Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

wow sa-mi bag ....

 

meniu ca la blackberry din 2000 incoace. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hopa, a aparut OS El Capitan pt macbook :D is curios, cica schimba destul de mult si interfata etc

 

ia sa-i dam

post-5-0-54358200-1443694786_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

e cam avalansa de oameni pe partea de download.. intr-o ora trage cativa mega..


p.s. faina poza cu muntii :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda, il mai las cateva zile, e durere la download. mai are si peste 6 Giga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, care ai macbook, baga el capitan asta, deci zici am tunat macu, e pe extasy, zboara, deschide orice instant, e foarte fain update-ul de soft, nush ce cacat au facut dar au facut bine de tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu daca o sa mearga si pe mac-ul ala al meu vechi, un unul din 2010... un core 2 duo..nici loc nu cred ca am am pus pe el un ssd de 60gb..   :)

asta nou oricum zboara.

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai asa fac mereu, dau drumul la noul soft, cu bug-uri si prb, apoi le rezolva cu update-uri ulterioare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine e sa nu instalezi nici un soft pana cand nu-l verifica altii ceva vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se futu routeru' wireless.  al 2-lea. primu' a fost un asus, si asta e un tp-link.   ce cacat de router imi recomandati?  sa fie pana-ntr-un bulion, nu mai vreau sa dau aiurea bani pe ele. 

 

danke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am un belkin cu antena interna, de 5 ani, m-am mutat, l-am luat cu mine si il folosesc si acum.

 

Am luat un d-link cu 2 antene externe, e mai slab decat belkin-ul, sta in cutie de o luna.

 

Sfatul meu, Belkin  :punk:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit un belkin sh cado, plin de ceva zmeclău/lipici. Bine ca mi-ai amintit, o sa-l testez.

 

D-link is ok? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

D-link, din experienta pe care am avut cu modelul DIR-615, cumparat de nou de la emag, nu il recomand.

 

Insa ca sa fie complet review-ul, sa explic si de ce.

 

Uneori, mai folosesc internetul pe telefon, mai scot un album de muzica, etc, cert e ca nu stau pe 4G. Ei bine, cretinul imi accepta telefonul numai la a 2-a incercare.

Deci activez, dezactivez si re-activez wifi pe telefon ca sa ma pot conecta. Nu e acceptabil. Cu telefonul sotiei la fel, mi-am schimbat telefonul cu altul, alta marca, la fel. L-am pus la pastrare pentru eventuale urgente.

 

Ah...si semnalul e slabut pentru 2 antene externe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu il am pe asta de la UPC, habar n-am ce e, e negru. merge foarte bine. are si 2,4 si 5 ghz, viteza mare ca am abonamentul cel mai rapid la net, se leaga toate la el, deci e bun.

 

edit: hitron scrie pe el

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu il am pe asta de la UPC, habar n-am ce e, e negru. merge foarte bine.

 

Posibil sa fie Huawei.

 

Am avut router wifi de la Romtelecom, Huawei, mergea de rupea, nici o problema nu am avut cu el. Odata la cateva luni ii dadeam cate un restart si atat. Tot cu antena interna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu ceva hiawei pe la 100 de lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antenele de la d-link-ul meu sunt jumatate cat alea de la huawei. Am ales D-link pentru ca mi s-a parut ok, dar la conectari/deconectari multiple nu prea merge treaba.

Intr-o zi o sa il incerc iarasi, ca i-am updatat firmware-ul, insa mai bine luam altceva,Huawei-ul de exemplu.


SI ca tot am ajuns la Huawei, la bancomatele off-site, de prin mall-uri de exemplu, se folosesc routere cu sim, Huawei si Cisco.

 

Cisco sunt scumpe rau, dar Huawei au pret bun. Cu un rost au ales si astia de prin banci Huawei-urile, ca-s ieftine si destul de bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia un asus mai smecher sau tp-link-ul asta. Depinde si ce vrei sa faci cu el, daca vrei sa fie dual-band, gigabit etc. Eu am asus-ul asta e este excelent, are si usb 3.0 pt hdd extern cu share in retea, client de torent pt descarcat direct pe hdd si multe alte cacaturi. Sta foarte bine si ca range, optiuni cacalau. Daca vrei mai ieftin, tp-link-ul e foarte bun, daca vrei mai rasarit cu 1 milion de functii, asus-ul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asusul ala e mai slab pe wi-fi , stie doar 2.4Gh , insa pe fir rupe ca are placa gigabit adica duce net de 1 giga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.