Jump to content
blue

Home audio & video

Recommended Posts

Un server are emisii radio de frecventa ridicata, inaudibile.

Acestea nu pot genera perturbatii audibile prin cablurile de boxe.

Serverul nu era sursa interferentelor, ci afectat de ele. Cazul cu serverul nu are legatura cu cel cu cablurile boxelor. In alta ordine de idei, exceptand faptul ca fara o analiza de frecvente, in cele mai multe cazuri urechea umana nu sesiseaza nici interferentele nici capetele spectrului de frecvente produs de boxe, esti de parere ca in cazul cablurilor HDMI sau STP, ecranarea e inutila ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io aveam purici si tiuit in boxele de la masina

Da sigur era cablul rca

 

Dupa cum si mediaplayeru, conectat pe rca 5.1 la geniusuri, imi da o gramada de paraziti

 

 

Dar cred ca rca e altceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serverul nu era sursa interferentelor, ci afectat de ele. Cazul cu serverul nu are legatura cu cel cu cablurile boxelor. In alta ordine de idei, exceptand faptul ca fara o analiza de frecvente, in cele mai multe cazuri urechea umana nu sesiseaza nici interferentele nici capetele spectrului de frecvente produs de boxe, esti de parere ca in cazul cablurilor HDMI sau STP, ecranarea e inutila ?

Iar ne repetam.

Cablurile HDMI sunt cabluri de semnal mic. Cablurile de boxe sunt de semnal mare. Chestii diferite.

 

Iar cablurile STP sunt utile DOAR in conditiile in care sunt radiatii puternice in zona. Daca nu, nu ofera nici un avantaj fata de cablurile UTP neecranate.

 

Ca idee, 99% din cablurile FTP sau STP pe care le-am vazut instalate aveau firul de masa lasat in aer. Ceea ce poate fi mai rau  decat daca nu ar fi fost deloc ecranate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Similea va ia la misto, in loc sa o faca dincolo :D

 

c.c in ea tastatura fara vopsea pe litere :(

Edited by dy2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Similea va ia la misto, in loc sa o faca dincolo :D

 

c.c in ea tastatura fara vopsea pe litere :(

 

 

de la aluat s a luat

 

vopseaua

Share this post


Link to post
Share on other sites

e noua si e logitech, si e 30 de iuro mai.

mi-e mila de ea sa o dau de pereti, dar si cand m-oi imbata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci da-i o mana de vospea proaspata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu ce? Ca de-ar fi sa ma iau dupa s. ar trebui sa lipesc hartie pe taste si sa scriu literele

 

Intai sa caut ceva copatibil, apoi o schimb, dar riscul e la fel.

 

Asta o tin pentru ps3 mai mult, la pc doar seara cand ma cert cu voi :P

 

Ia sa te vad Paul, baga la baiatu` o tasta buna pe bt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu tot Logitech am, un K360, dar nu am probleme cu scrisul de pe taste.

 

Fara gluma, am observat ca sunt persoane care uzeaza tastaturile mai repede ca altele, desi scriu cam la fel de mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-am luat un amarat de kit de la Asus,tastatura si mouse, cu 100 ron. De 2 ani n-au nici pe dracu

 

Ce naiba faci,dy2,freci/mangai tastele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maini aspre

 

Pun pariu ca tastatura lui Blue e foarte veche. Mint condition

Share this post


Link to post
Share on other sites

este prima tastatura care se uzeaza in halul asta.

modelul este logitech Y-X5A77.

E plin netul cu aceeasi problema la aceeasi tastatura.

A fost 160 lei cand am luat-o din ro.

Am stricat-o la jocuri pe ps3, naiba sa o ia.


cefi, am alta acasa de la ibm, are 7-8 ani dar e ca noua, problema e la tastatura, nu la mine.

decat sa scriu cu controlerul de ps3, mai bine pocesc cuvintele cu tastatura asta.

Edited by dy2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maini aspre

 

Pun pariu ca tastatura lui Blue e foarte veche. Mint condition

 

bai, io nici volanele nu le uzez.  ce n-ar da izmana sa fiu sofer pe tiru' lui.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-ti vad bine gaozu daca ajungi la el in cabina. Da` tu stii, fiecare cu ce-i place. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blue tocmai și-a legat șireturile. Intre ele. Altfel nu-mi explic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-ti vad bine gaozu daca ajungi la el in cabina. Da` tu stii, fiecare cu ce-i place. :lol:

 

bai marcos antonius aurelius.  lots of hugs, LOL

Blue tocmai și-a legat șireturile. Intre ele. Altfel nu-mi explic.

 

blue are camper cu sireturi elastice. nu se leaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci probabil ca ți-a inversat moșu papucii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, deci a venit playerul.  primul test, am facut un cd audio cu cateva piese, aceleasi piese pe care le tot ascult cand incerc scule,   pe aux bagat laptopul meu cu placa aia de sunet, si pe cd bagat playerul.  aceeasi piesa in paralel, comutand de pe cd pe aux, facand comparatie in timp real. 

 

mentionez ca cd-ul e facut din mp3-uri de calitate, la 320kbps.    rezultat:  mp3-urile cantate direct de pe laptop prin placa mea de sunet externa, suna  MUUUUUULT mai bine decat aceleasi piese rulate de pe audio-cd pe playerul hd990.  nu stiu cum e posibil, da' asta e adevaru'.  sunetul e mult mai plin pe placa mea audio.  pana si volumul e putin mai ridicat la mp3-uurile prin laptop, desi cand am conectata placa de sunet, nu mai am niciun control la volum din laptop, cumva e pe 0 tot.      pun mai jos specificatiile placii mele de sunet, si alea de la hd990  le gaseste paul pe net, poate-mi zice din ce cauza se aude mai bine placa mea, o fi dac-ul mai bun, plm.  cac pe el de cd player. :(

 

http://serato.com/hardware/rane-sl3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folosesti egalizator pe vreunul din ele ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL, deci asta e si mai tare, experimentu' nr 2.   Mi-am amintit ca am un cd original, sebastian spanache trio, pe care l-am ripuit cu itunes sa-l ascult pe comp, neavand player atunci.  itunes l-a ripuit .m4a.    Deci, fisierele alea .m4a su aud MULT mai bine decat cd-ul original rulat pe player, LOOOL.  how lame is that?  SA-MI BAG PILA-N EL PLAYER.


Folosesti egalizator pe vreunul din ele ?

 

 

nu, nimic.  statia e pe pure direct, iar la placa de sunet nu am niciun control, nici macar din laptop.  aia e cu totul la ora 12 cum ar veni.   aia e facuta sa lucrezi cu un mixer extern, si ala nici macar de studio, ci de dj, de acolo ai control la volum si egalizator.    amandoua-s bagate direct in statie, pe cd si pe aux.  si e diferenta mare, crede-ma. :(


deci playeru' asta e de jeleu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.