Jump to content
Sign in to follow this  
Pole

Istorie, razboaie si doctrine

Recommended Posts

Pai nu te ajuta.

 

Cand ajungi sa stii cat de cat iti dai seama ca pe forumuri cam 90% dintre informatii sunt inexacte.

 

Internetul intr-adevar ajuta.

 

Repara o masina ca pe forum si vei da faliment urgent.

 

Pe forumurile straine mai gasesti lucruri interesante, dar si acolo sunt multe aberatii.

Cand ajungi sa te pricepi cu adevarat abia atunci poti face diferenta.

 

N-ai cum sa diagnostichezi corect o masina pe forum. Oamenii nu dau feedback dupa ce isi rezolva problema. Nu prezinta toate simptomele. E o varza totala pe forumuri din punctul asta de vedere.

Si cati oameni care chiar se pricep se obosesc sa scrie?

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciupa considera ca nu invata nimic de aici.

 

pai e frumos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciupa considera ca nu invata nimic de aici.

 

pai e frumos?

Pai cat din forumul asta e serios? Eu nu va iau in serios, voi nu ma luati in serios. E si normal sa fie asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cat din forumul asta e serios? Eu nu va iau in serios, voi nu ma luati in serios. E si normal sa fie asa.

si mai si respiri greu

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

valeu ce te-a ars

 

 

bai, m-a luat cu par sculat pe ceafa de la filmul lui Mikken


mi-aduc aminte de ziua de 22. dupa ce ascultasem la VEF-ul rusesc europa libera despre Timisoara

eram in balcon. lol

 

nu era zi de televizor. pentru cei care nu stiu, programul incepea la 8 seara, in timpul saptamanii. 2 ore cu tovarasu.

si cineva a tipat jos "dati drumul la televizor"

 

 

sunt mai vii ca orice amintirile alea. si SENZATIA DE FERICIRE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm eu eram cu bunicii la sinaia...mi-aduc aminte ca alerga unu pe strada zbierand ca au otravit apa si sa nu bea nimeni de la robinet (p-atunci apa imbuteliata vedeai in genere exclusiv la restaurant)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a, mue iliescu, mue nastase, mue victor ponta. hidra naste doar imputiciuni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu eram prea mic atunci sa inteleg ce se intampla in jur. Plus ca eram la bunici, pe litoral :P

 

Tin minte doar ca ai mei erau panicati rau, au plecat spre Bucuresti ca le era frica sa nu se intample ceva cu apartamentul. Dupa cateva ore s-au intors, ca cica in Constanta in gara ii punea armata sa stea culcati pe peron, pana vine trenul, ca se tragea. S-au panicat si nu s-au mai dus pana nu s-au linistit apele...mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tin minte ca maica mea a deschis televizorul pe la 12, europa libera se asculta la mine in casa in fiecare seara, vede haosul din bucuresti si primul gand sa mearga la alimentara sa cumpere nu stiu cpl, vezi bine cade comunismul, mor aia impuscati si noi in Tulcea  doamne fereste ramanem fara ulei.. :)

dupa ce am venit nu am mai iesit din casa cateva zile , pana si eu care eram clasa 8-a gen stateam lipit de tv-ul ala.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maica-mea a fost de nebuna cu mine in brate in P-ta. Ma rog, inainte sa se traga, dar chiar si asa nu stiu ce avea in cap.

 

Noi stateam foarte aproape de fostul Minister al Apararii (actualul Stat Major General) si stateam cu maica-mea dupa un perete pentru ca se mai tragea si spre blocuri.

Imi mai amintesc ca tata avea o Dacie 1310 rosie si era foarte preocupat sa o parcheze mai ferit. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot e vorba de doctrine.. cum spuneam cea mai tare arma e banul.. 

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante-18850040-numarul-doi-bancii-centrale-rusiei-situatia-critica-nu-putut-inchipui-nici-cele-mai-negre-cosmaruri.htm

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu eram dupa sifoane atunci, cand m-am intors in fata primariei era ditamai focul de tabara facut din carti, tablouri si steaguri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

L_au trimis aia mai mari dupa sifoane

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine ma trimiteau cand eram mic. Era o sarcina foarte importanta. Ne strangeam mereu mai multi plozi de pe la bloc si mergeam in turma, ca singuri ne era urat.

 

Bineinteles ca pana acasa sifoanele erau pe jumatate goale, ca ne stropeam ca bezmeticii :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io m-am dus la un magazin de avea dozator TEC, dacă mai țineți minte. Îmi lipseau vreo 50 de bani.

Mi-a umplut sticlele, am dat banii pe care ii aveam, m-am dus acasă am cerut 50 de bani și m-am dus sa îi duc. Vânzătoarea a părut destul de mirată ca m-am întors cu banii. De atunci, de fiecare data când ma duceam sa cumpăr suc de ăla, îmi cerea cu 50 de bani mai putin decât trebuia sa plătesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rares fura inimi proletare inca de mic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred si eu, pe vremea aia rares avea par. ...sau?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La o suta de ani dupa Titanic, un vas de croaziera a plecat duminica din Marea Britanie cu destinatia New York, avand la bord si descedenti ai celor care au supravietuit naufragiului, dar si pe un milionar roman.

 

Asemeni legendarului pachebot, Balmoral a ridicat ancora din Southampton ieri la ora 14:00 GMT, cu cei 1.309 de pasageri ai sai, exact acelasi numar de persoane care se aflau la bordul Titanicului la 10 aprilie 1912.

 

Pentru a participa la aceasta calatorie, fiecare dintre pasageri a platit intre 2.799 si 5.995 de lire sterline, insa toate locurile s-au vandut in urma cu doi ani. Exceptie face omul de afaceri roman Cornel Tabacaru si sotia sa, care au platit 75.000 de dolari pentru cea mai tare cabina de pe vas.

 

"Sotia mea are si ea o boala: croazierele. Toata lumea care ne asculta stie filmuletul ala "Titanic Vals". Ba, si ma gandeam cine a murit de trebuie sa se certe aia pe mostenire. Mi-a ramas mie in creier, m-am imbolnavit de Titanic, iar cand s-a anuntat croaziera am luat un Xanax si am apasat pe cel mai scump bilet. Putea sa coste cat blocul Intercontinental ca nu ma interesa", a declarat Tabacaru la Realitatea TV.

 

Vasul are doar doua camere de tip "owner's suite", iar una dintre ele este ocupata de Cornel Tabacaru si de sotia sa. Cealalta este in prezent goala, pentru ca reprezentantii companiei au rezervat-o pentru vedetele care s-ar putea hotara pe ultima suta de metri.

 

"Eu nu ma impresionez prea usor, dar astia au intrecut orice masura. Are 74 de metri patrati apartamentul in care stam. In dreapta ai o baie cu cada si cu grup sanitar, in stanga bar, living, masa cu sase locuri mari, un dulap, doua fotolii cu cate doua locuri si doua de cate un loc, un televizor urias. Dormitor King Size, un mic birou, alta baie, terasa de n-am vazut cat sunt eu de pricopsit: 12 metri lungime dupa parerea mea si 3,20 latime", a spus Tabacaru, care a tinut sa precizeze ca pe vas exista aproximativ 220 de angajati romani.

 

"Sa fie ai naibii de englezi, zici ca sunt roboti, mi-au dat sampanie, tot. Sa va mai spun ceva - o cabina confort trei are un hublou mic cat o oglinda, la mine am 74 de mp. Am vorbit cu BBC, cu Herald Tribune, de la The Telegraph sa dau petrecere. Toti stiau ca e un roman...", a declarat glumet milionarul, care a mai dezvaluit faptul ca organizatorii i-au impus sa aiba la ei tinuta de gala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.