Jump to content
Sign in to follow this  
Pole

Porumbei si cum scapam de ei

Recommended Posts

Vreo solutie cum sa scap de porumbeii din fata casei? E un vecin handicapat care le da mancare fix in fata casei mele, neidentificat inca, si molimele dracului isi fac veacul desupra masinii mele, pe firele de net/tv, se caca metri cubi de cacat peste tot si imi pierd mintile. Tot trotuarul e plin de cacat, pe masini cacat, in curte cacat, pute ca dracu si vreau sa se duca in mortii lor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunete de pasari rapitoare. Nu glumesc! Asa a rezolvat Kaufland problema pasarilor. Daca mergi intr-o parcare Kaufland (cel putin asta din Dr. Taberii) din boxele din parcare se aud sunete de pasari rapitoare si sunetul prazilor lor. Nu vezi nici macar o pasare pe raza intregii parcari si cat bate sunetul

Share this post


Link to post
Share on other sites

mue porumbei, mue psd

 

am si eu o gasca de neimpacati in spatele casei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa si sugerati sa scot boxele pe geam, legate la un video de youtube cu pasari rapitoare si sa dau la maxim, like non stop? pai ma ia garda in 20 de minute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau iti iei un soim dresat de la arabeti

 

Is curios cat costa unu de ala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mah! Iti iei frumos niste boxe de exterior

 

4020502_big.jpg

si pui nu tare (la un volum sa se incadreze cu sunetul pasarilor din jur) sunetul asta

 

https://youtu.be/eQwwKxd074w

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt unele dispozitive din astea portabile am vazut in port la englejii lui raresi. Umbla in fiecare dimineata cu un fel de portavoce cu sunet de velociraptor suparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am la casa niste ceva cotofene care urla toata noaptea...cand am pus sunetul asta s-a lasat tacere direct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cu bufnitele am treaba, sint vreo cateva la o casa parasita de pe strada. Pe alea sa le auzi cum fac, groaznic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si btw, unde reclam firele alea de net si tv care deja au incovoiat stalpii? Vreau sa reclam sa le bage in plm sub pamant cum e normal in 2019, daca va fac o poza va cruciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine in fata atarna, inainte era stalp. L-au dat jos si au ramas colacii

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ciori stiu ca functioneaza faza cu o cioara mierlita si agatata in copac, in perimetru de interes.

 

Bine,porumbeii sunt retarzi,s ar putea sa nu mearga

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba deci mai devreme am alergat unul prin curte incredibil de nesimtit, am dat dupa el cu diverse si doar se muta un metru mai departe, in final s a pus deasupra terasei si se uita la mine zeflemitor, de sus ashea. Pai futu-ti mortii ma tii, imi iau prastie dar am o ținta ca pula, mi e ca imi sparg singur geamurile mele sau ale vecinilor.

 

mi ar trebui o scula de sniping.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scoate p.la la el si fugareste-l asa

Ori se caca, ori fuge

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum o chestie din asta te poate duce la tratament medical... spre exemplu azi dimineata am iesit cu loptata de dat zapada (nu detin matura), in chiloti sa gonesc porumbeii, imagine de palazu mare asadar.

 

mai devreme am aruncat cu fise de 10 bani si pe langa ca n-am nimerit niciunul, am dat si intr-o masina care trecea prin fata casei, de nu stiam cum sa-mi mai cer scuze si sa explic ca de fapt voiam sa nimeresc un porumbel. deci pula mea.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia ti o pusca cu aer comprimat cu luneta.

 

3-400euro,o investitie pt pace sufleteasca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, chiar vreau sa-l vad pe pol dand 400 euro pe o jucarie de speriat porumbeii.

 

banii de pe televizor/iphone luat prin contactless i-ai recuperat?

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, SLY said:

Ia ti o pusca cu aer comprimat cu luneta.

 

3-400euro,o investitie pt pace sufleteasca

Nu e o idee buna avand in vedere zona in care sta.

Nu te poti apuca sa tragi cu asa ceva intr-o zona de genul ala. Ajungi la Palazul Mare cu coloana oficiala.

 

Cea mai buna varianta e sa se ia de vecinul ala care ii hraneste. Sa-i explice cumva de ce nu-i convine situatia.
Daca nu ar fi atat de multa mancare aruncata, ar pleca singuri.

Edited by Bogdan
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este epic sa-l ai pe Pole vecin :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am decis, in urma sfaturilor de aici si de pe reddit, sa iau un uliu de butaforie, marime naturala, o sperietoare tip balon plus o tiuitoare din aia cu ultrasunete care alunga mizeriile astea.

 

otrava nu pun ca e prea hard core si nici nu vreau sa omor vreun caine sau pisica. Pe principiul te-as bate dar nu te-as omorî.

 

apoi sa vad cum ma catar pe stalpi pe acolo si cum le montez, ca n am scara asa de inalta.

 

bine o sa fiu dementul cartierului, again, dar plm lumea stie ca-s nebun.

 

meanwhile, o sa iau la studiat camerele, dar nu am timp, trebuie sa il fi prins si pe dobitocul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu iei o buhă?

Tot cautand pe net sunete de pasari am dat si de sunete de buhă. De fapt langa casa am bufnita. Long-eared owl... 

 

 

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum adica de ce nu iau o bufnita? Cum adica sa iau o bufnita? Sa iau o bufnita si s-o leg de stalp? Ce plm sa fac cu bufnita? Si de unde sa iau o bufnita? In plm, nu vreau o bufnita.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.