Jump to content
blue

Home audio & video

Recommended Posts

rares, ai primit warn pt off topic, la urmatoarea abatere vei zbura.

 

 

 

:sorcerer:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

audioromi, sau asa ceva.  da' sunt sigur ca sunt amplifuri integrate care suna la fel de bine ca aia, altele decat hk.  in fond si la urma urmei nici aia nu e high end.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, ce high end bre. io mi-as lua 990-ul in ideea ca-mi fac coliba aia, sa am camera mea de 30 de mp inalta de 4, cu mocheta groasa pe jos si tablouri cu burete pe pereti, if io nau uat ai min.

 

stii cum vad eu treaba Blue? oricat ar tipa audiofilii, PLACEREA in sine pe care ti-o aduce sunetul, muzica, e mult mai misto pe 5 canale decat pe stereo. din pacate is rare inregistrarile meseriase

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru tine e, niciun dubiu aici.  :)  e o diferenta.

 

pole, nu-i dau ca mi-a promis ca-si da singur la urmatorul off.  adica un fel de laba cum s-ar zice, lol.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, ce high end bre. io mi-as lua 990-ul in ideea ca-mi fac coliba aia, sa am camera mea de 30 de mp inalta de 4, cu mocheta groasa pe jos si tablouri cu burete pe pereti, if io nau uat ai min.

Simi, ar fi un sunet sec, artificial, fara substanta. Sunt sigur ca nu ti-ar placea. Bine, eu inca mai caut un sistem 5.1 care sa mi se para mai fain decat un 2.0 adevarat. Dar poate's eu mai de moda veche,

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

am dat jos un blueray cu eric clapton in concert

 

:)

 

 

ma, e altceva fata de stereo. si da, o statie si niste boxe cu pretentii pentru asa ceva costa ametitor. presupunand ca ai si sursele potrivite.

 

o sa-mi iau si un blueray disc, sa vad ce si cum, v-am mai spus, de altfel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irelevant, Eric Clapton suna genial si la 128kbps. E mai mult decat muzica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cine imi recomanda si mie o pereche de casti on ear, in jurul sumei de 500 lei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

similea are de vanzare niste senheiser-uri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Is misto alea ale amicului meu, dar nu-s porcarii de bagat in ureche.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai rares vrea ON (adica pe) ureche. 

 

 

rares, ti s-a mai atras atentia sa nu mai folosesti limbi straine.  bag de seama cacauti warnu' cu lanterna-n trafic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu a fost intentionat. Ma gandeam ca, cine poate sa faca o recomandare despre casti, stie ce inseamna on ear. Adica, cum poti sa recomanzi ceva cand nu stii denumirile clasificarilor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cine imi recomanda si mie o pereche de casti on ear, in jurul sumei de 500 lei?

 Beats Executive by dr. dre sau Monster Beats

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze ma, nu am fost atent.

 

Raresh, is cadti de aproape o mie de lei, nou noute, care se dau cu 500. Blue le stie, poate pune el linkul, io-s pe tableta.

Daca esti interesat, da de stire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai imbecile. Are un prieten, s au stricat dupa 1 lună

 

apropos de iepe, vezi ca si la beats gasesti o multime de fake-uri. :)   si eu aveam aceeasi parere despre ele, da' am citit tot felul de review-uri bune pe site-uri audiofile, si apoi htc-ul are ceva beats, si au sunet peste decent, si par trainice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit - astea sunt - sennheiser hd 598

Eu am sora mai mica, 558-ul. Foarte multumit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai imbecile. Are un prieten, s au stricat dupa 1 lună

Si totusi s-a facut mare zarva pe seama lor, toate celebritatile le-au facut reclama (lady gaga, britney spears, etc) + ca prin videoclipuri apar cu ele la urechi...chiar asa sa fie panarame, mai ales la pretul pe care-l au?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blue: le a luat din plm stie ce magazin din Austria, ca acolo sta.

 

credeam ca are d'alea cu 60 de lei de pe okazii. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit - astea sunt - sennheiser hd 598

Eu am sora mai mica, 558-ul. Foarte multumit

m-ar intereseaza, problema e ca eu cam tot timpul am fost mai ghinionist cand am luat produse sh. Prefer sa platesc pretul intreg si sa le iau din magazin, doar pentru a avea garantie.

mda, beats astea nu stiu cat sunt de bune, dar nu cred ca sunt mai bune ca alte produse ale unor firme care au deja ani sau zeci de ani experienta in domeniul respectiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

App, caut si eu doua boxe de prezenta (pentru sunetul 3D) la sistemul 5.1 pe care-l am...adica vreau sa fac ceva 7.1 (statia imi permite). Am inteles ca astea de prezenta sunt putin diferite fata de restul, si nu stiu mai nimic despre ele...Care aveti mai multe cunostinte despre asa ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ascultat Beats Pro. Un amic isi luase, dar costa enorm. In jur de 2000 lei.

 

Iar majoritatea celor care au asa ceva au facaturi. In targ costa cam 30 lei.

 

Eu am niste casti Tehnics de care sunt foarte multumit, insa le am de cand lumea. Nici nu stiu daca se mai gasesc prin magazine.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.