Jump to content
Sign in to follow this  
Laur

Service turbine

Recommended Posts

Nu-i adevarat, si stii si tu ca nu-i asa. O singura data am luat ban acolo pt un up mascat. Si am deschis o gramada de topicuri cu subiecte deja existente. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, incearca sa zici ceva de BMW vs oricare alta marca din grup si ai sa vezi.

Am stat acolo multi ani, cu unii din moderatori ma si cunosc personal, insa ochelarii de cal sunt la ordinea zilei.

Cand ajungi sa crezi ca un kkt de Seat este superior unui BMW inseamna ca ai luat-o razna. Si daca mai ai si unii din mozi cu tine, esti mancat.

Bag plua in forumul lor. Oamenii ok de pe acolo s-au restras de mult. Parca si WLF a avut ceva contra pe acolo cu Voinea, pe un Golf adus din US...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i adevarat, si stii si tu ca nu-i asa. O singura data am luat ban acolo pt un up mascat. Si am deschis o gramada de topicuri cu subiecte deja existente. 

Am luat ban asa, fara misto.

Intr-o seara ma apucase nebunia sa-mi cumpar un Kafer. Aveam si E39 atunci, dar vazusem unul de vanzare in cartier.

 

Mi-am facut repede cont acolo si am deschis un topic despre asta cu niste intrebari gen ce sa verific, la ce sa ma uit, daca merita un proiect de genul asta.

Dupa cateva minute am luat ban. Puteau sa-mi dea un mesaj in care sa-mi explice ca sunt idiot si sa-mi ascunda topicul. Unul s-a gandit sa faca pe calaul online si a rezolvat treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe forumul asta niciodata nu stii pe ce topic esti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Văd ca Ioana si-a luat BMW. Fata aia știe ce înseamnă o mașina, fata de majoritatea panglicarilor de acolo.

Stai ca nu au apărut erudiții pe topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

care Ioana ? nu mai inteleg nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe forumul asta niciodata nu stii pe ce topic esti.

Cuie, prea multe cuie, cuie peste tot..

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, a mai picat la o masina. Accent din 2010, suierat si pierdere de putere.

 

Cipos nu se baga decat daca o duc demontata.

 

De AVD Turbo a auzit cineva? Am facut constatare la ei si mi-au dat 3367 de lei pentru reconditionare, inlocuit intercooler, geometrie variabila, ulei filtre si o electrovalva vacuum care costa 440 de lei.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dafuq? 3367?!?!?!??! Eu mi-am reconditionat la A8 una dintre turbine cu 800 lei... bine, m-am dus cu ea data jos. dar nu cred ca la acshient trebe dat jos motorul, ca la a mea, ca s-ajungi la turbo...si oricum...motorul l-am dat jos cu 700 lei...


Ce turbo ai? Garrett sau Borg-Warner?


IC-ul de ce trebuie inlocuit? a fost lovita masina si e spart?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai zi-mi unde. Nu trebuie dat jos motorul, doar turbina. Cred ca e garret, nu stiu sigur. Intercoolerul mi-a zis ca pierde ulei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intercoolerul pierde ulei? Ai de plm! :LMAO: ai ulei in IC datorita faptului ca turbina pierdea ulei. IC-ul se curata daca e cazul si gata.

 

Alin - 0723257448 - service-ul unde mi-am desfacut masina. Inca se mai afla acolo pana saptamana viitoare.

 

Dragos - 0723534185 - reconditionare turbo

 

Lui Alin ii zici ca suni din partea stresantului cu A8-ul pe car einca il are pe rampa  - o sa faca un pret mai bun la manopera la demontare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intercooler-ul poate fi si fisurat si poate sa si piarda ulei.

Vapori de ulei oricum sunt prezenti chiar daca turbina e in stare buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai am contract cu un service pt demontare, ideal era sa o duc intr-un loc unde sa se ocupe de tot, dar daca nu gasesc o dau jos si vedem.

 

Lui Alin ii zici ca suni din partea stresantului cu A8-ul pe car einca il are pe rampa  - o sa faca un pret mai bun la manopera la demontare

 

Inevitabil, fiind vorba de mas, aici am dubii.  :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai este un tip pe facebook Bogdan Mbi, care reconditioneaza turbo si are review-uri bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.