Jump to content
Sign in to follow this  
Pole

Reconditionare trim-uri

Recommended Posts

stiti cumva unde se pot reconditiona/revopsi trim-urile din interior? ma refer la cele din plastic.

 

mi-a curs cacatul de odorizant pe consola, acolo la panoul de clima, si s-a facut un cacat, s-a cojit vopseaua aia cauciucata, mor in spume.

 

so? pliz elp.

 

ma refer la masca de la clima, ca in poza.

 

se poate comada oare separat, doar masca, ca nu gasesc pe realoem decat cu tot cu partea de jos, ceva ciudat si foarte scump.

 

maxresdefault.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca merge la aia care fac hidrotransfer. Google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu am LCI, difera pannel-ul ala, la mine se comanda cu totul si e ceva de genul 140 de euro...

 

o sa caut cum a zis WLF, hidrocur din ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat din talcioc un spray ,au aia toate cacaturile,le am stropit eu acasă,a ieșit binișor

 

 

 

 

post-660-0-75008000-1525848119_thumb.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-s capabil de niciun fel de diy, gen la propriu, sunt in stare sa stric ceva si daca schimb un bec in casa... I am stupid that way :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat din talcioc un spray ,au aia toate cacaturile,le am stropit eu acasă,a ieșit binișor

 

 

Pai cred ca nu a trebuit sa le slefuiesti sa scoti zgarieturi adanci de pe ele. La plasticuri e nasol cand nu e perfect neted, ca le vopsesti degeaba, tot se va vedea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cred ca nu a trebuit sa le slefuiesti sa scoti zgarieturi adanci de pe ele. La plasticuri e nasol cand nu e perfect neted, ca le vopsesti degeaba, tot se va vedea.

Le am slefuit cu 800,sa curat vopseaua veche

Pe urma primer pt plastic,si vopseaua noua

Cu lac nu am mai dat,sunt mai misto mate

Bine,nu arata ca alea originale,dar dat fiind ca e o vechitura de masina,arata acceptabil

Share this post


Link to post
Share on other sites

E chiar profi. Il depaseste pe Pole treaba asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-s capabil de niciun fel de diy, gen la propriu, sunt in stare sa stric ceva si daca schimb un bec in casa... I am stupid that way :(

La dezmembrari sunt tigani aia pt niste plastice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bag ..., o sa sun la din astia cu hidrotransfer, daca nu, am gasit la bavauto, pe original 145 de lei, fara ornamentul din lemn, adica vine cu partea aia, insa tot din plastic negru, unde sunt butoanele de incalzire, nu stiu insa daca se poate desface partea aia, ca eu nu am nevoie decat de aia de sus.

 

oricum, sa ma cac in odorizantele auto. never again.

 

gen asa, si nu stiu daca se desprinde partea ai de jos... mie imi trebuie aia cu garuile pt butone si fantele dvd

 

s-l300.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce nu iei folie din aia misto, boss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.