Jump to content

Recommended Posts

la cele mai multe persoane exista un motiv pentru care si l fac,sunt si o parte care urmaresc doar aspectul estetic 

 

cel mai bine iese cand le imbini pe amandoua

Share this post


Link to post
Share on other sites

la cele mai multe persoane exista un motiv pentru care si l fac,sunt si o parte care urmaresc doar aspectul estetic 

 

cel mai bine iese cand le imbini pe amandoua

 

De acord Sly. 

Strict estetic nu pot sa inteleg, mai ales gandidu-ma ca te plictisesti de el si ce faci?  Bine, poate sunt mai conservator.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici io nu le-nteleg p'alea facute doar din considerente estetice. evoluezi, te mai schimbi, iti mai cultivi gusturile, si ramai cu desenu' ala.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

normal ca sunt destui idioti care si le fac la betie sau ca li se pune pata,iar dupa aia regreta

 

se poate scoate cu laser dar nu total,tot vor ramane ceva urme,pe care de cele mai multe ori se revine cu tatuaj cover up de mascare

 

de fapt sa faci cover uneori e mai dificil si mai solicitant pentru artist decat un tatuaj nou

 

 

carp_3_4_cover_aug09.jpg

caesarsportfolio-1_-_anthony-before.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala cu Diavolul tazmanian si crocodilul est inimaginabil. Refuz sa cred ca cineva intreg la cap si-ar tatua asa ceva. :))

Pare desenat de un copil cu piciorul stang bagat in gips.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar exista si o poveste/mesaj/ insemnatate in spatele tatuajelor sau este vorba strict de estetica?

Stai sa vada Pole :))) 

Cred ca majoritatea aleg un tatuaj care sa ii reprezinte sau care marcheaza un moment important din viata lor, oricum fiecare e liber sa faca ce vrea cu propriul corp si, indiferent de motivul pentru care il face - fie ca are insemnatate sau doar pentru estetica - e alegerea sa. 

post-534-0-74161400-1428563692_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

io am un prieten, hunedorean, si-a facut la betie un cod de bare pe ceafa. l-a intrebat ala ce numar sa-i scrie sub cod, si i-a zis fixu' de acasa. fara prefix.

 

dupa 2 sapt i-au schimbat astia nr de fix.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alea la betie nu se pun, aia si-o cam merita. Asta nu e o decizie de luat la betie, eu cel putin m-am gandit luni bune daca sa imi fac sau nu, si ce anume sa imi fac, unde sa imi fac etc ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar exista si o poveste/mesaj/ insemnatate in spatele tatuajelor sau este vorba strict de estetica?

 

pai da, pt mine chiar una mare, dar trebuia sa intrebi inainte sa ma minusezi atat de abil, atunci cand mi-am postat aici tatuajul. Ma rog, la noi e obisnuita treaba cu, "huooo, tatuatu, sigur e un drogat si-un pierde vara, hai sa ne trecem copii pe cealalta parte a strazii ca poate e si sex offender".

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia e mentalitatea generala, intalnita in cel mai des la oamenii trecuti de o anumita varsta. Pana cand ii explici ce inseamna (bine, daca merita si vrei, altfel s-o suga) si accepta "viziunea ta".

 

Ale mele sunt ambele fara culori, simple, alb si negru. Nu prea sunt fan culori la tatuaje. Nu critic tatuajele colorate insa deocamdata raman la alb/negru. Iti dai seama ca niste tatuaje monocromatice dau ca cele dubioase, poate chiar ale unor personaje dubioase.

 

Pfuu ce paranoia a facut maica-mea cand le-a vazut. Ca oamenii batrani. Taica-meu are si el din armata, bine, mic copil fata de ale mele. Insa a zis cata vreme nu-s cacaturi, e ok.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti dai seama ce zice lumea de al meu, care e mai macabru asa, o padure moarta neagra si niste ciori :))) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da de femeia mea broasca? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da, pt mine chiar una mare, dar trebuia sa intrebi inainte sa ma minusezi atat de abil, atunci cand mi-am postat aici tatuajul. Ma rog, la noi e obisnuita treaba cu, "huooo, tatuatu, sigur e un drogat si-un pierde vara, hai sa ne trecem copii pe cealalta parte a strazii ca poate e si sex offender".

Gresesti! Crezi ca nu am curaj sa iti zic in fata si ma ascund dupa minus! Absurd.

Si dupa cum bine zice Rain, fiecare face ce vrea cu propriul corp. Mai mult, cine sunt eu sa judec?!?!?! Atat timp cat nu are legatura cu mine, ma lasa rece orice.

Eu nu sunt impotriva tatuajelor, am si eu, doar ca nu le inteleg pe alea " asa se poarta". Al meu a marcat un moment important din viata,  findca am primit inca o sansa,  are tematica religioasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai bre linistit că toti avem o poveste in spatele desenelor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vă dați seama că lui Similea i s-ar vedea doar ochii, la câte povești are...

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti dai seama ce zice lumea de al meu, care e mai macabru asa, o padure moarta neagra si niste ciori :))) 

 

Genul cum ai tu si Pole mi se par interesante, dpdv al terminarii "pierdute" sa zic asa (MAS, nu vorbeam de finalizare :lol: ). Insa pentru mine nu reprezinta ceva. Pentru voi, probabil ca da, sunt sigur ca nu le-ati facut numai ca sa va aflati in treaba.

 

Probabil ca daca ai o zi mai proasta si esti nitel agresiv (cu toti avem zile de genul) + sigla de pe capota si chei => iata-l si la puscariasul asta viitor sinucigas cu BMW. Prejudecati, pe scurt.

 

Eu ma barbieresc si extrem de rar, tuns mai nou la fel. Iti dai seama de imagine de caveman am daca ies in tricou alb pe strada si vorbesc mai tare. De fapt si de drept, eram in Sibiu anul trecut la un restaurant mai ardelenesc, fara pretentii insa cu mancare buna. Si aude nevasta-mea pe un cretin frustrat cu comenteaza de tatuajele mele.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuia sa iei si tu cutitul la mangaiat si sa intrebi amabil: "probleme, boss?" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evit sa imi prind mintea cu cretini pentru ca se sperie nevasta. Fac destul de urat si nu prea judec, vad prea negru in fata ochilor.

 

Cata vreme nu vine sa imi zica in fata ceva sau sa inceapa el scandalul, ii las in saracie, cred si eu ca ii era ciuda, ca era de 2 ori cat mine si nu, nu era plin de muschi. Deci sigur un frustrat cu probleme de potenta.

 

Pentru unii e frustrant sa vezi ca cel de la masa de langa tine isi permite anumite lucruri, ca arata intr-un anume fel  si lista poate continua. Ca sa iti faci o imagine, cred ca avea vreo 130kg, 1.80m si sunt 95% sigur ca nu isi vedea pwla de burta de o perioada buna de timp.

 

Si pe langa asta, nu imi fluturam mainile sa se vada tatuajul, imi vedeam de ale mele si nevasta.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine caracterizarea e clara, barbos sunt, am un par in cap de zici ca a am venit mereu din furtuna, tatuat sunt, bmw negru cu geamuri si mai negre e, wayfarerii pe ocheane, rolex ca sa se stie ca-s si cocalar (nu auriu insa, deep sea dweller argintiu), mereu in conversi ciudati indiferent de tinuta, deci ce-ar mai fi de zis :) sunt o aparitie.

 

acum tot imi caut o geanta de umar, din aia vintage de piele maro, foarte faine, gen uzata asa, nush cum sa zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai bre linistit că toti avem o poveste in spatele desenelor...

Sunt f. linistit, nu am nimic cu nimeni.

Era un raspuns pentru Pole si continuare era la modul general.

 

Evit sa imi prind mintea cu cretini pentru ca se sperie nevasta. Fac destul de urat si nu prea judec, vad prea negru in fata ochilor.

 

Cata vreme nu vine sa imi zica in fata ceva sau sa inceapa el scandalul, ii las in saracie, cred si eu ca ii era ciuda, ca era de 2 ori cat mine si nu, nu era plin de muschi. Deci sigur un frustrat cu probleme de potenta.

 

Pentru unii e frustrant sa vezi ca cel de la masa de langa tine isi permite anumite lucruri, ca arata intr-un anume fel  si lista poate continua. Ca sa iti faci o imagine, cred ca avea vreo 130kg, 1.80m si sunt 95% sigur ca nu isi vedea pwla de burta de o perioada buna de timp.

 

Si pe langa asta, nu imi fluturam mainile sa se vada tatuajul, imi vedeam de ale mele si nevasta.

Great job, ai ales solutia cea mai buna. Nu merita osteneala. Este prea scurta viata sa o incarci cu tot felul de kkt-uri. Mai ales sa te preocupe ce crede unul sau altul despre tine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Great job, ai ales solutia cea mai buna. Nu merita osteneala. Este prea scurta viata sa o incarci cu tot felul de kkt-uri. Mai ales sa te preocupe ce crede unul sau altul despre tine...

 

Era cam de stirile de la ora 17 sa imi prind mintea cu el sa ajungem pe la politie si urgente. Imi place sa zbor sub radar, neobservat.

 

Pe unii atat ii duce capul, nu isi pot depasi conditia de hater.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum tot imi caut o geanta de umar, din aia vintage de piele maro, foarte faine, gen uzata asa, nush cum sa zic.

Si eu vreau sa trec la o geanta d-asta, borseta e cam de coca.

Problema e ca majoritatea sunt prea mari.

Pe eBay sunt o gramada, dar nu-mi plac pentru ca sunt in mare parte replici facute de chinezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am un prieten nebun dupa Steaua

 

Si-a tatuat pe gamba stema

 

:))))) n-am mai vorbit cu el si nici nu o sa-l intreb, ca e ofticos

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, parca va si vad la restaurant cum va asezati cu grija gentile pe umarul scaunului.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.