Jump to content
blue

Home audio & video

Recommended Posts

S' nu-i asa ca ai aruncata prin casa o statie auto pt subwoofer...una pe care sa da-i pe-un bonibon si doua gume turbo

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat deja una cadou

 

Asta de-o am e pe masina. Tre sa le iei la pachet. 1000 w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se foloseste astfel: bagi cablul TV in placa de retea, si configurezi intrarea in modem prin wireless. Sau in caz ca nu merge, bagi cablul coaxial de TV in modem si ai si net si televiziune prin modemul ala, doar ca trebuie sa-ti aduci aminte si de la ce provider il ai.

 

 

Il arunci.

E un modem vechi, utilizat pentru acces la date pe acelasi cablu pe care primeai si semnal pentru TV. Nu furnizeaza semnal TV catre calculator.

Nu cred ca tehnologia se mai foloseste in Romania.

Lui Paul ii face placere sa ma contrazica. Ei, nu pot nega ca nu mi-a ajuns si mie la inima. Bre, tot scopul modemului e sa ai si net si TV pe acelasi coaxial. Deci in loc sa ai doua coaxiale, pui un spltter inaintea modemului si ai si net si TV, pe acelasi cablu. UPC inca foloseste tehnologia asta. Cel putin o foloseau anul trecut.

 

A, si gtfo Zyz. Las ca ma intrebi tu candva ceva

Pai ti-am raspuns. Pana la urma  :P

L.E.: modelul asta e folosit de UPC:

 

82133863_3_644x461_modem-technicolor-tc7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat deja una cadou

 

Asta de-o am e pe masina. Tre sa le iei la pachet. 1000 w

 

stiam eu ca esti darnic, am incercat

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt si romanesti destule, nu m-am uitat, sunt claie peste gramada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale mele nu s-au stricat bre, am pus eu satelitii pe iesirea de fronturi si am dat in ei cu 80 watti (ei fiind de 40 watti maxim) si nu s-au ars, a sarit doar suspensia la unul din difuzoare, ai vazut si tu simileo filtrele mele, la tine este in pus acea protectie...

Tocmai ca are asa ceva , deaia zic, dar nu cunosc schema tehnica a filtrelor sa ma pot pronunta cum este pusa.

 

In poza este acea piesa maro, rotunda si plata.

 

 

 

 

La Bosele din atelier am filtre din sticla iar daca le forjez filamentul din ele incepe sa se aprinda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caline, asa-i ca filtrele alea stiu 4 si 8 ohmi?

Cumva sticla aia este inseriata pe intrarea de 8 ohmi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Habar n-am drept sa-ti spun. Dar daca vrei maine desfac una si studiez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre ce filtre din sticla vorbiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

similea, dacă dai din discuri, anunță-mă şi pe mine. Am repus în funcțiune pick-up ul. NU MĂ UITA PLS! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU MÄ‚ UITA PLS! :)

 

stai sa se faca uichend, sa ma cobor ca un luceafar gras la parter, sa ma apuc de carat sacii sus, la mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe mine deja m-ai uitat, nu-i bai... iti aduc eu aminte ) Vezi si de un albano si romina  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai astea nu-s filtre :). Chiar ma intrebam despre ce filtre de sticla e vorba.

Becurile se pun pentru protectia difuzoarelor de inalte. Desi ai sansa sa strici tot echilibrul filtrelor. In plus scade dinamica si cresc distorsiunile.

 

Am mai vazut asa ceva, dar pus la boxele nepretentioase, folosite pentru sonorizari.

Lui Paul ii face placere sa ma contrazica. Ei, nu pot nega ca nu mi-a ajuns si mie la inima.

 

Esti OK?  :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti OK?  :wacko:

M-am ingrasat putin, dar...da. Mersi de intrebare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai astea nu-s filtre :). Chiar ma intrebam despre ce filtre de sticla e vorba.

Becurile se pun pentru protectia difuzoarelor de inalte. Desi ai sansa sa strici tot echilibrul filtrelor. In plus scade dinamica si cresc distorsiunile.

 

Am mai vazut asa ceva, dar pus la boxele nepretentioase, folosite pentru sonorizari.

Esti OK?  :wacko:

Stiu, scrie si in link ce sunt si la ce se folosesc, nu eu am scris ca sunt "filtre de sticla" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.