Jump to content
RedCap

BMW F82 M4 - My dream came true

Recommended Posts

Pai poate da zapada lejer cu plugul ala. Ce sa faci cu masina asta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar ca. E misto dar nu e practica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ala nu-i plug , e chiar bara originala de M doar ca-i vopsita cu negru in partea de jos si mai are in plus o "buza"

 

bmw-m4-coupe-cum-arata-in-realitate-succ

Share this post


Link to post
Share on other sites

ala cu aia alba sigur este zaharia ala, care avea user pe beamveclub cu nume de pantofi.

Are firma aia de jante from Taiwan with Love( Z-Nonperformance)

Edited by mihaiMAN63

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vremea sa ma apuc de pus una alta la masina. Tocmai mi-au venit narile negre.

 

post-390-0-13853700-1419880892_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu inteleg cretinismele astea gen hai sa mai modific ceva la o masina ca M4. No offence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate-mi amintesc i-ai pus si tu niste grile negre, nu?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu mi-am pus grile negre si imi comandasem si la M6 dar nu le-am mai pus, asa incat sunt cretin si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu mi-am pus grile negre si imi comandasem si la M6 dar nu le-am mai pus, asa incat sunt cretin si eu.

Stai ca momentan nici eu nu le-am pus. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- 9x19 (ET29) +10x19 (ET40), Style 437M

 

Asta daca am gasit bine pe net sa ma uit. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci de sambata sunt un car de nervi... mi-a atins un destept masina, incercam sa fac stanga imprejur in trafic bara la bara, el vroia sa faca stanga in spatele meu sa intre pe o strada si a crezut ca are loc, il vedeam in oglinzi, am tot sperat ca nu va face asta pana cand am simtit socul ca m-a atins... :(

 

Acum nu stiu ce naiba sa fac, o pot face pe asigurarea lui dar desteptii la BMW vor sa imi vopseasca tot spoilerul pentru asa ceva si evident ca imi va fi pusa si pe Carfax dauna care nu ma doare asa tare capul de ea ca e lease si la sfarsit ii dau pa si iau alta fara sa dau nimic din buzunar chiar daca masina va mai valora 10k $ ca are gap insurance sau sa ma duc vineri cu ea sa incerc un touch up paint la niste detaileri foarte tari de prin zona dar care mi-au spus ca sunt sanse f mari sa nu iasa perfect, inca sa se mai vada dupa, dar ca sunt si sanse sa iasa 100% ok, motivul invocat fiind ca nu are absolut nici o zgarietura in spoiler unde sa poata intra vopseaua lor...

 

De ce naiba nu oi fi pus eu folie si pe spoilerul spate nu stiu... am pus doar sa ma salveze de pietre pe fata, dar protectie pentru prosti in spate nu am pus... offf. Am avut beleaua de Camry 1.7 luni si nu am avut vreodata un incident cu ea, decat ceva pietricele luate pe spoilerul fata, si acum la nici 3 saptamani de cand am M-ul m-a si ars un prost... ceasul rau, pisica neagra. :(

 

Ma tot gandesc sa o fac asa sa vad ce iese, daca nu e ok o bag pe asigurarea astuia si revopsesc tot spoilerul spate sau raman cu ea asa cum iese dupa touch up paint si astept o dauna mai grava sa schimb tot spoilerul si gata.

 

Mare dilema ce naiba sa fac....tot incerc sa gasesc sa vad cat naiba costa un spoiler spate de M4, ca parca totusi devizele estimative de $661 si respectiv $636 mi se par umflate cu pompa... mai bine imi iau un spoiler nou si il duc la vopsit cred in cazul asta.

 

post-390-0-30507700-1419997419_thumb.jpg

post-390-0-38848100-1419997422_thumb.jpg

post-390-0-25595300-1419997425_thumb.jpg

Edited by RedCap

Share this post


Link to post
Share on other sites

aia e zgarietura bre, e cat un neg pe un cur de musca.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol

 

Cum sa fie mai ieftin un spoiler original plus vopsit decat retusul ala?

 

Cred ca detailerii aia sunt cam amatori daca nu s in stare sa scoata perfect zgaritura aia,io cunosc tipi care ti ar scoate aia la ei in garaj fara probleme,doar sa ai vopseaua sa bata perfect la nuanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer, ca si karma, iti da futere la fengshui, e nasol la masina noua sa primesti din astea asa, abia dupa ce ai cumparat-o.

 

dar aia iese retus, sau plm, o lasi asa si ramane "battle scar".

 

pe de alta parte, cred ca deja ti-ai pierdut mintile, daca vrei sa schimbi spoilerul spate pentru asa ceva  :lol:  :lol: fii serios.

 

oricum, indiferent de masina, ca este M sau seria 1, de vopsit un elelemnt la reprezentanta BMW, nu poate fi mai mult decat in romania, respectiv aprox 200$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.