Jump to content
Sign in to follow this  
Pole

Noul ulei BMW este fabricat de Shell

Recommended Posts

naspa, probabil se gandesc ca astfel reduc pirateria , cat de greu le-o fi sa schimbe si astia ambalaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca ai zis-o cu pirateria. Cat crezi ca ii afecteaza pe ei? Masinile noi vin cu ulei in ele, cat e garantie baga numai uleiul lor, crezi ca ii intereseaza pe ei ce faci tu cu masina dupa ce nu mai e in garantie? Ca doar nu o fi vreun monopol pe piata de uleiuri.


Cred ca le e mai bine daca baga prostii ulei contrafacut, se strica motoru si ajunge in service.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai de ce naspa ? eu nu am fost multumit de castrol (pus inclusiv la ei) si am trecut pe motul, castrol oricum avea review-uri tot mai proaste in ultima vreme.

 

acum am vorbit cu tipa de la bmw sa merg sa fac un schimb de ulei zilele astea si asa am voucherul ala de 500 de lei cadou de la automobile bavaria, asa ca il consum pe chestia asta, s avad cum e cu shell asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum mie shell nu mi se pare de incredere, cand am facut eu primu drum cu troaca pana in Paris am bagat la granita Germania - Franta un plin cu shell cel mai scump (era pe teritoriul Germaniei statia) si imi murea motorul in mers..habar-n-am ce a avut motorina aia 

 

ma opream la fiecare statie de Total in Franta si bagam peste ca sa amestec ca*atu' si cu chiu cu vai am reusit sa nu raman pe dreapta.. deci shell nu-i de incredere pt mine :P

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant. Dar de cand au facut asta? Eu acum 1 saptamana am schimbat uleiul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie azi mi-a zis tipa de la BMW de la noi, sa vad cand ma programez ca-s curios.

 

au repspectata termenul oricum

 

From the start of 2015, premium engine oils manufactured by Shell will be available to customers at BMW's network of more than 3,500 dealers, in more than 140 countries, including China, Germany, Russia, South Africa, South Korea, the UK and the USA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am pus ulei shell in saab de cateva ori, asta e cel mai raspandit prin belgia in magazine, mi s-a parut ok. 

are multi detergenti, curata bine tot.. :)

la fel si motorina. poate ti-a deranjat jegul de pe la alimentarea cu motorina..   :)

in plus daca ai pus V-power, aia aare cifra cetanica mai mare, si nu se pupa bine cu compresii mai mici. 

am pus si eu odata in mazda, si la rece facea mai urat.. de atunci pun numai shell oridinara  si e mult mai ok. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai de ce naspa ? eu nu am fost multumit de castrol (pus inclusiv la ei) si am trecut pe motul, castrol oricum avea review-uri tot mai proaste in ultima vreme.

 

acum am vorbit cu tipa de la bmw sa merg sa fac un schimb de ulei zilele astea si asa am voucherul ala de 500 de lei cadou de la automobile bavaria, asa ca il consum pe chestia asta, s avad cum e cu shell asta

stai mah pe motul 5w30+ , parerea mea

Edited by Claudiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.