Jump to content
Sign in to follow this  
Bogdan

OLX

Recommended Posts

Are un prieten una d-asta, tot asa luata de noua. Anul asta i-a picat alternatorul si acum doi ani a dat afara dpf-ul ca se infundase. Mai are o problema de proiectare la clima: anual trebuie pus freon. In afara de cele mentionate, nici o alta problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca este un costum marca ALU-FIX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, 90% din romani au mobila din asta in casa. Scufi e in cei 10% care o ard cu embleme Versace pe cearceafuri

 

Si ca investitie pentru turism e mai mult decat buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceea ce mi se pare sinistru. 

 

Fabrica de mobilier Libertatea facea mobila mai buna decat PAL-urile astea casa rusu sau ce rahat mai cumpara oamenii la preturi de-ti plezneste anevrismul 

 

Orice garaj acum, cu un fierastrau de banc e atelier de tamplarie mobila bucatarie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Is cu scufi fulhandredprocent. Ciresul ala cacaniu iti taie orice speranta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma simt ca si acasa aici, printre atatia hateri  :wub:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Is cu scufi fulhandredprocent. Ciresul ala cacaniu iti taie orice speranta

 

Taci ma din gura, ca 90% din mobila ta e PAL, si ai fronturile de MDF. Care pana la urma e tot un PAL plastificat si prelucrat mai bine.

 

N-am in casa decat un dulap luat de la Dedeman, in rest toata mobila e facuta de mine personal. Si nici nu intentionez sa o schimb, pe viitor daca schimb de tot resedinta, inchiriez asa cum e si mai tine 10 ani.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scufi e un Emilian mai rasat.

 

 

Na, am spus-o.

 

Scap si microfonul spre iesire.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bre, da' e 250.

 

cu 50 in buzunar o mai duc vreo 3 zile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca e pal si mdf, da e si placaj, suficient.

 

 

Si n-am blat din mdf. Cah.

 

 

Si nu e cires roscatic sau venghe, cealalta culoare sinistra, la moda.

 

 

Si nici nu e 'antichizata', alta blasfemie dubioasa.

 

 

Mi-am.luat cel mai ieftin pal alb si cel mai scump mdf alb. Cu palul am gresit-o rau de tot, e sub orice critica.

 

 

Si mue ikea

 

 

Si las ca imi fac eu mobila din placaj, asa cum mi-am propus

 

 

Si las ca...

 

 

Lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io am impresia ca producatorii fac mobila de unica folosinta. Acolo unde ai montat-o prima data, acolo si moare. Daca o demontezi, nu mai iese la dunga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoleu, bogatule, asta cere piata.

 

De unde dinero pentru mobila de calitate?

Vin niste romanuri la capitala sau la CJ / Timisoara si fac un credit d-ala pe 30jdeani ca sa plateasca apartamentul de 2-3 camere cumparat in urbe.

De unde inca 20 000 euro doar pentru mobila? Ca si asa trebuie sa plateasca 10 000 pentru renovare, prize, instalatii etc.

 

Manca-ti-as pla mea de nebun.

 

60 000 apartamentul (pe care nu ii ai, sa nu uitam - ii vei plati in 30 de ani) + 10-15 000 renovatul. Ce mai ramane merge pe mobila.

 

Doar un pat smecher e 2-3000 euro.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si eu cu ce sunt vinovat ca vrei tu la capitala si apartament de 60K? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

60k e apartament in bloc nou in Valcea. In Bucuresti probabil la periferia mahalalei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si eu cu ce sunt vinovat ca vrei tu la capitala si apartament de 60K? 

Eu m-am nascut aici. Insa ii inteleg pe aia care vor in Bucuresti, CJ, Timisoara sau Oradea. Adica vor si ei o viata mai buna, vor oportunitati.

 

Apartament de 60k nu inseamna nimic deosebit, nimic lux.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viata mai buna cand te legi voit de un credit pe 30 ani cum ai spus? In tot felul de constructii facute de toti. Oricine e dezvoltator mai nou, culmea mi-am vazut si un coleg de liceu, ceva ciuca de puli acum ridica bloc in mamaia

 

da-mi-as drumul la rinichi 

 

Si nu cred ca e doar asta. Ci obsesia de a detine tu totul a dus la astfel de constructii. Pe principiul de ce sa platesc chirie 3-4 ani cat stau aici si sa nu-mi fac prima casa pentru un apartament nou aparut, facut de sloboz residence. Si daca nu stau, il inchiriez da-l dracului, de-mi platesc creditul. 

 

Asa s-a ajuns si la suprapopularea unor zone din Bucuresti sau alte orase, ca pe locul unor case au aparut blocuri, unde s-au mutat toti papuasii ca doar vor sa stea in Bucuresti, daca se poate si central. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viata mai buna cand te legi voit de un credit pe 30 ani cum ai spus? In tot felul de constructii facute de toti. Oricine e dezvoltator mai nou, culmea mi-am vazut si un coleg de liceu, ceva ciuca de puli acum ridica bloc in mamaia

 

da-mi-as drumul la rinichi

Astia care iau credite d-astea spun in general urmatoarea fraza: "Rata costa cat chiria lunara sau chiar mai putin."

 

Poti lua intr-un bloc vechi.

Si nu cred ca e doar asta. Ci obsesia de a detine tu totul a dus la astfel de constructii. Pe principiul de ce sa platesc chirie 3-4 ani cat stau aici si sa nu-mi fac prima casa pentru un apartament nou aparut, facut de sloboz residence. Si daca nu stau, il inchiriez da-l dracului, de-mi platesc creditul. 

 

Asa s-a ajuns si la suprapopularea unor zone din Bucuresti sau alte orase, ca pe locul unor case au aparut blocuri, unde s-au mutat toti papuasii ca doar vor sa stea in Bucuresti, daca se poate si central.

Suprapopularea e tot din cauza lipsei de oportunitati in alte orase.

Daca ai avut ghinionul de a te naste intr-un oras gen Resita, ce cacat poti face acolo?

 

Scufi Emiliano El Chapo

 

http://jurnalul.ro/bani-afaceri/economia/bucuresti-ilfov-motorul-de-dezvoltare-al-romaniei-748962.html

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te angajezi la combinatul UCM Resita 


Un exemplu valabil e si Simi, ce el s-a nascut la Bucuresti? Este in Galatz, are facturi mari pe care le si plateste, deci o duce bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.