Jump to content
raekwon

Cum s-a descoperit că Volkswagen frauda testele de emisii din Statele Unite

Recommended Posts

 

Vezi, daca nu ai facebook...

 

Din fericire.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

da faliment pe dracul... scade pretul la golf cu 500 de euro  ca au de unde, o sa se vanda ca pinea calda, si numai diesel,  toti vor 200 + de cai  cu 4% consum... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii doare fix in pwla pe faveu de treaba asta. Garantat vor vinde la fel si in continuare. Probabil trebuia dat staff ul la o parte si asta a fost chichitza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă as avea câteva grămezi de bani, as cumpăra acuma masiv acțiuni la vw.

Marc mai uards.

e mult prea devreme, azi au scazut cu 8% de exemplu

 

au ajuns la 99 , de la ~250 inainte de scandal. 

 

vineri erau in jur de 107

Edited by viper05

Share this post


Link to post
Share on other sites

cui ii pasa de actiuni, sunt ieftine, le cumpara careva.. 

asa au zis si de toyota... 

daca isi pastreaza ritmul de vanzare la masini  cresc iar.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va amintiti cum a fost la americani cu too big to fail? GM? Ceva? Cu mentiunea ca americanii mai au si altele pe langa GM. Germania sta destul de tare pe industria auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia au avut un marketing retardat. Ii lovise criza economica si ei tot faceau SUV-uri cu motoare mari si nu le cumpara nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord. O mica schimbare, motoare mai mici si gata treaba. La ei nu era problema de perceptie cum va fi la VAG. VAG acum va avea multi ani eticheta de masina de teapa - vezi ce au facut elvetienii. Tu ti-ai lua o masina despre care stii ca sunt mari sanse sa nu mai poti scapa in veci? Ca sa nu mai spun de crestere brusca a taxelor, cand se constata oficial ca de fapt este altceva decat ar trebui sa fie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aveam un coleg din birou  chitit pe A5, a facut un drive test cu un seria 4 si isi ia seria 4 acu.. cica "oricum nu stiu daca A5 e euro 6, si mi-a placut seria 4 si la drive test.. " :)

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut un seria 4 GT cu pachet M...arata bestial masina.

De fapt da, am virusul BMW in sange, asa ca ,....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si 3 GT-ul e frumos, are o doamna unul, il parcheaza aproape de serviciul meu, odata la cateva zile il zaresc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, a luat-o in gura si audi, cica au si aia vreo 2,1 milioane de masini masluite.

 

Printre modelele afectate se află: A1, A3, A4, A5, A6, TT, Q3 și Q5, a anunțat oficialul companiei germane.

 

http://www.profit.ro/povesti-cu-profit/auto-transporturi/2-1-milioane-de-masini-audi-au-fost-echipate-cu-motoare-modificate-14468226

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai skoda,seat și cate or mai fi cu motorul tdi,nu intră în discuție?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai logic asa ar fi, ca sunt fix aceleasi motoare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate dieselurile intra in discutie la Audi, cel putin alea de 1.6 si 2.0 , incepand cu anul 2009, am citit in presa, nu mai retin exact unde.

 

De motoarele mai mari nu am vazut nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un prieten care si-a luat de curand un passat 2.0 diesel 2012, caterinca mare cu el acum, tace si inghite mai ceva ca Alina Plugaru :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gandindu-ma la 4 dimineata, sunt sigur ca nici macar n-am cautat vreun film cu aia.

 

Nu exceleaza cu nimic fatuca aia, sigur n-as intoarce capul pe strada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un prieten care si-a luat de curand un passat 2.0 diesel 2012, caterinca mare cu el acum, tace si inghite mai ceva ca Alina Plugaru :))

 

Merg la service ieri, sa se uite baietii la placute si discuri, apare un nenic (unul dintre mecanici era cu testerul pe un Passat 2006).

 

Intrebarea mult asteptata - Mai sunt bune de ceva Passaturile astea domne? :LMAO:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda...au inceput sa zambeasca : fata de la piese, patronul service-ului care e si mecanic, mecanicul cu testerul...si eu, bineinteles :LMAO:

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spania, Elveția, Italia, Olanda și Belgia au retras autovehiculele "manipulate" de pe piață, iar procurorii din Suedia iau în considerare deschiderea unei investigații legate de un potențial caz de corupție.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.