Jump to content
Sign in to follow this  
raekwon

Audi majorează investițiile, în dorința de a devansa BMW

Recommended Posts

Constructorul de automobile de lux Audi, divizie a grupului german Volkswagen, a decis să-și majoreze investițiile pentru noi modele, facilități de producție și tehnologii, în perioada 2015 - 2019, în dorința de a-și îndeplini obiectivul de a trece în fața rivalului BMW, cel mai mare constructor mondial de automobile de lux, transmite Reuters.

 

http://incomemagazine.ro/articole/audi-majoreaza-investi-iile-in-dorin-a-de-a-devansa-bmw

Edited by claudiusnc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ca au marit puterea la motoare aproape de BMW.

Pe A4 avem 177 CP si un clean diesel de 190 CP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu subvirarea ce se mai aude? E tot ca in vechiul testament?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vor pune inca 1000 de leduri si luminite si beculete in interior in plus fata de cele 2000 deja existente. Pisa m as pe investitiile lor. S au apropiat vreodata de bmw macar ?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrei sa spui ca la motorizare similara si dotata cu awd un audi nu se comporta la fel de bine ca un bmw dotat cu xdrive? Mira-m-as

 

 

Apropo, A8ul imi pare mult mai reusit ca 7le

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca cu A8-ul as fi la singura masina VAG, as zice ca Audi e ca BMW la handling, insa mai am si golf-ul si clar nu se compara. 

A8-ul nu m-a pus in dificultate si se controleaza mai frumos ca BMW-ul datorita AWD, insa nu toate VAG-urile sunt AWD. Cele mai multe sunt FWD. Este penibil ca pe GTI sau 2.0TSI sau orice motorizare peste 160cp sa pui FWD. Avea un prieten un Scicocco 2.0TSI: treptele 1 si 2 batea ca disperata planetarele de cum topaiau rotile pe asfalt si incepea sa puna puterea jos abia pe la treapta a 3-a... PENIBIL

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAS - nebun ca de obicei.

 

Cum naiba sa fie Audi la fel ca BMW la handling?

 

Si ce etalon si-a luat: Un Audi A8. Pai daca si alea se manevreaza bine, inseamna ca A4 e bun de F1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Du-te mai :)

 

subvireaza si rs-urile :)

 

 

toate subvireaza. 

 

Posibil sa nu fi impins-o eu pana in punctul ala, nu neg.... pana acum nu am avut probleme cu ea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca o impingi pana acolo, esti cam la revedere.

 

La BMW daca pierzi controlul ai sanse sa o redresezi. Dar din subvirare e mai greu sa-ti revii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acuma sincer: cati dintre noi s-au dus pana la supravirare/subvirare in conditiile deplasarilor normale? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.