Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Ti-l trimit din China. A luat un coleg de-al meu si cat a fost pe site, 200 dolari. atat a platit, nimic mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca ori e declarat cu valoare foarte mica, ori nu ti-a spus el toata povestea. Nici China nu e in UE. Eu am platit vama la tot ce mi-a venit din afara UE, exceptand plicuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povestea mi-a spus-o pe toata, nu avea de ce sa ma minta. O sa-l mai intreb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa ce fel de core tre' sa ma uit? ca la RAM mi-e clar, 2 giga sau mai mult (desi pare ca nu exista mai mult)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simileo, vezi si aici:

 

http://www.f64.ro/search.html?q=470q&x=-1131&y=-58&email=&utm_source=NL_470_04-12-2013&utm_medium=email&utm_campaign=Cautare+%28Banner%3A+NL470_banner_UTOK%29

 

Astia de mai sus sunt cei de care spuneam ca sunt si in Baneasa

 

Iar astea sunt facute in RO, si au review-uri excelente si la telefoane, si la tablete:

 

http://www.f64.ro/telefoane-mobile.html?Marci[]=Allview


Si ca detaliu, AllView folosesc display-uri IPS Retina, ca pe iPad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi dragule. alege-mi tu unul, sub 10 mils, dar sa nu fie dual sim

 

ma duc acuma la orange si, daca nu-mi convine nimic, iau unul de 2 euro si comand de acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici un motiv, in afara de faptul ca AllView e facut in Romania  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu pe asta l-as lua, chiar daca are 1GB RAM:

 

http://www.f64.ro/telefon-mobil-allview-dual-sim-p5-qmax-negru.html

 

 

 

ha haaaaa

 

acu am vinit de la orange. exact in configuratia asta, huawei YUMO, 2 mils. l-am si luat

 

 

gata, o noua legenda se naste: YUMO

iote: http://forum.computergames.ro/32-gsm-telecomunicatii/987514-orange-yumo.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, se apuca Similea de instalat romuri pe telefon. Bine, baaai ! Vezi doar ca aplicatiile preinstalate de Orange cica se pot da jos fara sa faci root.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, nu ma apuc, ca habar n-am ce-i ala root.

 

nu-mi place sa am teme pe ecran, vreau negru si simplu. si mai pot sa-mi recuperez datele avute inainte? ca era pe elgi un cont pe gmail de pe care facusem wazap si nu mai stiu eu ce, poate mi-a tinut minte si contactele


auzi la ei "Bloatware ul orange poate fi dezactivat si fara root, din setari"

 

HA?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca-ti explic cand ajung acasa. In principiu, da. La ambele  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa. Termenul de bloatware se refera la aplicatiile preinstalate de Orange (sau orice alta companie telecom) care umfla (=bloat) OS-ul, fie el Android, Windows sau iOS. Astea de obicei nu pot fi dezinstalate, fiind incluse in toate rom-urile oficiale distribuite de Orange. In consecinta, se instaleaza rom-uri modificate (cel mai mare site de cookware este xda-developers.com, unde ai o gramada de softuri deja "gatite"). Rom-urile astea iti permit totodata accesul la nivel de OS pe care altminteri nu il permit rom-urile oficiale, din motive de siguranta. DAR instalarea unui rom neoficial anuleaza garantia. Asta, bine-nteles, daca atunci cand ai o problema cu telefonul nu reusesti sa reinstalezi un rom oficial inainte de a-l trimite in garantie  :D . In privinta recuperarii datelor, daca mai poti conecta telefonul la PC, sunt aplicatii care fac asta. Ce e pe SIM oricum se transfera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cac pe el root, e mai plin de aplicatii nefolositoare decat rom-ul original, consuma si bateria mai repede, mult mai lenes.

In schimb am teme si alte nimicuri pe el, nimic interesant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai am schimbat si SIMul

 

asadar is in couru gol

 

acuma e timpu' sa-mi dati bip si sa-mi puneti o melodie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zyzule, am fost smecher 5 minute, am bagat 4.2.1 pe platforma de 2.3.6 :D

rahat cu prune, am pus alt rom cu 2.3 dar tot aiurea merge, nu conteaza jafu de fon, macar acum e mai smecher, dar bateria tine mai putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma tot uitam intr-o vreme la Ascend Mate-ul ala. Nu parea vai mama lui si la capitolul acumulator nu prea-l bate nimic de pe piata. Mai vedem :)

 

Mi-am adus aminte ca ZyZ intreba daca mai stie cineva ceva de Motorola. Sa vedeti ce o sa se mai vanda moto g-ul ala :)

Edited by ifx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.