Jump to content
Pole

Legea antifumat

  

25 members have voted

  1. 1. De acord cu legea antifumat ?

    • DA
      10
    • NU
      8
    • Ma doare-n bostan
      7


Recommended Posts

 Chiar daca le merge bine daca au terasa cand e cald, nu poti trai tot anul numai din ce faci vara. 

lasa ca e mai ieftin sa bei acasa, daca ai noroc sa ai un prieten cu curte, de exemplu Simi :) , sa va dati bine pe langa el.. :) ,   faci si un gratarel, bei vin de la soacra si iesi mai ieftin. Era de asteptat, cum va povesteam pe unde au dat legea asta si chiar au luat-o in serios, au disparut 1/3 din carciumi. 

o sa fie naspa si pentru stat, plateau ceva impozit, atat cat era, dadeau cateva salarii la cativa oameni, mai facea lumea un ban..

Lasa sa ramana gasca lui Dragnea sa stinga lumina.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, in 20 de tari, doar din UE, sau 17 ... mea, este interzis fumatul, numai la noi e o drama speciala faptul ca s-a interzis fumatul.

 

live with it, asa cum au facut-o si altii, noi mereu tre sa fim mai cu motz si gica contra, in rest ne pute gura si nu de la tigari ci de la nespalati, ca suntem pe ultimul loc din europa la igiena dentara si la igiena in general.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa fie naspa si pentru stat, plateau ceva impozit

Plateau pe naiba impozit. In Constanta 99% din localurile de fite raporteaza profituri ridicole sau sunt pe pierdere de ani de zile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca se va aproba modificarea in forma asta,99,9% dintre baruri si cafenele se vor transforma in cluburi sau asociatii pentru fumatori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saaau 80% din suprafata unui local va fi spatiu pentru fumatori :lol:

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa faca si din legea asta un mare rahat.

Ca si pana la legea asta era obligatoriu ca intr-un local cu suprafata mai mare de 100m2 sa existe un spatiu special pentru fumatori si altul pentru nefumatori. Dar nu am vazut pe nimeni sa mai respecte legea asta.

Dar acum sar in sus si spun ca vor sa revina de fapt la legea veche, cea pe care nu o respecta nimeni.

 

Oricum verva si graba cu care javrele din parlament au luat in discutie modificarea legii era demna de o cauza mai buna. Ca au fost situatii cu adevarat grave de care i-a durut in cur si nu s-au grabit ca la asta cu fumatul.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bine ca de aia cu cartelele prepay doar cu buletin nu se inflameaza nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi Căline, dacă se scoate fumatul, ce pretext o să mai ai să treci pe la birt?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretextul ala nu mai e demult. Dar un cognac umpic caldutz merge de minune alaturi de doo-trei rotocoale de winston.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Data viitoare când bagi un coniac, aruncă și vreo 2 sau 3 boabe de cafea în pahar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ziceti-mi ca-s nebun, da' tot as vrea sa-l intreb p-ala care a scris articolul cam in ce fel e comsumul de bauturi racoritoare sau calde asociat fumatului.

 

parca si tin minte cum ziceam " incalziti-mi putin vodca aia, va rog frumos", ah, aia zic de ceai, presupun.


apropo, n-am votat nimic. parol :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cognacul e mai bun daca e caldut. De tuica fiarta nu mai zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ziceti-mi ca-s nebun, da' tot as vrea sa-l intreb p-ala care a scris articolul cam in ce fel e comsumul de bauturi racoritoare sau calde asociat fumatului.

 

parca si tin minte cum ziceam " incalziti-mi putin vodca aia, va rog frumos", ah, aia zic de ceai, presupun.

apropo, n-am votat nimic. parol :D

 

 

pai cafeaua e bautura calda de exemplu si clientii cafenelelor sunt in procent de peste 90% fumatori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost azi in Neptun la o locatie draguta, cu specific tataresc - Cafe Efendi.

https://www.google.ro/?gws_rd=cr&ei=2H0BV9b9NIaPsAHnmpKQDw#q=efendi+neptun

 

Pana cum fumau ca turcii in interior. Azi nu mai fuma nimeni, era aer curat, si culmea - era full. Abia am gasit o masa, desi e si in extrasezon.

Din cand in cand mai iesea cate unul la usa la o tigara, dar nu erau prea multi. Cei mai inversunati stateau pe terasa.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte bine. Si eu am fost sambata la caru cu bere, plin ochi, aer curat, alta viata sa mananci fara fum din toate partile.

 

La fel cum spui tu, au facut un fel de terasa in fata si se iesea la fumat dar nu am auzit pe nimeni din aia sa faca spume sau ceva.

 

doar ca stau acum chelnerii geana pe astia care ies la fumat, sa nu dea teapa la nota, inteleg ca mai nou asa se procedeaza, pentru ca romanu daca nu isi tepuie cumva aproapele si nu fura el ceva, nu se simte bine.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.