Jump to content
Pole

Legea antifumat

  

25 members have voted

  1. 1. De acord cu legea antifumat ?

    • DA
      10
    • NU
      8
    • Ma doare-n bostan
      7


Recommended Posts

Pe acelasi principiu, pana acum au fost discriminati nefumatorii .... te credeam mai inteligent :)

NU iti ingradeste nimeni libertatea de a fuma, ci de a obliga si pe altul sa "fumeze" de la tine.

 

pai sunt mai inteligent.n am zis niciunde ca nefumatorii n ar fi fost discriminați în mod indirect înainte

 

dar prin noua lege nu facem altceva decât să schimbam o discriminare cu alta.știu ca e mai greu de sesizat mai ales când pleznești de subiectivism,dar asta e

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu ma bag. ce rost are sa ma cert pe tema asta. c.c pe ele de tigari, mi-e tare bine ca nu mai dau bani pe ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pricep, eu citisem ca e voie cu d-astea pe vapori. is aburi in plm, n-are ce sa fie nociv pentru vecinu' de masa, nici macar nu miroase urat sau ceva, dimpotriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unele miros a pipi

O sa ajungem sa nu ne mai suportam intre noi... plmea

 

Pe mine nu ma deranjeaza nici fumatorii, nici fumul daca locul e aerisit

 

Ma deranja fumul cand era in exces,gen cluburi, cafenele fara o ventilatie corespunzatoare, de miroseai a scrumbie trei zile

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desigur că, dacă nu se mai fumează în locuri publice, simi nu va mai participa la nicio întâlnire anuală.

miros a pipi

 

Pe mine nu ma deranjeaza

Poate deranjează pe alții. Așa e și cu fumatul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nicotina contin... si plasturii aia tot nicotina, asta da dependenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, mâța nu-si mai fereste capul si nici nu mai fuge cand suflu spre ea. Deci is mai bune ca tigara normala.

 

Iar mata mea haleste doar peste salbatic, scarba. Nu stiu cum isi da seama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol pole, tu esti unic, nime' nu-i ca tine.

 

Numa' tu esti singuru' care ar vrea sa ma doara-n cur. :)

Not my cup of tea, pepușe...in plus, nu-s fan relatii la distanta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

in plus, nu-s fan felatii la distanta :lol:

Lol dară

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol dară

Ezact! Se-mpiedica dreac' oltenii de ea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Băi, dar am și moi o întrebare.

Mai sus, când i-am dat quote lui Umbrella și am făcut sa pară că a zis că miroase a pipi și că nu-l deranjează, am fost prea subtil sau v-ați făcut voi că plouă?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu fac cateodata glume pe care le inteleg doar eu... lol multi fac asa :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Băi, dar am și moi o întrebare.

Mai sus, când i-am dat quote lui Umbrella și am făcut sa pară că a zis că miroase a pipi și că nu-l deranjează, am fost prea subtil sau v-ați făcut voi că plouă?

E ca atunci cand te pisi pe tine, toata lumea vede, insa doar tu simti caldura (ca sa fiu in ton)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umbrella + Simi

:)

E ca atunci cand te pisi pe tine, toata lumea vede, insa doar tu simti caldura (ca sa fiu in ton)

Pfff, nici măcar tentativele de flame nu mai sunt ce-au fost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai sunt mai inteligent.n am zis niciunde ca nefumatorii n ar fi fost discriminați în mod indirect înainte

 

dar prin noua lege nu facem altceva decât să schimbam o discriminare cu alta.știu ca e mai greu de sesizat mai ales când pleznești de subiectivism,dar asta e

"Discriminarea este acÈ›iunea prin care unele persoane sunt tratate diferit sau lipsite de anumite drepturi în mod nejustificat, pe baza unor considerente neîntemeiate.

ÃŽn majoritatea țărilor democratice există legi Ã®mpotriva discriminării, iar egalitatea de tratament este în general garantată de ConstituÈ›ie. Cu toate acestea fenomenele de discriminare există chiar È™i în absenÈ›a unor legi pro-discriminare, È™i împotriva eforturilor legislative de combatere a fenomenului.

Printre cele mai frecvente fenomene de discriminare se află: discriminarea pe bază de vârstă, de avere, de convingeri politice, de naÈ›ionalitate, de rasă, de sex, de religie, deorientare sexuală etc."

 

Lamureste-ma si pe mine rogu-te, unde se incadreaza fumatorii ...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol

In UK s-a dat lege, anul trecut, că nu ai voie să fumezi în maşină, de serviciu, închiriată, leasing, proprietate personală, dacă în mașină se află o persoană cu vârsta de sub 18 ani.

Ce ziceti de asta?

Rain, totul e relativ.

Zici ca e interzisa discriminarea în funcție de vârstă.

In UK, salariul minim pe economie pt persoane sun 21 de ani e mai mic decât salariul minim pe economie pt cei între 21 și 25 de ani care, la rândul lui, e mai mic decât salariul minim pe economie pt persoanele care au peste 25 de ani.

Daca asta nu e discriminare în funcție de vârstă, atunci ce e?

Unul de 18 ani lucrează, să zicem, barman. Tu, 26 de ani, barman.

Amândoi aveți 0 experiență, va angajați în aceeași zi, în același bar.

Ăla de 18 ani are salariu mai mic decât tine, doar din cauza ca are sub 25 de ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

votat DA :thumbup: ! moarte tutungiilor  :censored:  :punk:  :bash:  :excl:

 

auzi bai pyzda, cui urezi tu moarte mai spurcaciune ce esti? fumatorilor? pai bagati ai pwla aia ta de musculos in curva aia de mata. Pai cum pwla mea imi urezi tu mie moarte bai cacatule care esti, fwututi neamu in gura de pisati de dupa sibiu incolo. Mortaciuni e neamurile tale de dambovita sau de unde pwla mea esti bai scuipatule. Moarte ii urezi lu tactu bai scuipatule si curvei de mata care te a fatat in saracie. Musculosule, te fereasca sfantu sa ne intalnim vreodata rainule. Mars de aici, sifonare care esti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Și la asigurări auto există baremul ăsta de vârstă.

Sub 25 de ani, te îndoaie la asigurare. Peste 25 de ani, la aceeași mașină, plătești considerabil mai puțin.

LE.

Hm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Călin, nu a zis-o pe bune, ce naiba.

Ești la ceaunul cu țuică?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.