Jump to content
Pole

Legea antifumat

  

25 members have voted

  1. 1. De acord cu legea antifumat ?

    • DA
      10
    • NU
      8
    • Ma doare-n bostan
      7


Recommended Posts

Adica o sa-l bata cu propria sa inocenta? 


Stiam ca numai tu poti face asa ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io ziceam de lege, în ambele cazuri. Asa să facă, sa o citească și, dacă e asa cum zice pole, sa ii dea cu legea peste nas.

Nu lui pole, "jandarului cel tinerel".

Share this post


Link to post
Share on other sites

ei baga-mi-as luleaua

 

   (12) ÃŽn spaÅ£iile prevăzute la art. 2 lit. n1) este interzisă inclusiv utilizarea Å£igaretei electronice.
    Alineatul a fost introdus prin Lege 15/2016 la 17/03/2016.
 
 n1) mijloc de transport în comun se înÅ£elege orice vehicul utilizat pentru transportul contra cost al persoanelor;
    Litera a fost introdusă prin Lege 15/2016 la 17/03/2016.
 
 
 
deci?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ei baga-mi-as luleaua

 

   (12) ÃŽn spaÅ£iile prevăzute la art. 2 lit. n1) este interzisă inclusiv utilizarea Å£igaretei electronice.
    Alineatul a fost introdus prin Lege 15/2016 la 17/03/2016.
 
 n1) mijloc de transport în comun se înÅ£elege orice vehicul utilizat pentru transportul contra cost al persoanelor;
    Litera a fost introdusă prin Lege 15/2016 la 17/03/2016.
 
 
 
deci?!

 

 

pai deci poti folosi tig electronica in localuri si asa mai departe, mai putin in autobuz, tramvai etc. eu asa 'nteleg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egzact.

 

 

 

Bine, n-am citit cap-coada, doar am dat sărci dupa "electronic" in lege.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E si perioada nefavorabila. Daca era vara compensau terasele.

 

Si cat dracu e vara? in conditiile cele mai ideale de primavara timpurie si toamna tarzie, nu trece de 3 luni. Din 12. Ca dupa aia vin ploile etc. Nu sint comerciant si ma doare undeva dar strict ca si consumator ma lovit urat. Sa fi avut si vreun birt ceva, pt astia de la sate e faliment curat.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si o sa respecte legea astia de la sate? Daca seful de post e fumator, m-as mira sa se sesizeze cineva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stii ca se respecta, chiar daca stam la sat. Iesim afara, fumam si ne intoarcem inapoi. Dar e greu si peste mana cand odata ai fost invatat ca poti fuma si inauntru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai, sa stii ca se respecta, pe bune vorbesc. Cel putin prin satele de pe langa arad si in orasele mai mari gen Lipova, Ineu, Chisineu Cris, Sebis, adica cam pe unde ma invart eu sa stii ca lumea sa conformat. Nu am vazut local unde sa se fumeze, indiferent la ce ora am fost pe acolo. Lumea, asa cum e ea, pare ca incepe sa priceapa. Ca i deranjant, e alta discutie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..., la sat toata lumea se stie cu toata lumea, n-o sa le faca politia locala nimic alora cu birturi, doar si politistii tot la birturile alea se pun in cap.

 

e asa acum, peste cateva luni, n-o sa mai respecte nimeni.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa o fi, nu zic nu. Dar eu clar ca nu o sa mai fumez inside. Nu i voie si gata. Fumez afara rapid 2-3 una dupa alta si revenim la baute. Repeat peste juma de ceas.

Dar nu stiu de ce insa legea clar nu va ramane asa, aseara vorbea la tv seful sindicatului sau patronatelor astia cu barurile si birturile, zicea ca doar in b in centrul vechi au scazut vanzarile cu peste 30% . Clar ca nu au cum sa ramana asa, e vorba de bani multi pana la urma, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bineinteles ca au scazut, se fac ghertoii ca ies la tigara si nu mai platesc nota :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bineinteles ca au scazut, se fac ghertoii ca ies la tigara si nu mai platesc nota :)

 

 

o ....chiar au scazut,daca in prima saptamana 10-20% cum ziceau unii pe la teve,acu s au dus la 50% sau peste

 

ii astept pe nefumatori la cafea lua le as drepturile in ...,dar nu i vezi,cred ca sunt la teatru

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit am putut manca la un restaurant fara sa inhalez fum de tigara si fara sa ajung acasa cu hainele duhnind a fum! :)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucrurile nu vor mai fi niciodată la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.