Jump to content
Pole

Noul KIP Mobil, E90 Back to basics :)

Recommended Posts

Kip si reinterpretarea mitului bunului doctor bătrân cu garaj, care mănâncă ecologic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e niciun mit al batranului. Pozele sunt facute in OMV la Lugoj dupa ce m am despartit de vanzator in cu totul alta parte a orasului. De ce spun asta? Ptr ca un tip de acolo de la OMV de la casa unde am platit m a intrebat daca am cumparat eu masina si la raspunsul ca da mi a replicat ca foarte bine am facut fiindca o stie de xand a adus o proprietarul din Germania si ca nu a mai vazut pe cineva sa ingrijeasca asa o masina. Am ramas si eu surprins. Nu avea de unde sa stie vanzatorul incotro o sa ma indrept eu, la ce peco o sa opresc sa alimentez etc ca sa zici ca a facut o regie cu baiatul de la OMV ul respectiv.

 

Stiu ca tie iti place carcota in principiu dar cateodata e bine sa vorbim si un pic mai serios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivăl Kip. Nimeni nu te suporta :D cu bafta asta proverbială

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai, gaseste i lipsuri si la asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ÃŽmi place culoarea, foarte mult. Si, pentru unu cu 1.6 benzina,crezi ca am tupeu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ai noroc de ea.mie personal nu mi place modelul asta,motorul nici atat.asta pare o masina foarte bine intretinuta

 

N am inteles de ce a fost schimbat turbo la o masina de anii aia

 

Sper sa n ai probleme cu ea si sa te poarte sanatos

Share this post


Link to post
Share on other sites

E problema mega cunoscuta la varianta de 163 cp cu decedatul turbinei la un moment dat. Iar la manuale si a ambreiajului. Cat despre motor in sine, nu stiu cate experiente ai avut cu el dar e foarte versatil, elastic, resoftat mai ales dar nu neaparat si suficient se sportiv ca sa zic asa si pe langa toate astea si foarte economic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu personal n am avut n47 si nici nu urmaresc sa am.am amici si cunoscuti care au avut,plus experienta unor prieteni mecanici

 

Probleme la distributie,probleme la inghititul clapetelor in admisie,nu stiu daca mai e cazul la tipul tau,iar chestia cu picatul turbinei nu mi se pare o treaba ok la un motor de 10 ani.

 

Asta spune mult la capitolul fiabilitate.ma rog,inca o data sper sa n ai probleme cu ea

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai revenit la bmw, dupa ce ai avut 5 ma mir ca ai revenit la 3 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba! Sa ii schimbi grilele alea penale, acum le am vazut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si scaunele un leatherique. Ca tot vine vara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu personal n am avut n47 si nici nu urmaresc sa am.am amici si cunoscuti care au avut,plus experienta unor prieteni mecanici

 

Probleme la distributie,probleme la inghititul clapetelor in admisie,nu stiu daca mai e cazul la tipul tau,iar chestia cu picatul turbinei nu mi se pare o treaba ok la un motor de 10 ani.

 

Asta spune mult la capitolul fiabilitate.ma rog,inca o data sper sa n ai probleme cu ea

Nu e N47 ci M47N2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu schimb nicio grila iar in ceea ce priveste motorul, faci confuzii, Sly. Nu are nicio legatura cu distributia sau clapetele. E M47N2.

 

Weekend ul viitor ii fac tratament la piele cu leatherique si rejuvinator oil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa pui cum iese dupa tratamentul ala, sunt curios.

 

is aiurea grilele alea, serios, nu-s oem oricum, nu ma refer ca-s negre ci ca-s strambe asa, nush cum sa zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt grile performance si sunt cat se poate de oem. Lasa ti ma in plm sa ma bucur de masina (cu prietenie).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ma du-te in plm, cu prietenie :D dar tot nu-mi plac grilele alea.

 

te pup :*


ia raspunde pe whatsapp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kip se pregătește pentru liga campionilor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nota redactiei. Nu luati in seama replicile dintre mine si Pole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, de fapt ne iubim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-o stăpânești sănătos, kip.

O fost ieftină?

Edited by RareÈ™

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci.

Nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce masina frumoasa. trebuie sa fie strashnic sa mergi cu ea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ti de treaba ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.