Jump to content
jeleu

Sporturi de contact - MMA/Kickbox/Box

Recommended Posts

E doar in sistem pay-per-view daca vrei sa vezi live. E 18 euro.

 

Eu il iau dimineata de pe torrent. Tin minte ca m-am uitat odata live la ufc pe site cand s-a batut Overeem cu Lesnar acum vreo 2 ani si am dat vreo 30 de dolari.

Edited by jeleu

Share this post


Link to post
Share on other sites

De pe filelist. Tot timpul apare repede, dimineata.

 

Daca nu o sa pun link aici de la alt torrent dar nu cred ca o sa fie cazul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

saracu e in spital iarasi, cica au chemat salvarea cand si-au dat seama ca nu s-a trezit dupa 24 de ore de somn...wtf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte echilibrat meciul.mi a placut mult de cormier,superioritate clara pe box

 

Putea castiga meciul daca nu avea caderea din repriza a 4 a cand jones l a pus jos de mai multe ori.cred ca si varsta isi spune cuvantul,a stat putin mai rau la rezistenta fizica decat jones

 

Campionul aceeasi lupta urata la limita sportivitatii,coate aruncate din orice pozitie,degete in ochi etc

 

Nu mi place deloc si daca va fi revansa ar fi misto sa l bata cormier.oricum a fost strans

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are avantaj prea mare la gabarit, reach-ul de 12 inch fata de Cormier care e imens si in plus stie sa se foloseasca de asta mai bine ca oricine. Iar ca sa castige meciul nu prea avea nici o sansa doar daca il facea KO sau ii facea submission. Intr-un meci echilibrat, chiar si cu un pic avantaj in contul challenger-ului ( cum a fost in cazul lui Gustafsson ) tot timpul o sa castige campionul.

 

Pai daca nu a castigat atunci Gustafsson care i-a pus cele mai mari probleme, l-a aruncat jos, i-a spart fata de era desfigurat saracu si a dominat clar cel putin 2 runde daca nu 3 din 5. E clar ca, sa-i poti lua centura trebuie sa-l faci ko sau submission.  

 

Oricum si mie mi-a placut de Cormier, energic, tot timpul in ofensiva si cauta sa stea la distanta cat mai mica sa poata arunca si el niste lovituri. Iar Jones nu prea a aratat nimic in meciul ala, a fost un meci slabut din partea lui.

 

Castigatorul dintre Johnson si Gustafsson care se bat deseara o sa primeasca title shot. Sper si cred ca o sa castige Gus ca apoi sa-si poata lua revansa fata de Jones. Daca o sa se intample meciul 2 dintre ei o sa fie chiar epic.

Edited by jeleu

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu s-a ferit veci de el, idea e ca paquaio vroia banii sa se imparta 50/50

 

plus ca FM baga o gramada de clauze in contracte care il avantajeaza. de ex daca el castiga nu se mai bat din nou, daca pierde va exista un alt meci in septembrie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie asa mi s-a parut.

Mayweather vrea sa se retraga neinvins. Cred ca asta e un lucru foarte clar.

Asa ca a stiut sa-l evite pe Pacquiao pana cand a iesit din forma. De exemplu, si-au dat seama ca ala se dopa la greu, asa ca au cerut acum cativa ani cand negociau sa se supuna amandoi la teste antidoping ca la JO. 
 

Mayweather nu e in nici un caz unul dintre cei mai mari boxeuri dpdv al talentului. E super plictisitor.

Dar e foarte inteligent si a stiut sa-si managerieze cariera absolut perfect pe partea financiara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol sa spui ca mayweather nu e talentat..... e irelevant ca e de plictisitor sau nu, boxul e un sport unde tactica conteaza foarte mult, nu e bataie de strada

 

stilul de box face un boxer plictisitor, nicidecum talentul, stilul sau e conceput sa castige la puncte, sau prin ko in ultimele runde

 

si da e foarte talentat, nu de degeaba e the best pound for pound boxer

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am spus ca nu e talentat. E foarte talentat, insa e deja overrated

 

Sunt multi boxeuri care au fost de n ori mai talentati si mai spectaculosi decat el.

 

Roy Jones Jr. in forma maxima il batea de se caca pe el. Mult mai talentat, mult mai spectaculos, mult mai tare.

 

Si, sa fim seriosi, cati au auzit de RJ Jr.? Vorbim de un campion mondial.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.