Jump to content
Cici86

BMW E90 M-PAKET

Recommended Posts

Nu stiu daca sunt bolnavi. Probabil cele din reprezentanta sunt mai durabile,au o alta calitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

au un cacat, bmw nu produce becuri, parbrize, etc, sunt diferiti producatori la care apeleaza, in cazul becurilor, osram, philips plm., crezi ca osram sau philips le fac special mai bune pentru bmw si mai proaste pentru fraieri ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

care sa fie bune ? osram sau alea de la bmw ? osram am si eu, de vreo 3 ani si n-au nici pe dracu, in conditiile in care sunt pe auto si setat DRL Allways On, adica merg non stop. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osram,exact cele din poza pusa de mine voi lua.

Pana la urma sunt becuri,nu avioane.Trebuie sa fie ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

170E am dat eu pe bucata la reprezentanta Mercedes. Becuri Philips.

Share this post


Link to post
Share on other sites

170E am dat eu pe bucata la reprezentanta Mercedes. Becuri Philips.

840ron bucata la Rep. Bmw.

Nu am intrebat si de marca becurilor

Edited by Cici86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aseara am cumparat din Cora un spray pentru igenizarea instalatiei de aer conditionat.

Dupa utilizare am observat o schimbare in bine a mirosului din masina. Mult mai bun acest spray decat aparatele cu ozon de la spalatoria auto.

Recomand !

post-594-0-64612500-1454321995_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ne anunti saptamana viitoare daca se mai simte ceva ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirosuri neplacute nu am in masina. Iar ca parfumant folosesc Aeron (Silver). L-am luat pentru ca scria pe el ca distruge microbii dupa instalatia de ac :))

Dar dupa ce l-am folosit,a lasat un parfum placut de flori.

Edited by Cici86

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-o să-l mai poți da pe simi afară din mașină...

Ce flori?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi m-am umplut de nervi,din cauza idiotilor de la BMW Filaret.

Saptamana trecuta am facut programare telefonica la ei pentru revizie completa si mi-au spus ca voi fi contactat in 5-7zile lucratoare pentru programare.

Au trecut cele 7 zile si am azi le-am facut o vizita sa intreb daca mai dureaza,cand se poate smd.

Raspunsul sefului de service a fost:"nu stiu domle cat mai dureaza ca avem masini in lucru".

Bun,dar de ce nu m-ati anuntat si pe mine sa fac programare in alt service. Raspunsul lui: pai daca aveati rabdare va anuntam!

 

Mi-a vorbit de parca imi facea onoare ca stau in fata lui,un jeg de om.

Am decis sa fac reviziile intr-un alt service de azi inainte,unde pot sta langa masina pe tot timpul interventiei si au un alt comportament fata de clienti.

Edited by Cici86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca le merge bine alora de la Filaret.

Si chiar celor de la MHS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cici, au ajuns becurile la mine, mi le a adus taica so lui Cosmin. Mersi mult la toti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe un buldoexcavator JCB, am modificat proiectoarele oem cu halogen in asa fel cat sa incapa in ele becul D1S si traful. Un bec xenon pe o sticla striata face o lumina f puternica, imprastiata in toate partile, fix ce trebuie unui utilaj pe timp de noapte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cici, au ajuns becurile la mine, mi le a adus taica so lui Cosmin. Mersi mult la toti.

Nu ai pentru ce Calin. Spor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.