Jump to content
blue

Home audio & video

Recommended Posts

e bine. :D

Deci stai, cum?
Wireless din laptop în Apple TV și de acolo cablu optic în ce?

 

in RegaDAC, si de acolo cu rca/rca in amplif. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

maine ajung si eu sa imi iau asta, insa nu imi dau seama cum face streaming pt filme.

 

vezi ca ti-am scris pe admin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

allta chestie misto. inainte cand ma duceam la buda, trebuia sa aleg.  sa iau laptopu' cu mine, dar in felu' asta nu puteam sa ascult si muzica, sau sa las laptopu' in living ca sa am muzica pe buda, dar ma cam plictiseam ca n-aveam laptopu'n fata.    acu' 5 min de exemplu, am fost sa lansez subamrinu' cu laptopu-n brate si schimbam si piesele cand ma plictiseam de ele. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici n-ai idee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar ca n-am.

Eu ma chiorasc la telefon pe WC. Mai e si iPhone 4S, deci o mizerie veche cu ecranul mic. Diletant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

io acus' nu mai vad nimic nici pe laptop.  daca-s pe telefon, tre' sa ma frec la ochi tot dupa al 2-lea rand citit. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta-i aiurea. Sper sa nu am nevoie de ochelari prea curand. Am si chelie. Ochelarii de vedere sunt fix ce-mi mai trebuie. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, da' nu-i trebuie. apple tv are wireless, si-mi ia muzica de pe laptop din retea.   apple tv are iesire optica digitala prin care fac conexiunea cu DAC-ul printr-un cablu optic. :)  si din DAC cu rca/rca in amplif. ce e asa de grreu de-nteles? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta-i aiurea. Sper sa nu am nevoie de ochelari prea curand. Am si chelie. Ochelarii de vedere sunt fix ce-mi mai trebuie. :lol:

George Constanza, varianta înaltă.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, vezi ca stii....  puteam sa-mi iau altceva, da' am ales apple tv ca sa-l enervez pe rain. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

is banii tai, nu vad de ce m-as enerva pentru asa ceva. E treaba ta daca vrei sa te scarpini cu talpa stanga la urechea dreapta cu apple  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-am comandat unul din asta, preventiv, desi provincialul din mine nu se oprea din facut hmmm la varianta mai scumpa

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bre ce ziceti de tv -ul asta 

http://www.amazon.de/LG-49UB820V-LED-Backlight-Fernseher-Ultra-schwarz/dp/B00MH4X072/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1433441529&sr=8-2&keywords=lg+4k+fernseher

e oferta buna pe amazon.de  peste tot  sare de 800 de euro.. 

ma gandesc sa il comand sau daca stiti alt tv 4k in bugetul asta.. de pana in 700.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce tare, ia-lă si apoi mi-l vinzi mie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io mi-am luat niste casti in-ear monitoare. Doar 300 iepuroi, dar le-am luat la super pret  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe eu as fi multumit cu niste casti cu fir mai lung de 1 m... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

io mi am luat o razatoare worner.nu mai aveam pe ce rade morcovii

 

3 euro,second hand

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiti cacautam deunazi vreun soft care, instalat pe telefon, sa amplifice dracului semnalul pa muzica;

 

ei bine, ce fraier: ieri m-am dat cu niste casti ieftine cu dintealbastru, care, fara fir, pe huaveiul crapat, dadeau bine tare, frate :) Cu amplificator pa ele

 

unu nu mi-a spus ca exista asa ceva - si iata-ma acuma, cu fiio cumparat si a doua pereche de senhaizuri busite, cum injur: fiio n-are dinte din ala, deci nu-mi trebuia, cum nici alte casti care sa se strice. dar na, baeti ce sunteti voi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rocket Player pentru Android. Poti sa te joci cu egalizatorul destul de mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum e inutil, mi-am luat Fiio, care-mi place. caut sa inlocuiesc senh PX  100 II cu altceva

 

tot asa, deschise (sa aud vreun claxon) si care sa nu intre ca niste imputiciuni infecte in ureche. din pacate ce gasesc e prea MARE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Casti delea de bagat in ureche, cele ce vin la pachet cu LG G3 mi se pare geniale. Sunt usor curbate, intre bine in ureche, 3 seturi de "cauciuce" dupa dimensiunile parabolicelor fiecaruia.

 

Si stau bine in ureche, nu ies. Daca le tii prea mult, poti sa te apuci de adunat ceara din urechi.

 

 

LGG2in-ear2.jpg?itok=om3-tBh9

 

Nu se vede foarte bine, insa au o usoara curbura.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.