Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Pariu că i se fâlfâie de glumele voastre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Categoric. De la atata falfaiala, cateodata isi ia si zborul. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum îl anunțăm pe simi ca a apărut update de firmware pentru proiectorul lui?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omg, ce ultra gay arată lolipopo. culorile sunt ca in salonul agitatilor, calde, relaxante, fucsia, vermilon, bleumarin. Pwla mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca e cineva de aici interesat de un telefon practic si care nu va creeze dificultati in viata de zi cu zi, as zice sa va uitati, chiar si pe net, la huawei P8 Max.

 

Puiu, te rog sa-mi spui daca ti se mai pare mare aifonu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mare..subtire si usor, de multe ori am impresia ca o sa-l scap din mana atunci cand vreau sa apas cu degetul mare spre susul ecranului(fiind obisnuit sa tastez cu o mana / respectiv un deget de la aceeasi mana cu care tin telefonul)

 

si ma mai enerveaza ceva la el , mi se prind perciunii de el..cah pt un produs de genul asta..

 

in rest se vede , se misca si arata foarte bine.

 

am facut niste poze la niste oferte si am ramas mirat ca atunci cand faci zoom pe poza vezi pana aproape de porii din hartie.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta e ceva ce n-am patiti niciodata, desi am si barba si sunt tepos, dar am mai auzit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mare..subtire si usor, de multe ori am impresia ca o sa-l scap din mana atunci cand vreau sa apas cu degetul mare spre susul ecranului(fiind obisnuit sa tastez cu o mana / respectiv un deget de la aceeasi mana cu care tin telefonul)

Mai bine

===>

 

e mare..subtire si usor, de multe ori am impresia ca o sa-l scap din mana atunci cand vreau sa apas cu degetul mare spre susul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama, deci efectiv as innebuni daca as intra cu vreun device in sfera apple.

 

Ca unul care foloseste 5 calculatoare la birou si 2 acasa conectate cu telefoane si tablete cu tot felul de softuri pe ele si legate pe retea si etc probabil as intra in sevraj psihic daca mi-ar da o eroare de genul nu poti transfera x fisier sau rahaturi exclusiviste. De programe nu mai zic.

 

De unde si oroarea fata de bullshit marketing apple ioSuge. Sunt un dezaxat de moda veche.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu toti sunt power useri, Laur.

 

si oricat de mult as putea trolla p-aici despre apple si rip off-urile lor, am vazut zilele trecute un set up cu mac pro in centrul lui de mureai. La lou ala de la unbox therapy. Verificati.

 

O fi scump, poti si pe pc fara probleme, nu spun ca nu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa faci orice si pe mac os. Exista programe pt orice aplicatie si fisierele se salveaza in format ce poate fi recunoscut si pe pc si pe mac. Bine plm, nu stiu la ce programe se refera laur. E naspa la incepu pana te obisnuiesti, apoi iti garantez ca nu mai vrei pc :) doar ca is scumpe ca dracu si orice piesa costa de zici ca i facuta in galaxia alpha centauri, nu pe pamant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama, deci efectiv as innebuni daca as intra cu vreun device in sfera apple.

 

Ca unul care foloseste 5 calculatoare la birou si 2 acasa conectate cu telefoane si tablete cu tot felul de softuri pe ele si legate pe retea si etc probabil as intra in sevraj psihic daca mi-ar da o eroare de genul nu poti transfera x fisier sau rahaturi exclusiviste. De programe nu mai zic.

 

De unde si oroarea fata de bullshit marketing apple ioSuge. Sunt un dezaxat de moda veche.

Vezi ca developerii de la HP, si ma refer la aia de la centru, proiecteaza device urile hp doar pe mc.

 

Ca sa nu mai zic ca daca lucrezi in orice domeniu media, audio/foto/video, restu' cauta pe google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta cu audio/foto si mac hype, e din cauza photoshopului in mare parte, care s-a lansat intai pe mac, si de acolo a plecat mai totul.

 

acum si hipstareala e un fel de catalizator si te-ai ales cu platforma artistilor. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scufi, mai googaleste si tu. Si nu "hipster", desi nici asta nu prea stii ce-nseamna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

in loc sa zici de gugalit, scrie aici, negru pe alb, care e diferenta izbitoare de este aleasa de creativi. 

 

altfel ai sicris digeaba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

la fel cum ai scris tu negru pe alb de ce nu am dreptate?   :)

 

hai sa-ti zic din domeniu meu, ableton, cubase, reason, si cam orice studio de productie muzicala/video foloseste mac.  ma refer la studiourile hipsteresti, lol.

 

problema ta nu e ca esti tantalau, ca asta datorita varstei ar fi o chestie chiar draguta.  problema ta e ca esti tantalau cu aere de mare connoisseur.   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, pentru muzica, cred ca aproape toti artistii folosesc doar mac, de ce nu stiu, insa asa am observat.

 

apropos de asta, garage band e tare fain :) adica pt amator and shit, de distractie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da-mi motiv de ce se folosesc pe mac. nu-mi enumera firme. eu asta vreau sa stiu de la tine.

 

cubase si reason sunt bine merci si pe windows. mai mult ca sigur si ableton


--

 

eu pur si simplu ti-am zis pe parte de prelucrare foto, primul a fost mac-ul cu photoshop si de acolo a ramas constanta treaba. cum e intiparita si chestia cu placerea de a conduce, la bmw. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cubase si reason sunt bine merci si pe windows. mai mult ca sigur si ableton

 

eram sigur c-o stii si pe asta. :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

normal ca stiu.

 

cand ma jucam cu fruity loops, le-am avut si pe astea doua.

 

reason 5 parca, mi se parea foarte misto. 

 

ce plm 


ps

 

inca n-ai raspuns de ce sunt folosite mac-urile in cazul astora. sa-ti las timp pentru studiu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol bai scufi, una e sa te joci in fruity loops si sa bagi acolo frere jacques, si alta e sa produci muzica. bine ca nu mi-ai amintit de buzz sau fast tracker, da' probabil atunci erai doar o idee-n briza marii. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.