Jump to content
Sign in to follow this  
Bogdan

OLX

Recommended Posts

Ca tot vorbiti de motoare si sunete, am schimbat ambreiajul la rabla si nu am mai pus luk cum avea , am pus ceva revizie de la sachs la kit are cumva altfel rulmentul si placa si acum se apasa mult mai usor pedala de ambreiaj , plus ca nu mai smuceste daca dai drumul rapid la pedala dupa ce schimbi vitezele , plus un sunet foarte redus de diesel in turatii de parca nu mai stiu cand sa schimb vitezele.. este foarte ciudata senzatia dupa 300 de mii de km de obsnuinta cu niste sunete..bine am pus si alt ulei in cutie ceva de la liqui moly mtf-lt-2 o conta si asta,cert e ca acum in mers pare un diesel mai silentios sau mai nou, ciudata senzatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da-o naibi ca si asa ma gandesc sa o schimb in primavara, cine o sa o ia are mecanica(frane/suspensie/ ambreiaj) beton.. fata de ce umbla pe strazi in caroserie de e46

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scufi ma testeaza. Nu, Scufi, nu am birou acolo, la A-uri

Eu mi-as lua un doua camere, am destui cunoscuti care au facut-o

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Krebs said:

da-o naibi ca si asa ma gandesc sa o schimb in primavara, cine o sa o ia are mecanica(frane/suspensie/ ambreiaj) beton.. fata de ce umbla pe strazi in caroserie de e46

Ce ne luam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ca o calatorie in timp. Arata ca in anii '80. Ar putea sa faca un film d-ala prost fara sa se chinuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am vazut pozele astea m-a trecut brusc pisarea.

Ma duce cu gandul la wc uri

 

Screenshot_20180719-220440_Chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scufi, mi-ai gasit antena din aia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca ma uit eu azi prin schrot ca am drum pe acolo. Iti zic ce si cum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, deci eu sa ma cac in cine a gasit ca e bine sa pui antena aia, undeva unde intra frecvent apa, eu cred ca bmw e fix singura marca unde ramai fara inchidere ca un prost si inchizi din portiera ca un lake, mi-e si rusine sa mai incui masina tbh.

 

gen da-te in plm, ca orice coaja  oricat de coaja ar fi, daca are inchidere din cheie o sa functioneze 100 de ani.

 

pai ieri am oprit la carfur, langa mine a parcat un cotor de ceva reno din 98 cred, cadeau tablele de pe ea, a venit fumul si la 10 secunde a aparut si masina,  fiecare roata era de alt fel dar  pac, a dat boschetele cu cheia peste umar, s-a inchis masina de la 50 de metri, eu a trebuit sa bag cheia in yala ca ultimul prost.

 

sper ca nu m-a vazut nimeni... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

BADC2BE0-63CA-4550-8343-7AE66300CA75.jpeg

 

 

Hai ca se putea si mai rau, adu-ti aminte episodul “bateria”.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrebat la diversi chiar si la favoritul lui ciupa, txa ala. Multi nu o au, sau vor 100 ioro ca se cauta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am treaba cu dezmembrarile. Doar MSasha e baietas, in rest o apa si-un pamant.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost la schrot dar nu mai au. Luni seara vine din conced un amic de al meu si asta are un haion complet, ca pe al lui la lovit si si a luat altul dar nu mai stie daca mai e si modulul pe el. Din ce isi mai aduce aminte a luat haionul fara electrica doar tabla goala. Luni iti pot spune sigur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu luni aflu codurile de produs de la niste tablagii. Cert e ca pretul e tolerabil la 200 lei 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pfaaaa, ce banditi bai nene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, l-am vazut si eu ieri sau alaltaieri

 

dar am uitat sa-l pun 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.