Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

am gasit ca pot converti video in mp4 etc, insa nu imi place cum se vede, vreau sa vad in HD, cum fac ?

 

adica, dau jos un film de 4Gb, 1080p rip si ii dau convert in mp4 ios, il face de 600 Mb, insa se vede naspa. asta e ideea... vreau sa le vad la calitatea respectiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are nicio setare programul ala? Ca sa scoata cat mai apropiat de calitatea initiala.

 

Daca nu are, incearca sa cauti altul. Da oricum dureaza mult o conversie d-asta. Sa tot faci filmele asa ca sa le vezi e aiurea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adica, dau jos un film de 4Gb, 1080p rip si ii dau convert in mp4 ios, il face de 600 Mb, insa se vede naspa. asta e ideea... vreau sa le vad la calitatea respectiva.

Pai daca ala de 600 MB s-ar vedea la calitatea aluia de 4GB, ce rost ar mai avea cei 4 GB? :)

Prin compresie pierzi clar din calitate. Oricum si ala de 4GB era deja comprimat, daca-l faci si mai mic se vede si mai rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android = Victor ponta = copy + paste

Ios = conversie = ecuații venusiene = man on the moon = pumni în oo

 

Pole e fan converse, de aici preferința pentru Ios la tableta.

Edited by Rares_CJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca ala de 600 MB s-ar vedea la calitatea aluia de 4GB, ce rost ar mai avea cei 4 GB? :)

Prin compresie pierzi clar din calitate. Oricum si ala de 4GB era deja comprimat, daca-l faci si mai mic se vede si mai rau.

 

pai si ce plm de sistem imbecil mai e asta? adica faci ipad cu super ecran retina full hd, insa NU POT SA VAD UN FILM LA CALITATEA RESPECTIVA ? ma obliga sa le comprim, dureaza si o ora pana comprima un BRRip 1080p de 4 giga, ca sa il vad la calitate mp4 de cacat.

 

nu pot sa cred ca nu exista vreo varianta sa imi transfer si sa vad filme 1080p pe ultima generatie de ipad. sunt complet dezamagit.

 

Pai pe S4, imi pun cu drag & drop ce vrea basca mea, si playerul nativ ruleaza full hd fara probleme.

 

@rares, tocmai ce mi-am comandat 3 perechi de ghete converse super faine, colectia noua, din piele :D chiar sunt fan, am o gramada de la astia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai sa dea dracii, iar va citi Raresh pe intuneric, dezamagit.

Ghete, vrea si el

Share this post


Link to post
Share on other sites

au si ps4 ? ca nu se deschide site-ul la mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai.deci mi s a vazut note 2 ul. Arata ca am semnal dar cand dau sa sun se inchide. Daca sunt sunat câteodată suna cateodata nu.

 

L.e. voi incerca cu cealalta cartela dar nu cred ca e de la ea

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-ar putea sa fii uimit ce misto e service-ul de la Samsung de-aici din Bucuresti  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am dus la ei prima oara cand am distrus display-ul la S3, evident din vina mea, si au fost foarte OK...Poti incerca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KIP, imi trebuie card ca sa comand? imi alegi tu unul bun, no name, care sa cante flac si sa stie radio?

si sa aiba si memorie si procesor, evident, de meritat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, trebuie card. Pai plm, stai sa vad.

 

Iar Lenovo nu e noname.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are niciunul flac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S4 canta flacuri cu player-ul standard. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai avut discutia cu flac-urile. Lenovo se gaseste si la noi, iar daca vreti telefoane Android la preturi super mici mergeti pana in Baneasa. E un distribuitor care aduce tablete si telefoane la preturi de nimic. DualCore, QuadCore, etc. Nu retin cum se numeste (q-tek sau asemanator).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenovo se gaseste si la noi dar cu 3-4 milioane mai scump, in functie de model. Adica, sa dai 6 milioane pe un Lenovo quad-core de 5 sau 5.5 inch eu zic ca e o afacere buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte OK pretul, nu zic nu. Dar daca e din State, nu trebuie platita vama? Si apoi mai e problema garantiei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.