Jump to content
Cici86

BMW E90 M-PAKET

Recommended Posts

Aoleo, sper sa nu pui maieuri din alea. Decat sa dai banii pe tiganii de huse, mai bine ii faci un detailing la primavara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu niciodata nu am inteles faza asta cu husele pe scaune pe volan and so on. sa tii o masina noua pentru cand o vinzi si sa nu te bucuri de ea....

Share this post


Link to post
Share on other sites

husele sunt cea mai mare idioțenie posibilă

 

ai impresia ca menajează scaunele,de fapt jegul și umezeala trec prin husă și se coclesc în scaune,iar când le dai jos ai o surpriză neplăcută

 

cel mai bine e să cureti scaunele la intervale regulate,iar o dată pe an vara să i faci un detailing interior profi dacă ții la masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

In general oamenii mai in varsta au boala asta cu husele.

 

Eu puneam de toamna pana primavara la E46, avand interior gri deschis. Sa nu le fac praf cu umezeala de pe haine si daca mai era si vreo haina inchisa la culoare si umeda, sa le feresc pe cat posibil de "transplantul" de culoare.

 

Pe cat le-am urat, si-au facut treaba, doar pe scaunele din fata am pus.

 

Ma bucur ca la actuala masina tot interiorul e negru si are piele, m-am saturat de textil, 3 masini, la ultimele 2 l-am urat major ca se murdareste prea repede daca e deschis.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu suport asa ceva.

Mi se pare ca prin d-astea tragi la saracie. E doar opinia mea.

 

Stiu ca unii nu se pot abtine, dar arata mai rau cu huse decat fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu arata prea bine, dar macar erau gri si alea. Si a ramas jeg in ele gramada, dupa 1 sezon friguros.

Mai nasol e ca mai duci pe cate un dobitoc cu masina si iti lasa naclau, de astia imi era cel mai urat cu masina cu interior deschis.

 

Plm, iei pe unul cu blugi naspa si lasa urme pe scaun, pai sa ii freci blugi vere. A patit-o un coleg, pe interior crem textil. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scaunele din textil sunt super rezistente. Pot sa arate super nasol. Daca nu sunt taiate, le poti face ca noi.

 

Pielea e mult mai sensibila. Daca iti taie unul pielea cu niste capse d-alea nenorocite de la blugi, ai belit-o.

 

In orice caz, husele mi se par o tampenie. Mai bine eviti un interior crem sau de culoare deschisa decat sa ai unul si sa-l tii cu huse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Mai bine eviti un interior crem sau de culoare deschisa decat sa ai unul si sa-l tii cu huse. 

 

Acum cred si eu la fel, nu mai vreau masina cu interior deschis, sa-l frece pestii, atata grija pentru ce? Era placuta masina ca era luminoasa insa atat.

 

Eu am vrut piele si intr-un final, o am, oameni si fixuri, ce sa faci? Zici ca e o gaura neagra masina in momentul de fata, tot interiorul negru + folii :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba nici tata la 70 de ani nu si-a pus huse in masina. Foloseste doar o chestie din aia de incalzire, ca sa ii fie cald la spate, dar in rest huse pe scaune, volan etc., never.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe volan nici eu nu pun si pe scaune doar la E46 am pus.

 

Oricum pe viitor, nu mai iau masina cu interior deschis, sub nici o forma. Prea urat se murdareste si cand vad mocheta varza, ma apuca paronoia, ai presuri dar pasagerii dau pe langa.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o husa doar pe scaunele fata. 

Nu vreau sa se murdareasca pana in vara cand ii fac interiorul.

Edited by Cici86

Share this post


Link to post
Share on other sites

puteam sa pun ramasag ca jizzly e "husa peste scaun" kinda guy. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.