Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Telefoane, tablete si alte gadget-uri.

Recommended Posts

Ia s-o snifuiesti tu pe ma-ta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

well that escalated quickly. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce i. N-am fost sa vad cu ce se mai ocupă credincioasele.

 

la prohod as servi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS.

In ultima vreme, de vreo 2 sau 3 luni încoace, bateria la Galaxy S6 a început sa facă figuri.

De la 20% scade foarte repede la 15 și apoi la 4 sau 5%. Dacă pun telefonul la încărcat și să zicem că arată 5%, încărcarea sare direct și începe de la 20%.

Dexi arata 5% și când bag cablu arata instant 20%.

Cineva zicea ca dacă ții telefonul mult în priza la încărcat, gen peste noapte, bateria are cicluri de încărcare descărcare. Gen ajunge la 100% după care încărcarea se oprește și bateria începe sa se consume. Apoi încarcă iar la 100% și tot asa.

Cică problema pe care o am eu e cauzata de scoaterea telefonului de la încărcat în momentul în care bateria e în perioada de descărcare, chiar dacă cablu de încărcare e conectat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niciodată nu-l las peste noapte. Ca doar n-oi fi nebun sa le raspund tuturor crizatilor care suna dimineață la prima ora.

 

telefonul poate sa stea descărcat pana la, sa zicem, prânz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai și atunci, Dane, care e faza? Cum explici situația descrisa mai sus când arata ca mai am 5% și când bag cablul sare direct la 20?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vazut bateria de la iPhone 4S lasandu-l la incarcat peste noapte.

Deasemenea pentru ca l-am incarcat de multe ori de la laptop.

 

La asta de acum nu mai fac chestia asta. Il pun la incarcat cand are sub 20% si il incarc pana la maxim si imediat dupa ce s-a incarcat complet, il deconectez de la sursa de curent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa fii cel mai prost sau nepăsător utilizator, un acumulator tine macar doi ani.

 

După aia ce naiba sa-i mai ceri.

 

Il incarc oriunde, mă pipi pe el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare mai simplu sa ai un orar de incarcare.

 

Indiferent cat de mult il utilizez, tot ma tine o zi intreaga.

Acasa il bag la incarcat si se incarca destul de repede. Are fast charging.\

 

Nebunia a avansat atat de mult incat planific absolut tot, pana si cand pun telefonul la incarcat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baga-l in sertar, fa-ti bagajele, ia doua bilete de avion si opreste-te la Duterte.

 

300-400 pe luna un apartament cu vedere la ocean.

 

asta e un plan eficient. Restul e doar chin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS.

In ultima vreme, de vreo 2 sau 3 luni încoace, bateria la Galaxy S6 a început sa facă figuri.

De la 20% scade foarte repede la 15 și apoi la 4 sau 5%. Dacă pun telefonul la încărcat și să zicem că arată 5%, încărcarea sare direct și începe de la 20%.

Dexi arata 5% și când bag cablu arata instant 20%.

Cineva zicea ca dacă ții telefonul mult în priza la încărcat, gen peste noapte, bateria are cicluri de încărcare descărcare. Gen ajunge la 100% după care încărcarea se oprește și bateria începe sa se consume. Apoi încarcă iar la 100% și tot asa.

Cică problema pe care o am eu e cauzata de scoaterea telefonului de la încărcat în momentul în care bateria e în perioada de descărcare, chiar dacă cablu de încărcare e conectat.

Nu are nici o treaba cu statul permanent la incarcat.

Pur si simplu s-a dus acumulatorul si trebuie inlocuit. Asa se manifesta cand se strica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1:30:25

Întreabă unu de ce îs mai bune încărcătoarele wireless.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pur si simplu s-a dus acumulatorul si trebuie inlocuit. Asa se manifesta cand se strica.

Asta era evident. Întrebarea era de ce?

E normal ca prin uzura normala a acumulatorului sa piardă 15% deodată? Înțeleg ca nu mai ține la fel de mult ca una nouă, dar de ce descărcarea subită?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce aiureala. Doua samsunguri am avut (de capatat) si la ambele am observat aceeasi poveste ce ne-o zice Rares.

 

Insa, spre diferenta de el, care cauta nu stiu ce taina speciala in asta (ca sa-i creasca respectul de sine) eu mi-am zis, linistit, ca-s proaste pă baterie.

 

 

Si iarasi, Huawei. Care nu face asa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.