Jump to content
Pole

Legea antifumat

  

25 members have voted

  1. 1. De acord cu legea antifumat ?

    • DA
      10
    • NU
      8
    • Ma doare-n bostan
      7


Recommended Posts

Nu s la ceaun si nici baut. Dar cum masa vine avortonul asta sa imi ureze moarte mie si tuturor celor care fumam. Noi, fumatorii nu am am dat in cap nimanui, avem si noi un viciu. Si intotdeauna o sa scoatem rotocoale de fum, indiferent cand si unde.

Dar pulacke asta sa ne doreasca moartea ca fumam? ca poate si el are vicii cu copii mici, sa i fwuta in cur. Dar totusi cine pwla mea e rain asta sa ne catalogheze el?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite, și simi fumează, și nu a luat de bună ce a zis Rain. Și nici eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auzi, cica nu suporta duhanasii, in mortii masii. Pai sa plece in pwla mea. Ce se face daca e intr un bar si intra un Isis cu o mitraliera? pai o taie ca iepurii, nu sta sa ii critice pe forumuri sau sa ii ia la intrebari pe aia ce calibru au. La mitraliera.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca a zis-o la modul serios. O iei prea personal, i-ai umplut frigiderul, plm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WLF, de cand sint pe forumuri nu cred sa ii fi dorit cumva sa moara. Ca i am mai fwtutu in gura si pe altii, se mai intampla. Dar spurcaciunea sa imi zica asta doar pt simplu ca fumez? sa fim seriosi. Din partea mea pot sa interzica si in propria casa, si sa faca 100E pachetul de tigari ca tot o sa fumez. IMi place sa trag fumul in piept si sa il scot agale atat pe nari cat si pe gura. Imi place si ma simt bine, asta conteaza pt. mine. Ca nu i sanatos, ca dauneaza sanatatii, ma pis pe tot. IMPORTANT e ca mie imi place si nimeni niciodata nu o sa ma convinga, vreodata. Dar nu sa vina careva sa imi zica ca imi doreste sa mor doar pt simplu fapt ca fumez.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, sunteti baieti mari, va certati va impacati, nu ma bag. Dar calmeaza-te ca nu merita sa te enervezi pe niste vorbe de forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu am luat-o personal, desi postul lui rain e interpretabil.

 

S-a aprins tare calin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect, ai si tu dreptate. Dar eu niciodata nu m am bagat peste el in retele lui pe care i le face nevasta sa si peste strictul lui program de la sala. Pt ca mens sana in corpore sano. 

Da, eu vreau sa fumez, sa beau si sa ma vad pana mor. Si sa nu ma ia nimeni la socoteala pt ca nici eu nu iau pe altii despre ce mananca sau de cate ori se fwt pe saptamana. Cac pe ei, vorba lu' Cefi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo de citit, recomandați-i una bună lui Mas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am zis-o in spirit de flame/caterinca ... am mai spus-o, poti sa ti le bagi in vena, cat timp nu ma afecteaza pe mine in mod direct.
Caline, medicamente?  :flowers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am incercat pana acum, poate pe  viitor. Faci cinste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Calul de dar nu se cauta la dinti. I le dau maica-mii, ca le sudeaza si ea e ceva de speriat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cac pe ele de tigari, prea multa drama.

 

Am citit azi un articol groaznic.

 

http://www.vice.com/ro/read/cum-ajunge-lemnul-dintr-o-padure-virgina-din-romania-in-biroul-tau-699

 

 ÃŽntre 2001 È™i 2004, un grup de experÈ›i ai Societății Regale Olandeze È™i ai Institutului de Cercetări È™i Amenajări Silvice (ICAS) din România au elaborat studiul numit Inventarierea ÅŸi strategia gestionării durabile ÅŸi protejării pădurilor virgine din România - proiectul PIN-MATRA/2001/018. ÃŽn aceÈ™ti patru ani, specialiÈ™tii au ajuns la concluzia că în România se află cea mai mare parte a pădurilor virgine din Europa, vreo două treimi, adică în jur de 230 de mii de hectare.[...]

 

„O parte din aceste păduri au fost eliminate. Au fost opt ani de zile în care nu erau la protecție strictă. Se puteau face tăieri de conservare și de igienă în ele. Se putea legal interveni în ele. În unele s-a intervenit mai timid, în unele au fost semnificativ. Din cele 230 000 hectare inițiale, mai sunt undeva la 100 000 care să răspundă criteriilor mai stricte din ordinul din 2012 și care să nu fi fost afectate de niciun fel de intervenție", mi-a spus Costel Bucur, director regional Carpați, păduri și arii protejate din cadrul WWF România.

 

 

Cand citesti asa ceva iti dai seama ca de fapt discutiile alea sunt total irelevante. Inca 10 ani si o sa se duca in pla si padurile. Si o padure nu creste in 10-20 de ani.

 

Prin chestii de genul asta se distrage atentia populatiei. Tigari, bautura ieftina, tate si cururi la TV. Intre timp, majoritatea devin tot mai datori, somajul creste, oamenii traiesc de pe o zi pe alta. Platesti 20 de ani sa stai intre 4 pereti si 50-60 mp. Iti iei o masina semi-terminata si crezi ca l-ai prins pe Dumnezeu de picior, dar de fapt ai luat ceea ce altul s-a gandit sa arunce pentru ca a ajuns la limita de uzura. Nu o sa ne revenim niciodata.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo, daca spui consoartă inseamna ca esti insurat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat timp nu fumeaza in nasul meu, este strict problema ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo de fumat, oare simi își pune chepeng pe scări, între etaje, să nu-i urce fumul în cinematograf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.