Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Proiectia aia pe o panza/perete nu se compara cu un tv smecher , astea noi cu HDR 10 sau panou cu tehnologie dolby pe 12 biti au puterea de a intensifica separat anumite zone , de exemplu daca arde intr-un colt o torta sau explodeaza ceva intr-o singura parte de pe ecran se intensifica pixelii aia in asa fel incat ai impresia ca arde la propriu acolo.

 

E o senzatie misto cu toate ca imaginea pare naturala si deci nu arata ca ceva fortat/exagerat , insa in acelasi timp daca il folosesti doar sa te uiti la tenis pe digi / eurosport HD sau la stiri ori alte canale fara ca semnalul sa fie macar HD.. nu te bucuri de mare lucru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu ma intereseaza artificealul. Imi place pe panza din cu totul alt lucru. Sursa de sunet este fix in spatele ei, nu sub, nu deasupra, nu in laterale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca tot ai pomenit de sunet, desi in US s-au lansat deja , in EU inca n-au aparut 

 

3D audio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung. Android. Bleah. Si bleah.

 

Nici iphone nu e tare bun, da-l in mortii ma-sii. Mai nou, cand sun prima data, nu aud nimc, sun a 2-a oara merge perfect.

 

Figuri la aparate bluetooth cu care s-a facut imperecherea, nu se mai conecteaza, imposibilitatea de a curata cache-ul unei aplicatii, trebuie sa o stergi complet si sa o reinstalezi (olx de exemplu, cu ultimul update, nu mai mergea).

 

E ok-ish, dar totusi, e scumpic pentru ce ofera.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai tu ai iphone in varianta low cost. Nu se pune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gresit, are un 5S overpriced. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema e mai mult de soft. Cand ai probleme cu cateva aplicatii, de cele mai multe ori chiar ele sunt de vina. Hardware-ul e bun, dar optimizarile sunt facute din parti in cazul multor aplicatii.

Chiar daca ai telefon de top.

Iar acum, iPhone-urile si Samsung-urile de top sunt cam pe acolo toate. Nu mai sunt diferentele alea atat de mari. S-au copiat intre ei atat de tare incat sistemele de operare acopera cam toate necesitatile.

 

Sa fii fanboy e cea mai mare imbecilitate. Inseamna ca aia de la marketing te-au pisat in cur.

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau poti sa-ti iei un Huawei, Ciupanezule. Si uiti de toate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, pe bune. Asta-i al treilea. Zero probleme.

 

Si toate pe puncte, aici e schepsisu :)

 

 

Pe p9 l-am indoit, cred ca m-am asesat pe el. E stramb vizibil si...

 

 

Merge :)

La cum schimb eu telefoanele, anual, la cum.stii ca stric lucrurile...

Zi si tu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stim noi ce inseamn la tine ca merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-am luat A5 2016 la prelungire de abonament. Sunt multumit la maxim, chiar imi place mai mult decat S-urile de la Samsung, si pentru ce il folosesc eu, adica fb, wasup si chrome, si cel mai prastie telefon ca si configuratie e suficient de bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wazap, fb, fb mess, internet, email, poze si atat. Evident, nu are rost sa precizez ca sun si primesc apeluri si, din cand in cand, mai calculez vreo taxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai elimina fb si fb mess ai calcula taxe mai des.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a picat intr-o zi telefonul din buzunar, a picat pe gresie pe un colt, a facut o tumba in sus si a picat pe alt colt si apoi iar tumba si l-am prins in aer. Daca pica pe fata sau pe spate praf se facea sticla. I-am luat husa ca nu se stie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai elimina fb si fb mess ai calcula taxe mai des.

 

De timbru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O taxa de timbru in plus inseamna un comision in plus. Avocatesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.