Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Stai ca între timp am scris e-mail și mi-au răspuns.

 

Thank you for contacting Samsung UK online shop.

 

Everything seems to be in order from our end. The transaction is only preauthorized and ought to be charger once the order is dispatched.

PS.

Folosesc internet banking 99% de pe mobil. Aplicația nu permite screenshot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta se intampla la orice tranzactie online, prima data iti blocheaza suma respectiva ca mai apoi plata sa fie procesata de procesatorul de plati.

 

In mod normal dureaza cateva ore/o zi sau daca e preorder, cum e in cazul tau, iti ia suma respectiva cand iti trimite pachetul.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS.

Folosesc internet banking 99% de pe mobil. Aplicația nu permite screenshot.

 

 

lol, cum plm nu poti face screenshot, ecranul mobilului? cu home+on/off sau cum e la Samsung.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pole. Asa e. Home + power deodată.

Dar dacă fac asta și am pe ecran aplicația de bancă deschisă, aplicația respectivă nu permite screenshot.

Apare pe ecran: unable to capture screenshot. Prevented by security policy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozează cu alt telefon

 

 

Zici frumos înainte sa-l ceri ca nu vrei sa verifici nimic de fapt, asa cum zicem toti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pole. Asa e. Home + power deodată.

Dar dacă fac asta și am pe ecran aplicația de bancă deschisă, aplicația respectivă nu permite screenshot.

Apare pe ecran: unable to capture screenshot. Prevented by security policy.

 

 

funny, n-am mai auzit pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca e preorder, cum e in cazul tau, iti ia suma respectiva cand iti trimite pachetul.

Se pare că așa e cum ai zis tu. Nu știam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru unknown

 

Ați văzut ma cum mi le-a trântit azi?

 

Om bătrân si sa trec prin d-astea.

 

Uneori simt ca nu mai pot, va zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De fapt ti-ai dat seama ca e prea scump :) , nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e über scump oricum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De fapt ti-ai dat seama ca e prea scump :) , nu?

Nu mai scump decât tine.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rares,

Am platit cu cardul un serviciu online pe net (firma din Germania, filiala la Bucuresti), pret anual 600 euro. Am trimis datele cardului, in cateva minute mi-au trimis e-mail cum ca imi multumesc ca am apelat la ei etc etc, mi-au dat user si parola, factura pe email, si in cateva minute am inceput sa folosesc serviciul respectiv.

3 saptamani ma tot uitam pe telefon, cei 600 euro nici macar nu erau blocati.

Abia dupa 3 saptamani au luat banii de pe card.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost și am butonat un s8. S8+ nu am găsit expus la nici un provider.

S8, cu ecran de 5,5", e fix la fel de mare, poate mai puțin lat cu o idee, decât Galaxy S6 cu ecran de 5,1".

E mișto telefonul, foarte comod de ținut în mână. La S8 nu am avut probleme sa ajung cu arătătorul la senzorul de amprentă (is curios la s8+ cum o sa fie).

Ecranul e foarte mișto, culori puternice marca Samsung. La setările pt display se poate alege opțiunea "basic" pt culori, ceea ce le face mai puțin stridente (pt cei ca blue).

Calitatea materialelor e foarte bună, aspectul e de nota 10. Nu pare prea alunecos, deci poate nu e nevoie de case sau skin pe spatele telefonului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai e o chestie noua care a venit o data cu Nougat, asta apropo de culorile display-ului. Blue light filter. Pe mine nu ma deranjeaza, dar pentru unii poate fi util.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

Se poate regla individual nivelul Red Green Blue. Il poti regla sa aibă culori reci sau calde.

E mișto ca au făcut asta. La mulți nu le plac culorile suprasaturate ale ecranelor amoled de la Samsung.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

Se poate regla individual nivelul Red Green Blue. Il poti regla sa aibă culori reci sau calde.

E mișto ca au făcut asta. La mulți nu le plac culorile suprasaturate ale ecranelor amoled de la Samsung.

 

Multora nu le plac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vrut si eu sa il trag de urechi imediat dupa ce a postat. Dar am zis sa nu i dau satisfactie Similei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mah, da, finally au facut ceva pt asta. pt mine suprasaturarea aia aduce a jante bling.  intelegeam si eu daca  erau' asa in 90 dupa revolutie, dupa comunism si tv uri alb negru. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, suprasaturare la un ecran de telefon. unde stateau micii graficieni, cerinte de gama culoare 100%  srgb

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai chiar sunt deranjante culorile la samsung, foarte bine ca se pot modifica acum. nu cred ca trebuie sa fiu grafician ca sa am un punct de vedere.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

scufi a mancat orez aseara

Share this post


Link to post
Share on other sites

scufi a mancat orez aseara

 

blue snifuieste scaunele 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.