranta ca o sa agati batausul.

 

puteti sa ziceti ce doriti, mie mi se pare ideea unui geniu :)

 

 

http://youtu.be/295iYeXKP1o?t=13m53s


are o gramada de chestii interesante Robson Green, o sa mai postam p-aici despre viata si opera dansului.

 

ca actor nu stiu ce-i de capul lui, dar ca pescar.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am cunoscut sambata c-un nene care mi-a prezentat niste poze cu el si crapi diversi

 

Omefege. De la 15 in sus. Nici n-am auzit pana acum de "l-am luat la vierme de salcie"

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles ca lasa ditamai dara de miros prin apa viermele ala. n-am vazut vreodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ca si monstrul din loch ness

 

toata lumea vorbeste de el,nimeni nu l a vazut

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cosmin, cred c-o sa merg.

Voi cam cati ani aveti bre?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciupa a muşcat din umărul lui Raresh.

 

Incet. Cu mirarea crescand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.