Jump to content
rain

snowboarding

Recommended Posts

jeleu, eu o sa merg la partie de joi pana duminica, ma cazez la predeal, o sa oscilez intre predeal si poiana probabil, daca esti prin zona da un semn, poate dam o tura :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, legaturile Cartel M care mi-au venit saptamana trecuta sunt prea inguste in zona calcaiului pentru bootii mei US 11 asa ca ii trimit inapoi pentru marimea L si asta o sa dureze ceva vreme. Mai am si problema cu piciorul.

 

Eu am planuit sa merg din 29 cateva zile la Sureanu, sper sa-mi iasa.

Edited by jeleu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost misto, dar MULT prea frig, ingheta rahatu`n tine in telescaunul ala de la predeal, in poiana a fost mai ok, in sensul ca nu inghetai de frig in telecabina, dar stateai cate juma de ora la coada ... tara de rahat!

Edited by rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha! Deci tu erai pe feisbuc astă-vară de tabarasei pe mine si nu stiam de unde sa te culeg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost misto, dar MULT prea frig, ingheta rahatu`n tine in telescaunul ala de la predeal, in poiana a fost mai ok, in sensul ca nu inghetai de frig in telecabina, dar stateai cate juma de ora la coada ... tara de rahat!

https://vimeo.com/153017639

 

mișto clip.amuzant când a venit unul cu skiurile de undeva din dreapta sus și era să te mierlească da a căzut la timp

 

nu știu dacă L ai observat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare baieti. Eu am apucat sa ma dau 2 zile in Poiana imediat dupa Revelion, dar a fost cam uratel...ceata de nu vedeai la 10 metri.

 

Astazi ma holbam printr-un magazin si erau numa placi de kko la reducere. Intrand in vorba cu un vanzator, m-a mancat in dos si am intrebat asa intr-o doara cand au de gand sa faca discount si la Burton Custom X 2016. Raspunsul a venit destul de prompt...acum, va calculez imediat :)) restul e can can...abia astept sa o testez weekendul viitor :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m'am decis la urmatoarea placa: libtech! Am auzit ca magne traction face minuni, mai ales pe gheata, si cum la noi e gheata mai mereu ...

L'am vazut cand venea sly, dar nu aveam ce sa fac, daca franam era calare pe mine sigur, oricum la 500 m a intrat unu cu un snowboard in mine :))

Edited by rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uita-te si la Never Summer si YES cand vrei sa-ti iei alta placa, sunt placi de calitate, tot handmade in USA si cica sunt mai calitative decat cele facute de Mervin ( LIB, GNU ).

 

YES The Great asta e o placa foarte misto, se descurca foarte bine oriunde.

 

http://thegoodride.com/snowboard-reviews/yes-the-greats-2016-2011-snowboard-review/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine ma tenteaza o placa facuta de mervin pentru acel magne traction, pentru ca partiile in ro abunda deseori de gheata, dupa cum bine stii ... sunt multe placi pe care mi le-as dori, numai ca pretul echipamentelor este destul de ridicat, imi pare rau ca am ratat niste legaturi burton malavita re:flex pe ebay, s-au dat la un pret f bun. Mai am in vedere niste union contact, care cred ca s-ar potrivi bine pe bataleonul meu, dar nu e graba acum, pentru ca sezonul este oarecum pe sfarsite ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Văd că ți-ai dat cu ojă unghia degetului mare de la mâna dreaptă. De ce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nimic bre, habar n-am de ce se vede mai inchis.


Asta-i proaspătă? Nais.

 

Da, am fost in weekend la Sureanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.